Hasan Sancak ın Noter Onaylı Yeni Alternatif Reklâm Senaryoları

3 tanesi çıkan (45 tane şiir kitabım–4000 şiirim) ve 47 tanesi noter onaylı 400 tane alternatif reklâm senaryom vardır. Kimsenin aklına gelmeyen çok ilginç alternatif reklâm senaryolarım bulunmaktadır. Şiir kitaplarımı çıkartma ve alternatif reklâm senaryolarımı kamuoyuna duyurma mücadelesi veriyorum.

YENİ… YENİ… YENİ… YENİ… YENİ… YENİ… YENİ… YENİ… YENİ…
ALTERNATİF REKLÂM SENARYOLARI YAZIYORUM
Tv Reklâm Senaryo Yazarıyım. Çalışabileceğim Reklâm Ajansları Firma Ve Şirketler Arıyorum.
GOOGLE’DEN HASAN SANCAK-NOTER ONAYLI RÜYA ARAYINIZ
ÖNEMLİ NOT: AŞAĞIDA YAZILAN REKLÂM SENARYOLARI; ALAÇAMLI HALK ŞAİRİ-REKLÂM YAZARI -EĞİTİMCİ-GAZETECİ HASAN SANCAK'IN KENDİ AKLINDAN BULMUŞ VE YAZMIŞ OLDUĞU DÜŞÜNCE ÜRÜNLERİDİR. HER REKLAM SENARYOSUNUN KONULARININ TAMAMI YA DA KÜÇÜK BİR BÖLÜMÜ TÜRKİYE VE DÜNYADAKİ ULUSAL, YEREL, TELEVİZYON, RADYO, BİLGİSAYAR, GAZETE, DERGİ, ŞAHIS, FİRMA, ŞİRKET, REKLÂM AJANSI vBulletin … TARAFINDAN KULLANILAMAZ.. SESLİ, GÖRÜNTÜLÜ, YAZILI ŞEKİLDE TELEVİZYON, SİNEMA, TİYATRODA OYNATILAMAZ, KOPYALANAMAZ, SESLENDİRİLEMEZ. KASET VE CD YE ÇEKİMİ YAPILARAK, GÖSTERİLEMEZ REKLÂM SENARYOLARI FARKLI BİR ÜRÜN İÇİN DE ASLA KULLANILAMAZ. KONUYA BAĞLI KALARAK, ANCAK SAHİBİNDEN İZİN ALINARAK, DEĞİŞİKLİK YAPILABİLİR. ÖBÜR TÜRLÜ HER HANGİ BİR ÜRÜN İÇİN KESİNLİKLE KULLANILMASI YASAKTIR. AKSİNE HAREKET EDENLER HAKKINDA "TELİF HAKLARI YASASI" UYARINCA KANUNÎ İŞLEM YAPILIR.
ALAÇAMLI=KÖGoogle Page RankingÜBAŞILI HALK ŞAİRİ REKLÂM YAZARI EĞİTİMCİ GAZETECİ HASAN SANCAK KİMDİR?
Orta Karadeniz Bölgesinin en şirin ilçelerinden biri olan, yeşille mavinin kucaklaştığı turistik Samsun’un Alaçam ilçesinden en derin saygı ve sevgilerimi sunarım. Adım soyadım Hasan Sancak’tır. Alaçamlı Halk Şairi, Reklâm Yazarı, Eğitimci, Gazeteciyim. 24 senedir basının içindeyim.52 yaşındayım. Nagehan isminde bir kızım, Alp Cihan ve Boğaç Han isminde de iki tane erkek çocuk sahibiyim. Alaçam ilçesinde 01.01.1956 tarihinde doğdum. Aslen Trabzon'un KöGoogle Page Rankingübaşı İlçesindenim. Bize burada Hacı Dedeoğlu Sülalesi (SANCAK) derler. (Hacı Seyit Dedeoğlu’ nun-Merhum) en büyük oğlu Yakup Sancak’ın oğluyum. Dokuz kardeşiz. Annemin ismi Emine, (Merhume) babamın Yakup'tur.
Alaçam’da sırasıyla Fatih İlkokulu'nu, Alaçam Lisesi’nin orta ve lise kısmını tamamladım. 06.11.1980'de Samsun Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümü'nden mezun oldum. Aynı sene Ankara'da kurayı çekerek, 15.12. 1980 ’de Hatay ili Antakya Atatürk Ortaokulu’nda depo öğretmenliği görevinde bulundum. 14. 01,1981’de ayrıldım. 19.01.1981'de Antakya Şenköy Ortaokulu’na Stajyer Türkçe Öğretmeni olarak tayin edildim. 21.06.1981- 02.01.1982 yılları arasında müdür vekilliği üstlendim.
