Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde teröristlerce yola döşenen mayının patlatılması sonucu şehit olan jandarma er İbrahim Halil Akçakoca'nın (21) yakınları, ''Askere giderken şehit olacağını biliyordu'' dediler.

Mersin'in Kurdali Mahallesi'nde, şehit erin annesi Leman Akçakoca
(49), gözyaşlarını tutamayarak teröristlere lanet yağdırdı.

Yetim büyüttüğünü belirttiği oğlunu kaybetmenin üzüntüsüyle ağlayan anne Akçakoca, ''Civan boylum İbrahim'im. Zalimler civan boyluma nasıl kıydılar. Keşke yerine ben öleydim. Komşulara şehit olacağın söylermiş'' dedi.

Teyze Hatice Ünel de yeğenin küçüklüğünden beri şehit olacağını söylediğini belirtirken, eniştesi Mehmet Ünel ise İbrahim Halil Akçakoca ile en son pazar gecesi görüştüklerini kaydetti.

Gözyaşlarına boğulan şehidin yakınları, ''Askere giderken şehit olacağını biliyordu. Geri dönmeyeceğini söylüyordu'' diye konuştular.

Bugün akşam saatlerinde Mersin'e getirilmesi beklenen şehit Er Akçakoca'nın cenazesinin, yarın yapılacak törenle toprağa verileceği
bildirildi.

İbrahim Halil Akçakoca, Silvan-Batman karayolunun 6. kilometresindeki çöp alanına çöp taşıyan askeri bir aracın geçtiği sırada teröristlerce daha önceden yola döşenen mayının uzaktan kumandayla patlatılması sonucu şehit olmuştu.