kizrekor - Küçük çocuktan akıl almaz rekorHenüz 9 yaşında ama birçok insanın bakmaya bile dayanamadığı denemesiyle rekor kırdı.

kizrekor2 - Küçük çocuktan akıl almaz rekorHenüz 9 yaşında ve yaşıtlarından çok farklı. İngiliz Tiana Walton, başkalarının bakmaya bile dayanamadığını yaptı ve başarılı oldu. 25 tane salyangozu bir dakika içinde yüzüne yerleştirdi ve "aynı anda yüzünde en fazla salyangoz bulundurabilen kişi" olarak Guiness Rekorlar Kitabı'na girdi.
kizrekor3 - Küçük çocuktan akıl almaz rekorBunu yapabilmek için uzun zamandır uğraş veren küçük kız, böylelikle eski rekoru kırmış oldu. Eski rekor, Avustralyalı Liam Kenney'ye aitti. Kenney 15 salyangozla rekorlar kitabına girmişti. Her türlü canlıyı çok sevdiğini söyleyen küçük Tiana, henüz 4-5 yaşındayken bile oyuncaklarla oynamak yerine bahçede bulduğu salyangoz, solucan, kurbağ, kelebeklerle oynamayı sevdiğini, ancak onlara hiçbir zaman zarar vermediğini söylüyor. Bundan sonraki hedefinin ise olimpiyatlara katılacak kadar iyi bir jimnastikçi olmak olduğunu da belirten küçük kız, bu alanda da sıkı çalışıyor.

kaynak