19.01.1982’de stajyerliğim kalktı.15.12.1983 yılında Antakya Hassa Salmanuşağı Ortaokulu'na gönderildim.15.01.1984'te Isparta 40'ıncı Piyade Alayı'nda, dört ay süreyle, askerlik görevimi er olarak gerçekleştirdim. 15.12.1985’te eş durumu dolayısıyla Samsun'un Alaçam İlçesi İmam Hatip Lisesi'ne tayinim çıktı. Burada 15.09.1999 yılına kadar görev yaptım. Aynı tarihte Alaçam Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nda Türkçe Öğretmenliği görevine başladım. Birinci dönem görev yaptıktan sonra Kaymakamlık oluruyla ikinci dönem Fatih İlköğretim Okulu'na atandım.
Millî Eğitim Bakanlığı'nın çıkarmış olduğu 'Norm Kadro' dolayısıyla 06.07.2000 yılında Alpaslan İlköğretim Okulu'nda Türkçe Öğretmenliği görevine başladım.15 saat Alpaslan İlköğretim Okulu, 15 saat Karşıyaka İlköğretim Okulu'nda Türkçe dersine girdim. Millî Eğitim Bakanlığı'nın çıkartmış olduğu 'Norm Kadro'yu Danıştay'ın değiştirerek, meslekteki kıdeme göre tayinlerin yapılması esasına dayanarak, tekrar tayin istedim.2001 yılının ilk 6 ayında Karşıyaka İlköğretim Okulu ve Atatürk İlköğretim Okulu'nda görev yaptıktan sonra 31.07.2001’de Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nda asil öğretmenlik görevine döndüm. Toplam 25 sene dört ay görev yaptıktan sonra bu okuldan 2005–2006 yılının Temmuz ayında emekliye ayrıldım.
Ben, I Aralık 2000’de gördüğü rüyayı notere onaylatan dünyadaki ilk ve tek kişiyim. O tarihten itibaren de düşümde reklâm senaryoları görerek, notere onaylattım. Bu tarihten sonra da reklâm senaryoları yazmaya başladım. 44 yaşımdan sonra, notere onaylattığım ilk gerçek rüya reklâm senaryom ile birlikte, reklâm yazarı oldum. Reklâm senaryo yazarlığına ilk adımımı attım. Şimdiye kadar şiir kitaplarım, NOTER ONAYLI RÜYA REKLÂM SENARYOLARIM, Notere onaylattığım "Televizyonlar İçin 300 e yakın İlginç Yarışmalarım ile kamuoyunun gündemine geldim.Bu reklâm senaryolarımı RÜYALARIMI ÇALDILAR!..Kitabımda okuyucularla buluşturacağım. Google’den Rüyalarımı Çaldılar, Blogcu Hasan Sancak, Noter Onaylı Rüya diye yazarsanız onlarca haberlerimle karşılaşacaksınız. Çok ilginç alternatif reklâm senaryo önerilerim vardır. Şiir kitaplarıma desteklerinizi bekliyorum. Faturası kesilerek, şiir kitaplarımın iç karton kapaklarında renkli olarak, reklâmlarınızı yaptırabilirsiniz.
Çıkan üç tane şiir kitabım vardır. Bu kitaplarla birlikte basıma hazır 45 tane şiir kitabım ve 4000 tane şiirim bulunmaktadır.47 tanesi notere onaylatılan 400 taneden fazla reklâm senaryom bulunmaktadır. Belirli yıllarda Alaçam'da (T.R.T-A.A.-İ.H.A.-D.H.A -HÜRRİYET-GÜNEŞ-ORTADOĞU-FOTOSPOR-HALK-SANCAK-ALTINOVA Gazetesi' nin muhabirliğini ve temsilciliğini yaptım.
ÇIKAN ŞİİR KİTAPLARIM:
(O' DUR) ÖĞRETMENİN EN GÜZEL ATATÜRK ŞİİRLERİ (2000)
ONLAR A N ALARIMIZ -ÖĞRETMENİN EN GÜZEL ANNE ŞİİRLERİ.
(2003)BENİM ANNEM MELEKTİ ('2005)
GERÇEK KÂBUS COLA REKLÂM SENARYOSU
KONU: Hava yağmurludur. Dışardan 4–5 katlı bir apartman görülür. Buraya 4–5 tane misafir genç yaklaşmaktadır. Ellerinde de Türkiye’nin en ünlü bir markasının şemsiyelerini açmışlardır. Eve yaklaşmışlardır. Kapıya birisi eliyle vurur. Evin oğlu kapıyı açar. Hepsi birlikte mutfağa geçerler. Onları ev sahibi karşılar. Evin sahibi 50–55 yaşlarında, beyaz saçlı birisidir.
