SayIn Başbakan, matbuatın “vahşeti” yansıtışını doğru bulmuyor ve “Bu tür yayıncılık eşkiyanın reklamıdır” diyor.Başbakan “Böyle davranmamanızın milletim adına sizden istiyorum” diyor.
Haklı yanları var...
Ama gazetelerin bu “yansıtışı” eşkiyanın reklamı için değil de, bu insanlıktan nasipsiz alçakların tıyneti sergileme peşinde oldukları gibi bir durum da vardır... Fotoğrafların yarattığı dehşet, eşkiyadan korku değil onlara nefreti elbette körükler... Hele hele, bu çakal sürülerini (İster terör çeteleri, ister kontranın karnlık elleri olsun) dünya aleme teşhir eden de, ne yazık ki bu acıklı manzaralardır...
Gene de “Başbakan talebinde haklı” diyoruz... “Milletim adına istiyorum, bunu yapmayın” diyor ya...
Ben de vatandaş olarak şunu istiyorum...
En son Güngören’de kaybettiğimiz kardeşlerimiz, çocuklarımız benim komşularım, çok sevgili insanlarımdı... O gün evden çıkıp işe gelirken önünden geçtiğim camilerimizde, onların aziz ruhlarını içimde hissettiren “sala”ları veriliyordu... Bu ne büyük bir acıdır ve kaçıncıdır!!! O nedenle diyorum ki; “Bulun...” Kim, bize veriyor bu acıları, kimler bizi tedirgin ediyor? Tetiği çekeni, bombayı koyanı değil, karanlığın ardını gösterin bize...
Sondan başlayalım...
Temmuz ayı başlarında, İstanbul ABD Konsolosluğu önünde ne oldu?.. Gencecik üç polisimizin neden şehit düştü?.. Üç tane kenar mahalle çocuğu, kafalarına estiği için, bir taksi kiraladılar, ceplerine silahları koydular, kiralık taksi ile ABD Konsolosluğuna basmaya gittiler, öldürüp öldüler!.. Bu mu yani?.. Hedef te Konsolosluktu hiç zarar görmeyen de...
Neden, olan biten “biraz karıştırıldı” ve ötesini biz daha öğrenemeden, karanlık bir saldırı sonrası gene Güngören’de bombalandık!!?
Şimdi, vatandaşlıktan bu yana geçelim ve “gazeteci” olarak soralım...
“Reklamlarını yapmamamız istenen kimler, yerleri neresi?..”
PKK eşkıyasının eli var ise, eli tutan Kandil mi, Kandil üzerinden daha “güneyden” geçen ve Batı’ya uzanan gizli servisler mi?!.
Neden Güngören, neden “Menderes çıkmazı” sorularına aranan cevaba yapıştırılan “Ergenekon” teşhisi doğru mu?! Orada aranan “kontra” mı, yoksa, “Ergenekon” telaffuzu bile bile bile bir cepheleşme mi körükleniyor ve bombalamanın amacı da bu mu, kardeş ayrışmasını körüklemek mi?!.
Bir tarafta Güngören’de Ak Parti tabanlı bir mahalle bombalanırken, beri yanda Kerkük’te Kürt göstericilere bomba atılıp Türkmen mahallelerine saldırının tırmandırılması hangi kirli ellerin hesap kitap işidir?!.
İki bombalama olayının paralelliği nedir, arkasında hangi gizli eller vardır ve ortak mıdırlar!!?
Bakın, şu daracık köşede nasıl detaylar yazabiliyoruz!? Eşkiyalığın hayatımıza ne denli girdiğinin bir göstergesidir bu... Bir okuyucumuzun satırlarındaki teşhisleri çok ilginç, şöyle diyor; “AMERİKA tarafından konsolosluk önünde henüz 30 yaşını geçmemiş 6 Türk vatandaşı katledilmiştir.
Üç tanesi T.C. Devletinin resmi polisi, üç tanesi devletin sahip çıkıp eğitemediği ve bu yüzden kullanılan üç genç vatandaş.
Kale gibi olduğu ve her tür gelişmiş teknolojiyle korunduğu bilinen bu yapıya yapılan saldırının ABD’ye karşı olduğunu düşünmek bile komediydi.
Sultanahmet meydanından iki Amerikalı turist kaçırılıp 24 saat sonra serbest bırakılsa bu eylem daha çok ses getirirdi.
ABD eğleniyor alay ediyor, bak ikimize saldırıyorlar sözümden çıkma diye ve işin en acı yanı ölen ve öldüren bizden.
Demokrasi vadiyle yerli işbirlikçileriyle IRAK’ı kan gölüne çevirenler sivil ve masum halkın, çocukların yok oluşunu, parçalanışını tezgahlayan ABD 27 TEMMUZ 2008 tarihinde GÜNGÖREN’de olanların sorumlusudur bana göre.
Fakat yinede ben yanılıyorumdur belki! Ağabeylik yapan ABD’ye nankörlük yaparak bölücülük yapıyorumdur, Köyümün bilicilerinin dediği gibi.
Fakat nasılsa bu eylemi de yamayacakları bizden kuklaları açıklanır yakında, gazetelerden, TV haberlerinden öğreniriz...”
Altını çizdiğim bir ayrıntıyı tekrarlayacağım... Hazırlanan malum iddianame ile gördük ki, ahalinin kulağının deliğindeki kılın hareketi bile istenirse dinlenip tespit ediliveriyor... Takip, artık çok zor iş değil imkanları elinde tutan için...
Nerede bu karanlıktakiler?!.
Matbuat olay fotoğraflarını yansıtmasın tamam da... Şu karanlıktakilerin kulağından tutup gazetecilerin önüne atıverin de, millete onu göstersinler...
Yem torbasının lezzeti ile üfürükten, taraftar masalları ile milletin kafasını karıştırmasınlar...
BEHİÇ KILIÇ...