Belkilerimle..
“Kalıverdim işte ortalıkta..belkilerimle..Keşkelerimle..Umutsuzluğu mla..Sevdamla..”

Ah sevgilim…Bakamadın artık arkana defalarca..Silemedin göremediğin gözyaşlarımı..Kalk şimdi söyle kimin olacağımızı..Kimlerin tenleriyle uyuşmaya çalışacağımızı..Hadi vur!Vur,Vur hadi…Yoksa ben vuracağım yüzüme ısrarlı matemleri..Belkilerimle sana gelemiyorum yine..
Dün geceden buyana şimdi sadece izmarit ve küller kaldı.Tek nefeste çektim içime ne varsa..Dumandan belki boğulur da kurtulurum dedim ama yine beceremedim..
Var elbette başka yolları senden ve dünyadan ayrılmanın yolları..Ama yapar mıyım öyle delilik..Asla asla yok,böyle bir şey yaparsam ebediyete dek senden uzak kalırım ve tüm sevdiğim şeylerden.Yazın sıcağında dondurma yeme keyfinden,Nargileyi yakıp alem yapmaktan..Şen şakrak anlarımdan..Kışın kestane kebap keyfinden.Bahardan yazdan,En önemlisi de en çok sevdiğim sonbahardan..Yok yok asla..Hele gözü yaşlı anne baba ve diğer sevenler ne olacak…Az da olsa üzülen..Olsun...

Sensiz geçen hergün matem tutsam da mutlu olacak bir şeyler bulup unutuyorum senin yokluğunu.Sonra belkilerimle yine seni hayal edip,kıskanıyorum sevenleri…Sonrasında şöyle umursamaz bir dudak büküyorum etrafa çaktırmadan..Tekrar üstüne toprak atıyorum seni gömdüğüm mezarlığın..Biliyorum yine belkilerimde ve keşkelerimde topraktan sıyrılıp çıkacaksın..Alıştım bu melankoliklik halime..Yinelemelere..

Islak ekmek attığım kuşlara seni soramasamda anlıyorlar beni.Gözlerime bakıp kanat çırpıyorlar..Kanatlarının çırpışlarıyla anlatıyorlar senin ne halde ve nerde olduğunu bana..Hani çok yavaş çarpıyorlarsa kanatlarını;sen yine oradasın..Lakin;hızlıysa çırpınışlar daha uzakta,bilmek istemediğim yolda devam ediyorsun son hızla.Felakete davet seninki..Ya çarparsan ben gibi bir yayaya daha?Kanlar içinde bırakıp yine gidecek misin…Yoksa koynuna alıp sonra mı terk edeceksin.En kötüsü sonra terse dönüp bana gelmeye mi yelteneceksin?
Beni hatırladığın her anda benim o durakta olduğumu sanıyorsun ya hani,elinde bir ucuz gitarı,saçları savrulan..Yalnız ve bir o kadar perişan..Yok yok ben şimdi başka duraktayım sevgilim..Başka durakta..Yine yalnız belki ama Belkileriyle yaşayan bir fukara..Seni tekrar istermiyim diye değil belkilerim..Bir daha mutlu olur muyum diye..
Zaman öyle bir dert ki başıma bu aralar..Bir bilsen..Zaman her şeyin ilacı deyip deyip yüksek dozda aldım zamanı.Şimdilerde başımı döndürüyor yan etkisiyle..
Şimdi bilmediğim hayatlarda bilmediğim daha önce tatmadığım ne çok var..Yeniden sıfırdan denemek yeni bir hayattan başlamak ne zor.
Ama elbette birgün yeniden aşık da olacağım yeniden doğacağım… dedim ya belkilerimle yaşıyorum bil ki gelme geri...
Keşkelerimle dönemiyorum sana belkilerim seni arzuluyor aslında..Ama belkilerime inat işte kahrolası kalbimin kahrolası kırıklığı ve senin zaten artık benden gitmiş olma telaşın elimi kolumu bağlıyor..
Şimdi hayallerini kurduğum ve başkalarında görmeye alıştığım tebessümü istiyorum kendimde,inadına hem de…
Aslında ne kadar feryattan uzak dursam da biranda döküldü her şey ortaya..Bildiğim şeyler seninle bir daha asla olmayacağını fısıldıyor kulağıma..Olmasın kalsın,olmaması da güzel bunun keyfini çıkarıyorum baksana..Haykırıyorum dağa taşa..Aşk acısı çekmek aşkın bir parçası..Hüzün olmasaydı sevincin ne anlamı kalırdı ki..
Şimdi ise…Sen bu satırları duymayacak kadar sağırsın…Ben ise daha neleri neleri söyleyecek kadar sevmiştim seni bilemezsin.
Tadına doyamadığım geceleri geriye getirmek istemem şimdi..Elinden tutsam ellerim yine kanayacak bilirim..Yalın ayaklarımla sana koşsam da sende bir daha mutluluğu aramam ki..Bu kederli günlerimle kanka olduk sevgilim..