Odanın ortasında kurulu büyük bir masa bulunmaktadır. Masanın üzerinde de yemek tabakları, sürahi, salata, peynir, zeytin ve bardaklar görülmektedir. Hep birlikte masaya otururlar. İlk önce tabaklara çorbalar dökülür. Yemek yeme faslına geçmişlerdir. Evin oğlu sürahiyi eline alarak, bardakları su ile doldurur. En sahibi bardaktaki suları tekrar sürahiye boşaltır. Sofradan kalkarak, buzdolabının kapağını açar. Orada markası belli olmayan büyük bir kola şişesi durmaktadır. Orta yerinde siyah yazıyla Cola yazmaktadır. Alt tarafında da ‘Sağlığa Zararlıdır.’ Cümlesi görülmektedir. Şişeyi masanın orta yerine koyar. Yerine oturur. Şişenin kapağını açar.
—Gençler! Bugün benim özel içkimi hep beraber içeceğiz. Der.
Bardakları teker teker eline alarak, ağzına kadar kola ile doldurur. Kendisi de eline kola dolu bir bardak alarak, havaya kaldırır. Şerefe söyleyerek, gençlerle zorla da olsa kola dolu bardakları tokuşturur.
—Haydi, şimdi hep beraber içelim. Söyler. Gençlerin suratları mosmor olmuştur. Kolayı içmek istemezler. Kolayı istemeyerek ağzına getirirler. Kamera ağızlarına doğru yaklaşınca gençlerin dişlerinin bembeyaz olduğu görülür. Hepsi birer yudum içerek, bardakları masaya bırakırlar. Kamera evin sahibine yaklaşınca, ağzındaki dişlerin hep çürük olduğu ve bazılarının da eksik olduğu görülür. Adam gülerek kolayı ağzına getirir. Bir dikişte kolayı bitirir. O anda bir ses duyulur. Çünkü çürük olan dişi ağrımaya başlamıştır. Dayanılacak gibi değildir. Ev sahibi: Gençler bana müsaade der. Bir taraftan da ağzını tutmaktadır.
Kapıdan dışarı çıkar. Havanın yağışlı olduğunu fark eder.
Ayakkabılarını giyerek, o marka şemsiyeyi de açarak yola doğru hızlı adımlarla gider. Yolda bir taksiyi durdurur. Binerek, doğruca bir dişçinin yanına varır. Sekretere doktor bey burada mı? Der. Sekreter de içerde olduğunu söyler. Dişçi onu içeri alarak, ağzını açmasını söyler. Ağzını kontrol etmeye başlar.
Dişlerini niçin fırçalamadığını sorar! Bir cevap alamaz. Dişlerinin çok sağlıksız ve çürük olduğunu söyler. Sudan başka ne içtiğini sorar. Hasta, yine ne içtiğini söylemez. Hangi dişinin ağrıdığını sorar. Adam eliyle gösterir. Dişi kontrol edince çok çürük olduğunu belirtir. Diş çekilecektir. Buzdolabının kapağını açar. Buzdolabında Türkiye’nin en ünlü markalarının süt mamulleri, diş macunları, diş fırçaları ve kavanozlar güzel bir şekilde yerleştirilmiştir. Oradan bir iğne ve ilaç şişesi alır. Çürük dişinin bulunduğu yerin uyuşması için iğne vurulur. Buzdolabının kuytu yerinden markası belli olmayan bir kola şişesi çıkartır. Şişenin üstünde yine siyah yazıyla Cola ve alt tarafında da’ Sağlığa Zararlıdır.’yazısı görülmektedir.-Diş doktoru: Bundan mı içiyorsun? Der. Kendisinden yine bir cevap alamaz.
Adamın yüzü kızarmıştır. Şişeyi aldığı yere bırakır. Buzdolabından bir kerpeten alarak, çürük dişi ağzından çıkartır. Diş, yakından gösterilince her tarafının çürük olduğu görülür. Adam, ağzına dolan kanları tükürmektedir. Diş doktoru tekrar buzdolabının kapağını açar. Oradan bir kavanoz alır. Çürük dişi içine atar. Kolanın ağzını açar. Kavanozun içine kola döker. Kavanozun ağzını kapatır. Diş fokurdamaya başlar. Hastaya, bunun ağzını açmayacaksın. Sonunda dişin ne olacağını göreceksin der. Ona bir tane süt, diş macunu ve diş fırçası hediye eder. Onları naylon bir poşetin içine koyar. Adam, bir elinde şemsiye, sapına da poşeti geçirir. Bir elinde kavanoz olduğu halde yolda yürümeye başlar. Devamlı bir şekilde elindeki kavanoza bakmaktadır. Bu şekilde biraz kavanoza bakmadan gider. Yolun bir dönemecine gelmiştir. Tekrar kavanozun içine baktığı zaman içindeki dişin hamur vaziyetine geldiğini görür. Kendisi istemeden de yolun ortasında olduğunu fark edemez. Birden acı bir araba sesi freni duyulur. Kavanoz elinden düşerken, adam feryatlar içinde bağırmaktadır. Aslında ev sahibi bir kâbus görmüştür. Yataktan doğrulur doğrulmaz her tarafının su içinde olduğu görülür.
