Ünlü tasarımcı Hiroshi Fujiwara'nın Converse için tasarladığı yeni modeller sınırlı sayıda olduğu için sahip olduğunuzda sizden başka birinde görmeniz imkansız.

CONVERSE'E DOĞU İMZASI


İndie-gençlerin vazgeçilmezleri arasında olan ve aynı zamanda önemli bir popüler kültür objesi olan Converse'lere tasarımcı Hiroshi Fujiwara'nın imzası ile yeni bir soluk geldi.

43 yaşındaki Japon tasarımcı Japon sokak modasının öncü isimlerinden. Japonya'daki harajuku modasının büyükbabası olarak da biliniyor. Tipik bir punk lolita tarzı olarak tasarladığı Converse all-star'lar'ı ancak Londra'da bulabilir yada özel olarak internetten sipariş ettirebilirsiniz. Ayakkabıların fiyatı ise 60 euro.

BİRAZ DA CONVERSE'DEN BAHSEDELİM
Converse Ayakkabı Şirketi, üretime kauçuk ayakkabı şirketi olarak başlamıştır. Sonra, şirket oldukça popüler olan bir tenis ayakkabısı modeli üretmiştir. 1917 yılında ise, All-Star üretimine başlanmış, Chuck Taylor'ın imzası da eklenince "Chuck Taylor" All Star basketbol ayakkabıları dünya çapında ün kazanmıştır. 1966 yılında, Converse temel siyah-beyaz Chuck Taylor All Star basketbol ayakkabısı modelinin farklı renklerde üretimine de başlamıştır. Punk kısmının takıldığı ayakkabı türü olarak da bilinir.

Chuck Taylor All Star basketbol ayakkabıları Cons, Connies, Chuckers, Chucks, Converse, Chuckie T's, ya da daha uzun modeller için Chucker Boots olarak da bilinen Chuck Taylor All Star basketbol ayakkabıları ilk önce sadece klasik siyah-beyaz modelde üretilmiştir. Basketbol takımlarının da etkisiyle 1966 yılında modelin pek çok farklı renk kombinasyonuyla üretilmesine karar verilmiştir. Aynı zamanda ayakkabıda deri, kösele, plak, süet, pamuklu kumaş ve hatta Hint keneviri gibi farklı materyaller kullanılmaya başlanmıştır. Yıllar ilerledikçe Converse modellerinin boyları diz seviyesine kadar da yükselmiştir. Şirket Nike tarafından satın alındıktan ve üretici yan firmalar da Birleşik Devletler'den deniz aşırı ülkelere taşınınca, ayakkabılarda bir dizi tadilat baş göstermiştir. Günümüzde Converse marka ayakkabıların bağcıklarını farklı şekillerde bağlamakla dahi değişik moda akımları yaratılmıştır.