Emilio Pucci modaevi, tarihinde ilk defa makyaj ürünleri koleksiyonu üretmimine karar verdi. 5 ana üründen oluşacak bu koleksiyon, ünlü Guerlain kozmetik firması ile ortaklaşa hazırlanıyor. Bilindiği gibi her iki firma da ümlü lüx ürün grup şirketi LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton tarafından yönetiliyor.
Emlio Pucci makyaj ürünleri, fuşya, turkuaz, pembe mor ve kayısı renklerin hakim olduğu, yalnızca bu proje için tasarlanmış olan özel bir eşarptan esinlenilerek oluşturulmuş. Eşarbın desenleri, ürünlerin ve ürün ambalajı olarak kullanılan kumaş kutuların dış yüzeyinde kullanılmış.

Sadece bir seferlik yapılan Pucci & Guerlain ortak çalışmasının neticesinde yaratılan özel koleksiyon, yaz aylarında satışa sunulacak. Her iki grubun yaratıcı ekibinden gelen açıklamalar, "bu tip ortak projelerde heyecanın ve yaratıcılığın kaybolmaması için, proje sürelerinin kısa tutulmasının daha çok başarı getireceği" yönünde. Taraflar ayrıca, çok eski birer geçmişe ve uzun yıllardır oturmuş olan marka kimliği ve stratejilere sahip firmaların uzun vadeli iş ilişkilerini ortak yürütmenin zorluğundan da dem vuruyorlar.

Satışına Mayıs'ta başlanacak olan Pucci by Guerlain makyaj ürünleri, ilk etapta A.B.D Guerlain’in 500 satış noktasında sunulacak. Daha sonra A.B.D' de aralarında Saks Fifth Avenue, Neiman Marcus ve Bergdorf Goodman’ında olduğu 80 farklı mağazada da satışa sunulacak. *Koleksiyon limitli sayıda üretiliyor ve sadece önümüzdeki yaz sezonunu satışlarını hedef alıyor.