Üstünü giyer. Market yakındadır. Doğruca markete yönelir. Oradan Türkiye’nin en ünlü markasının sütünden, diş macunlarından ve diş fırçalarından alır. Naylon poşete koyulanları alarak, tekrar eve gelir. Aldıklarını buzdolabına yerleştirir. Altta şu yazılar oluşur.
ALTERNATİF ISITICI REKLÂM SENARYOSU
KONU: Reklâm gösterilmeye başladığı zaman geniş bir alan, alanın her tarafı karlarla kaplanmıştır. Bir kişi karların kaplandığı bu yere yaklaşmaktadır. Bir elinde bir kutu, diğer elinde de büyük bir torba vardır. Alanın tam orta yerine gelir. Kutuyu açar. Buraya en ünlü bir markanın ısıtıcısını koyar ve hazırlar. Orada naylona sarılmış elektrik prizi vardır. Fişi prize sokar. Elindeki torbada da buğday, yiyecek vardır. Buğdayları karların üzerine serper. Elindeki kumanda ile ısıtıcıyı yakar. Oradan ayrılır.Isının tesiriyle karlar erimeye başlar ve bu yere kuşlar, kelebekler,karıncalar,.. Dolar. Buğdayları yemektedirler. Bir taraftan da ısınmaktadırlar. Isıtıcı gösterilirken hayvanlar üstten kamera ile gösterilince, görünüşleri o ısıtıcının marka ismini oluşturdukları görülür.
ALTERNATİF ISITICI REKLÂM SENARYOSU
KONU: Kış ayına girilmiştir. Yerler karlarla kaplanmıştır. Bir maymun ormandan çıkmış, orman kenarında olan bir eve doğru yaklaşmaktadır. Evin arka bahçesinden bir odaya girer. Orada aradığı şey yoktur. Başka bir odaya sessizce adımını atar. Burada aradığı şey vardır. Bu bir ısıtıcıdır. Isıtıcının kordonu uzundur. Fişi prize takar. Isıtıcıyı eline alarak, ormanın en yakınına kadar onu taşır. Düğmesine basarak, ısıtıcıyı yakar. Ormana girer. Yerde bir teneke görür. Tenekeyi eline alarak, yerden bir de sopa bulur. Sopayı tenekeye vurarak hızlı adımlarla ormanı dolaşmaktadır. Peşine ormanın bütün hayvanları takılmıştır. Onları ısıtıcının bulunduğu yere getirir. Isıtıcının karşısında karlar erimiştir. Hepsi ısıtıcının vermiş olduğu sıcaklıkla maymunu kucaklamaktadırlar.
ALTERNATİF ISITICI REKLÂM SENARYOSU
KONU: Kış ayına girilmiştir. Yerler karlarla kaplanmıştır. Hava sıfırın altındadır. Kamera dışarıyı gösterdiği zaman soğuk rüzgâr esmektedir. Dışarıda lapa lapa kar yağmaktadır. Karların içinden büyük bir kedi, köpek, maymun… Bir eve doğru yaklaşmaktadır. Doğruca bir kapının yanına gider. Kapı ziline nasıl yetişileceğini bilmektedir. Zili çalar. Aşağı iner. Ayaklarını ağzıyla, elleriyle güzelce temizler. Kapının açılmasını bekler. Biraz sonra dış kapı açılır. Doğruca bir odaya girer.Burada Türkiye’nin en ünlü bir firmasının ısıtıcısı durmaktadır.Ağzı ile kablonun ucunu elektriğe sokar.Isıtıcının yanına gelir.Düğmesine uzanarak ısıtıcıyı yakar.Karşısına geçer ve yatar.
ALTERNATİF ISITICI REKLÂM SENARYOSU
KONU: Kış ayına girilmiştir. Yerler karlarla kaplanmıştır. İnsanlar evlerinden dışarı çıkmaktadırlar. Bahçede bulunan arabalarını çalıştırırlar. Herkes kendi işine yetişecektir. Araçların kaloriferleri yandığı halde insanlar üşümektedirler. Arabaları ile yolda gitmektedirler. Bir caddeye girerler. Caddede kırmızı ışık yanmıştır. Kar bu caddede etkisini göstermemektedir. Arabalarına binenlerin üşümeleri yavaş yavaş sona ermeye başlar. Çünkü karşı tarafta yanan sarı renkli trafik ikaz ışığı araç sahiplerinin üşümelerini engellemiştir. Bu yere yaklaştıkları zaman bunun sarı ışık değil, ünlü bir markanın ısıtıcısı olduğu görülür.
