101b - beyaz saflık

102b - beyaz saflık103b - beyaz saflık


104b - beyaz saflık
gelinlik resmi - beyaz saflık


gelinlik modelleri f - beyaz saflık


Gelinlik14 - beyaz saflık

gelinlikler - beyaz saflık

gelinlik - beyaz saflık


candan9jm - beyaz saflıknormal Nuans tesettur turban gelinlik001 - beyaz saflık

gelinlik103lc - beyaz saflık

gelinlik9 - beyaz saflık

tesettur gelinlik resimleri 1b - beyaz saflık

0165873a5a67164b8363398qp2 - beyaz saflık


verawang2008 1 - beyaz saflıkverawang2008 2 - beyaz saflık


verawang2008 3 - beyaz saflık


Beyaz Gelinliğin Tarihçesi
Günümüzde; hangi yaşta olursa olsun evlenmeyi düşünen milyonlarca bayan, iyi bir evlilik yapmanın yanında, kendisini kusursuz bir beyaz gelinliğin içinde düşlemektedir. Gelinlikler neden beyazdır… bu gelenek nerelerden günümüze ulaşmıştır.
Çoculuk çağlarında , gençlik yıllarında, orta yaşta ve hatta yaşamınızın herhangi bir döneminde hiç kendinizi, prensesler gibi, peri masallarından çıkıp gelmiş bir beyaz gelinlik içinde, düşlemediniz mi…
Gelinliğinizin rengi neden beyazdır.


2006 7 1 - beyaz saflık

Tarih boyunca, çeşitli kültürlerde gelinlikler her zaman dikkat çekici, farklı olarak tasarlanmıştı, ancak gelinlerin beyaz elbiseler içinde evlilik törenlerinde bulunmaları sanıldığı kadar uzak bir geçmişe sahip değildir.
Günümüzün beyaz gelinlikleri, birçokları için iyi ahlak ve doğruluk ifadesinin işareti olmasının yanında hala derin ve kabul görmüş bir gelenek halinde yaşamaktadır.

Gerçek olan ise; dünyanın dört köşesinde, milyonlarca, hatta milyarlarca genç kız, daha henüz evlenebileceği bir eş ile karşılaşmadan, kendisini, hayal ettiği kusursuz bir beyaz gelinlik içinde düşünmektedir.
Beyaz gelinliklerin ilk mekanları saraylar :
Hayatın gelenekler ve efsanelerle birlikte daha yoğun yaşanmak olduğu saraylardan doğan beyaz gelinlikler, zamanla birçok kadın tarafından farklı bir tarz, farklı bir duruş olarak algılamıştır.
ozgun3 - beyaz saflık

Böylece 1800 lü yılların ortalarından itibaren, İngiltere Saraylarından, Osmanlı Saraylarına kadar yaşam bulan, o zamanlarda, erdem sahibi olmak gibi bir anlam içermeyen, sadece zenginlik ve bolluğu ifade eden, beyaz gelinlikler zamanla tüm dünyada kabul ve beğeni görmeye başlamıştır.

Parla Moda olarak bizim de amacımız, gelinlerin yıllardır akıllarının bir köşesinde bulunan gelinlik modellerinin yaratılmasını sağlarken, bu gelinlikleri kendilerine en uygun tasarımlarla birlikte sunabilmektir.