Arkadaşlar bu benim kendimce uydurduğum bir makarna ve hayatımda ben bunun kadar güzelini hiç yemedim hiç biryerde. İçine kendinizce birşeyler daha ekleyebilir, afiyetle, beyaz şarap eşliğide en sevdiğinizle yada sevdiklerinizle beraber yiyebilirsiniz....

Malzemeler:
1)tabikii 1 paket Makarna (midye şeklinde olanlar varya, ondan kullanın
2)2 küçük kutu hazır krema (marketlerde satılıyor markası sek olsun )
3)2 parça tavuk göğüsü yaklaşık 400 gram geliyor.
4)500 gram mantar
5)Permesan yada Kaşar peyniri
6)tuz,karabiber ve kırmızı biber
7)Tereyağı ve zeytin yağı
8)Beyaz şarap en az bir şişe (sadece 1 çay bardağını yemeği yaparken kullanacağız gerisini makarnamızın yanında afiyetle içeceğiz. çok yakışıyor.)


Şimdi makarnamızı yapalım.
ilk olarak tavukları yıkayacağız daha sonra çok ince olmamak suretiyle tavukları gül yaprağı büyüklüğünde kesmemiz gerekiyor kalınlıkları ise 3 mm olabilir ( çokmu teknik oldu? ben mühendisimde ).
kesilen tavukları wok ta erittiğimiz ve yarı yarıya zeytinyağıla karıştırdığımız wok tavamıza ekliyoruz (wok tava= çin tavası ) yani toplamda yarım su bardağından fazlaca bir yağ miktarı olmalı. tavukları sadece renkleri beyaza dönmeye bşlayıncaya kadar yüksek ateşte pişiyoruz.yanlız çok pişmemesi çok önemli. renkleri beyaza döner dönmez etli etli olarak doğradığımız tüm mantarı buna ekliyoruz ve ateşi sonuna kadar açıyoruz. çünkü mantar sulanıyor kısık ateşte.eğer sulanırsada merak etmeyin. (akarnayı eklerken nbir güzellik yapacağız eğer sulanırsa tabi.) matarlarda yumuşamaya başlayınca iyice çalkalayarak açtığımız tüm kremayı boca ediyoruz ve yanında 1 çay bardağı şarabıda bunlar böylece pişiyorlar kremadan dolayı kıvamıda artacaktır.eğer artmazsa yani mantarları çok sulandırmışsanız makarnaları az haşlayın.
şimdi sıra makarnayı haşlayıp hazırladığımız bu mükemmel karışımla birleştirmek ancak birleştirmeden önce tuz karabiber ve kırmızıbiber ekleyin.bana inanın acı yakışıyor.
bu karışımı wokta ısıtın 10 daakika kadar. sonra afiyetle romantik olarak hazırlanmış bir masada sevgilinizle şarap eşliğinde yiyin.durun unutmadan permesan peynirini tabağa servis yaptıktan sonra üzerine koyun.
tabakta servis ederken yanına haşlanmış brokoli koyabilirsiniz. ama durun tekrar brokoliler haşlanacak azıcık daha sonra terayağını eritin brokolileri üzerine koyun ve oyster sos ekleyin bolca ve öyle servis yapın.
sevgiler....