ALTERNATİF ISITICI REKLÂM SENARYOSU
KONU: Kış ayına girilmiştir. Yerler karlarla kaplanmıştır. Hava sıfırın altındadır. Kamera dışarıyı gösterdiği zaman soğuk rüzgâr esmektedir. Bir evin içini gösterilir. Evde kar koca oturmuş televizyon seyretmektedirler. Bu esnada bir telefon sesi çalar. Arayan komşularıdır. Hayırlı bir iş için geleceklerini söylerler. Karı kocanın güzel bir kızı vardır. Bu aileye vermek istememektedirler. Kızın gönlü ise gelecek olan ailenin erkek çocuğundadır.
—Adam: Hanım, ne yapalım ki bu işi engelleyelim?
—Eşi: Bey, kızın gönlü bu gençtedir.
Adam eşinin sözünü keser.
—Adam: Olmaz Hanım. Ne edip bu işi engellememiz gerekir. Tamam, aklıma bir şey geldi.
—Adam: Hanımın kulağına eğilir bir şeyler söyler.
Kurulu olan sobayı odadan kaldırırlar. Akşam olmuştur. Soğuk şiddetini artırarak devam etmektedir. Kapı çalınır. Misafirler karşılanır. Üzerindeki fazlalıklar alınır. Odaya geçerler. Odada durulacak gibi değildir. Çünkü oda çok soğuktur. Evin sahipleri üzerlerini sıkı sıkıya giymişlerdir. Gelenler zangır zangır titremektedirler. Adam içinden gülmektedir. Bir türlü konuya giremezler. Damadın babası bu iş böyle olmayacak. Çam sakızı, çoban armağanı hediyeler getirdik. Dedikten sonra odadan dışarı çıkar. Elinde sarılı büyük bir kutu vardır. Yavaş yavaş onu açar. İçinden Türkiye’nin en ünlü bir markasının ısıtıcısı çıkar. Hemen hazırlar. Fişi prize takar. Oda sıcak olmuştur. Üşümeler geçmiştir. Fakat karı kocada terleme başlamıştır.
—Misafir adam: Allah’ın emri, Peygamberimizin kavliyle kızınız Şengül’ü, oğlumuz Hasan’a istiyoruz. Deyince durum değişmiştir. Kız elinde kahveler ile içeri girer.
ALTERNATİF ISITICI REKLÂM SENARYOSU
KONU: : Kış ayına girilmiştir. Yerler karlarla kaplanmıştır. Hava sıfırın altındadır. Kamera dışarıyı gösterdiği zaman soğuk rüzgâr esmektedir. Bir evin içini gösterilir. Bir yatak vardır. Yatağın içinde bir hasta yorganlar üzerinde olduğu halde titremektedir. Eli yatağın yanında bir megafona gider. Megafonun zil sesi başka bir odada çalmaktadır. Bu odada da bir yatak vardır. Yatakta yatan kafasını yorgandan içeri sokmuştur. Zil biraz daha çaldıktan sonra bir sinyali güçlü olarak verir. Yatakta yatan bir maymun, kedi, köpek. ayı… Olabilir. Kafasını yatağın içinden yavaş yavaş çıkartır. Megafon hayvanın anlayacağı bir sinyali peş peşe gönderir. Hayvan anladığını belirtmek için kafasını sallamaktadır. Tekrar yataktaki adam gösterildiği zaman kapı tık tık vurulur. Hasta iki elini birbirine vurur. Kapı yavaş yavaş açıldığı zaman odadan içeri o hayvanlardan biri elinde ünlü bir markanın ısıtıcısı olduğu halde girer. Fişi prize sokar. Isıtıcı çok geçmeden odanın havasını değiştirir.
ALTERNATİF ISITICI REKLÂM SENARYOSU
KONU: Kış ayına girilmiştir. Yerler karlarla kaplanmıştır. İnsanlar evlerinden dışarı çıkmaktadırlar. Üstleri ve başları papak, eşarp, boyun atkısı… İle sarılmıştır. Bu çok büyük bir insan topluluğudur. Hepsi birden bir yere doğru gitmektedirler. Bir sirke doğru yaklaşmaktadırlar. Bilet alarak sirkten içeri girerler. Herkes yerlerini almıştır. Sahneye 10–12 kişi ip şeklinde girer. En sonundakinin elinde bir kutu vardır. Bir kişi yukarıdan bir tahtanın üzerine atlayacaktır. Diğer ucundaki kişi aynı anda ters takla atarak ayakta bulunan insanın omzunda oturacaktır,ayakları ile duracaktır.. .Bunlar profesyonel insanlardır. Hepsi üst üste birbirlerinin üstüne çıkmaktadırlar. En sonundaki kişi yavaş yavaş kutuyu açmaya başlar. Kutudan ünlü bir markanın ısıtıcısı çıkar. Tahtanın ucuna geçer. Isıtıcıyı iki eliyle yukarı doğru kaldırır. Seyircilerin hepsi birden ayağa kalkmıştır. Yukarıdaki kişi tahtaya atladığı zaman en üsteki insanın omzuna yerleşir, ayaklarıyla durur. Elindeki ısıtıcıyı yukarı doğru kaldırmaktadırlar. Aynı anda seyirciler ayakta çılgınca onları alkışlamaktadırlar. Reklâm adamın elindeki ısıtıcıyı göstermesiyle sona erer.
ALTERNATİF ISITICI REKLÂM SENARYOSU
KONU: Reklâm gösterilmeye başladığı zaman insanlar neşe içerisinde göl, deniz, nehir, ırmakta… Yüzmektedirler. Kimisi top oynuyor, Kimisi suya dalıp çıkmaktadırlar. Kamera sudan dışarı kısmı gösterdiği zaman uzun elektrik kablolarına bağlanmış ünlü ısıtıcılar denizdeki insanlara sıcaklık verdiği görülür. Arka taraflarda tamamen karlarla kaplanmıştır. Reklâm şirketin seyircilere duyuracağı bir cümle ile sona erer.
ALTERNATİF ISITICI REKLÂM SENARYOSU
KONU: Kış ayına girilmiştir. Yerler olduğu gibi karlarla kaplanmıştır. Dışarıda da kimse yoktur. Kamera bir evin içini gösterir. Her odanın kapısı açıktır. Anne, mutfakta bulaşık yıkamaktadır. Baba, oturma odasında televizyon seyretmektedir. Çocuklar, kendi odalarında ders yapmaktadırlar. Kız, yatak odasında saçlarını taramaktadır. Erkek, tuvalet arasında tıraş olmaktadır. Evin içinde bir ısıtıcı yoktur. Hepsi ince kıyafetlerle görülmektedirler. Çünkü ısıtıcı firma evi ısıtıcının içinde tasarlamıştır. Onun için kimse üşümemektedir.
ALTERNATİF ISITICI REKLÂM SENARYOSU
KONU: Ulusal televizyonlar normal akışını keserek ansızın bir yere bağlanırlar. Bir masa masanın başında 5–6 kişi, masada da basın kuruluşlarının mikrofonları, karşı tarafta da basın mensuplarının olduğu görülmektedir. Masa başındakiler önce kendi aralarında sessiz bir şekilde konuşmaktadırlar. Bunlar bir ısıtıcı firmasının yetkili kişileridir. Şirket, durumları hakkında basına bilgi verecektir. Mikrofonun açık olduğunun farkında değillerdir.
—Basın toplantısından sonra 2.bir fabrikanın açılması için girişimlerimizi çabuklaştıralım. Bu konuyu da basın toplantısında söyleyelim mi?
—Sayın Genel Müdürüm. Rakiplerimizi korkutmayalım. Bunu 2. basın toplantısında halkımıza duyuralım.
—Şu anda ürettiğimiz mamuller hakkında geniş bilgi mi vereceğiz?
—Efendim iyi olur.
—Rakiplerimiz anlattıklarımıza çok şaşıracaklardır.
—Satışlarımızın patlamasında televizyonlarda yaptığımız reklâmların da büyük etkisi oldu.
Sayın Genel Müdürüm, ürettiğimiz mamullerin yurtdışına gönderilmesinde büyük tonajlı gemilere ihtiyaç vardır…(Buraya kadar söylenenler şirketin basın toplantısına başlamadan önce kendi aralarındaki konuşmalarıdır…)
—Saygıdeğer basın mensupları hazırsanız, firmamızın halkımıza duyuracağı konuları onlara iletmenizi rica ediyorum. Bundan sonrası firmanın halkımıza duyuracağı müjdeli haberi vermeye gelmiştir.
ALTERNATİF ISITICI REKLÂM SENARYOSU
KONU: Kış ayı gelmiştir. Yerler karlarla kaplanmıştır. İnsanların üstleri ve başları papak, eşarp, boyun atkısı… İle sarılmıştır. Gruplar halinde teleferiğe binmektedirler. Kapıyı kapatıp, teleferik yol almaya başladığı zaman içerdekiler üzerlerini çıkartırlar. Çünkü bir yerden gelen sıcaklık onları etkilemiştir. Teleferikler dışarıdan göründükleri zaman bunların hepsinin ısıtıcı şekliyle tasarlandığı görülür. Bu Türkiye’nin en ünlü markasının ısıtıcısıdır.
ALTERNATİF ISITICI REKLÂM SENARYOSU
KONU: Kış ayının en şiddetli kısmına girilmiştir. Yerler karlarla kaplanmıştır. İnsanlar evlerinden dışarı çıkmaktadırlar. Üstleri ve başları papak, eşarp, boyun atkısı… İle sarılmıştır. Bu çok büyük bir insan topluluğudur. Hepsi birden bir yere doğru gitmektedirler. Bir sahaya doğru yaklaşmaktadırlar. Sahaya girerler. İçeri girdikleri zaman onlar bir sürpriz ile karşılaşırlar. Stadın içinde yaz havası vardır. Yerlerde de kar yoktur. Stadın tribünleri ve sahanın dört tarafı insanlarla tamamen dolmuştur. Orta tarafta ise çok büyük bir sahne ve sahneye giden ince bir yol görülmektedir. Sahanın belirli yerlerine koyulan ısıtıcılar her tarafı hem aydınlık yapmıştır, hem de ısıtmıştır. Sahaya giren insanlar sıcaklığın etkisiyle üzerindeki fazlalıkları çıkarırlar. Çünkü artık üşümemektedirler. Biraz sonra sahanın dışarısından ip gibi gösteri yapmak için Türkiye Yıldız Oyun Ekibi, Semah Gösteri Ekibi… Teker teker sahneye yaklaşmaktadırlar. Her giren kendi hünerini göstermektedir. Hepsi şu anda sahnenin ortasındadırlar. Yukarıdan oynayanlara bakıldığı zaman Türkiye’nin en ünlü bir ısıtıcı firmasının ismi, logosu ve ’Türkiye’nin Markası’ cümlesini oluştururlar. Reklâm ısıtıcının seyircilere gösterilmesiyle sona erer.
ALTERNATİF ISITICI REKLÂM SENARYOSU
KONU: Kış ayının en şiddetli zamanıdır. Yerler karlarla kaplanmıştır. Bir şehrin üstüne lapa lapa kar yağmaktadır. Üstten bakıldığı zaman sokaklarda kimsenin olmadığı görülür. Kamera yavaş yavaş evlerin pencerelerini göstermeye başlar. Hangi pencereyi gösterirse, o evin penceresi dışarıya doğru parıldamakta ve ısı vermektedir. Pencereler Türkiye’nin en ünlü markasının ısıtıcısı şeklinle yapılmıştır. Sıcaklığın etkisiyle de yerlerdeki karlar erimeye başlamıştır. Etrafa bir sıcaklık yayılmıştır. Evlerden ve apartmanlardan insanlar sokağa çıkmaya başlarlar. Bazıları da işyerlerini açmaktadırlar. İnsanların büyük bir bölümü bir dükkândan içeri girmektedirler. Çünkü bu firma en kaliteli ısıtıcıları satmaktadır.
ALTERNATİF ISITICI REKLÂM SENARYOSU
KONU: Kış ayına girilmiştir. Yerler karlarla kaplanmıştır. İnsanlar evlerinden dışarı çıkmaktadırlar. Üstleri ve başları papak, eşarp, boyun atkısı… İle sarılmıştır. Hepsi birden bir yere doğru gitmektedirler. Birden bir yeden müzik sesi duyulur. Sokağa çıkanlar o yana doğru yönelirler. Bir sahanın içine girerler. Burada binlerce kişi oluşmuştur. Hava soğuk olduğu için hepsi de üşümektedirler. Bu esnada sahneye Türkiye’nin en ünlü türkücü ve şarkıcısı çıkar. Herkes onu alkışlamak ister. Fakat soğuk havanın tesiriyle elleri alkış yapmamaktadır. Bunu gören sanatçı haydi seyircilerimizin hepsini ısıtalım diye bağırır. Sahanın dört tarafına koyulmuş olan ısıtıcılar aynı anda yanmaya başlar. O üşüyenler müziğin coşkusuyla oynamaya başlar. Kamera onları üstten gösterdiği zaman markanın ismi oluşmuştur.
ALTERNATİF ISITICI REKLÂM SENARYOSU
KONU: Kış ayına girilmiştir. Yerler karlarla kaplanmıştır. Bir şehirde sabah olmuştur. İnsanlar evlerinden dışarı çıkmak üzeredirler. Binalar yüksektirler. Oralardan 1-2 metre boyunda buz sarkıtları aşağı doğru sarkmaktadırlar. Bazıları yere düştükleri zaman insanları zor duruma sokmaktadırlar. Bu esnada gökyüzünde helikopterler görülür. Sağ ve sol tarafları açıktır. Buralar da ve helikopterin ön tarafında büyük ısıtıcılar görülür. Binalara yaklaştıkları zaman yaydıkları ısı buz sarkıtlarının erimesine sebep olur. Vatandaşlar bir işyerine yönelmişlerdir. Burada o ısıtıcıların satışı yapılmaktadır.
ALTERNATİF ISITICI REKLÂM SENARYOSU
KONU: Kış ayına girilmiştir. Yerler karlarla kaplanmıştır. Hava soğuktan buz tutmuştur. Havuzdaki balıklar donmak üzeredir. Buzlanma yavaş yavaş aşağı katmanlara doğru yayılmaktadır. Birisi bir telefon konuşması yapmaktadır. Biraz sonra gökyüzünde onlarca helikopter ve yolda da bir tır görülür. Bunların görevi balıkları dondan kurtarmaktır. Helikopterlerin açık olan iki tarafına ve ön tarafına bağlanmış büyük ısıtıcılar ve tırın içinden çıkan onlarca ısıtıcı balık göllerinin etrafında ısılarını yaymaya başladıkları zaman, çok geçmeden balıklar suyun içinde cıvıl cıvıl oynamaya başlarlar.
ALTERNATİF ISITICI REKLÂM SENARYOSU
KONU: : Kış ayına girilmiştir. Yerler karlarla kaplanmıştır. Hava soğuktan buz tutmuştur. Seralarda yetiştirilen ürünler don tehlikesiyle karşı karşıyadırlar. Biran önce tedbir alınması gerekir. Yine bir telefon konuşması yapılır. Bir tır seralara doğru yol almaktadır. Aracın içinden çıkan insanlar çabuk bir şekilde seranın iç kısmında ısıtıcıları faaliyete geçirir. Bitkiler yavaş yavaş canlanmaya başlarlar.
ALTERNATİF ISITICI REKLÂM SENARYOSU
KONU: : Kış ayına girilmiştir. Yerler karlarla kaplanmıştır. Hava soğuktan buz tutmuştur. Çiftlikteki büyük ve küçükbaş hayvanlar… Donmak üzeredirler. Sabah ışıkları ile birlikte hayvanlar değişik bir şekilde ses çıkarmaktadırlar.
Bunları da ancak buralara kurulacak olan ısıtıcılar kendilerine
getirecektir. Yine bir telefon konuşması yapılır. Bir tır seralara doğru yol almaktadır. Aracın içinden çıkan insanlar çabuk bir şekilde seranın iç kısmında ısıtıcıları faaliyete geçirir. Hayvanlar yavaş yavaş canlanmaya başlarlar.
ALTERNATİF ISITICI REKLÂM SENARYOSU
KONU: Bir kişi kayak yapmak için dağın üst yamacındadır. Kendini karların üzerine bırakır. Çok hızlı gitmesiyle birlikte karlar yerinde oynayarak çığ oluşmasına sebep olur. Bir ölüm kalım mücadelesi başlamıştır. Adam arkadaşlarına mikrofonlu telsizle durumu anlatır. Aynı anda onlarca helikopter havalanır. Olay yerlerine doğru yol almaktadırlar. İlk önce helikopterler arka taraftan gösterilir. Olay yerine geldikleri zaman helikopterler üzerine ekledikleri büyük ısıtıcıları aynı anda yakarlar. Hedefte adamın arkasındaki çığdır. Isının etkisiyle birlikte kar kümeleri eriyerek toprağa karışır.
Not: Bu olay güzel bir rüya şeklinde de olabilir. Saatin ziliyle uyandığı zaman, karşıda ısıtıcı yanmaktadır.
ALTERNATİF ISITICI REKLÂM SENARYOSU
KONU: Kış ayına girilmiştir. Yerler karlarla kaplanmıştır. Bir köy ya da kasaba büyük bir dağ silsilesinin alt tarafına kurulmuştur. Kar da lapa lapa yağmaktadır. Birden dağda bir silah sesi duyulur. Kar kümesi yavaş yavaş aşağı doğru kaymaktadır. Kar kümeleri bir çığ oluşturur. Çığlar ağaçları yıkarak, tepelerin üzerinden evlerin üzerini kar kümeleri doldurur. İmdat sesleri duyulmaktadır. Aynı anda onlarca helikopter havalanır. Çığın olduğu yere gitmektedirler. Olay yerine geldikleri zaman helikopterler üzerine ekledikleri büyük ısıtıcıları aynı anda yakarlar. Hedefte evlerin üzerindeki karlar vardır. Isının etkisiyle birlikte kar kümeleri eriyerek toprağa karışır. Evlerdeki insanlar kurtulmuşlardır.
Not: Bu olay da güzel bir rüya şeklinde de olabilir. Saatin zili çaldığı zaman, karşıda ısıtıcı yanmaktadır.


HASAN SANCAK
ALAÇAMLI HALK ŞAİRİ
REKLÂM YAZARI
(EĞİTİMCİ-GAZETECİ)
TEL: 0362–621 27 79
CEP:0506–2730465 (Öğretmen Hattı)

Yeni Cami Mah. Bafra Cad.4.Sok No 11
55800-ALAÇAM-SAMSUN