Polisle girdiği silahlı çatışmada yakalanan suç makinesi Sinan Bahadır seri tecavüzcü çıktı Polisle girdiği silahlı çatışmada yakalanan suç makinesi Sinan Bahadır seri tecavüzcü çıktı. Bahadır’ın MİT ajanı olduğunu söyleyerek girdiği evlerde 7 kadına tecavüz ettiğini DNA raporu kesinleştirdi.


İstanbul’da 2 kişinin öldürülmesi ve 3 kişinin yaralanması suçlamasıyla aranan Sinan Bahadır, 25 Kasım 2004’te polisle girdiği silahlı çatışma sonucu yakalanarak tutuklanmıştı. Olayın peşini bırakmayan polis, Bahadır’ın kan örneklerini alarak Polis Kriminal Laboratuvarı’na gönderdi. Yaklaşık 6 yıldır işlenen tüm suçlarla ilgili DNA sonuçlarını şifreleyerek depolayan İstanbul Kriminal Polisi, Bahadır’ın DNA şifresini geçmişte işlenen suç DNA’larıyla mukayese etti.

Yapılan uzun çalışmaların ardından Sinan Bahadır’ın Şişli, Beşiktaş, Beyoğlu ve Kadıköy’de evde tek bulunan ya da tek başına yaşayan mali durumu iyi olan 7 kadına tecavüz ettiği belirlendi.

Tecavüz kurbanlarının iç çamaşırlarında ya da yatak üzerlerinde tecavüzcüye ait spermlerden elde edilen DNA sonuçlarının Bahadır’ın DNA’sıyla birebir örtüştüğü belirlendi.

TELSİZ TAŞIYORDU

Kurbanlarla tek tek konuşan polis ekipleri, Sinan Bahadır’ın yalnız yaşayan ya da evde tek başına bulunan kadınları belirleyerek elinde polis telsiziyle, “Ben MİT ajanıyım. Bir soruşturma kapsamında sizinle görüşmek istiyoruz” deyip elindeki polis telsizini de göstererek içeri girdiği ve silah zoruyla kadınlara tecavüz ettikten sonra evde değerli olan tüm eşyaları alarak kaçtığı belirlendi.

Seri katil olarak yakalandıktan sonra seri tecavüzcü olduğu ortaya çıkan Sinan Bahadır’ın tecavüz ettiği kadınların kimlikleri polis tarafından gizli tutuluyor.

Beninden teşhis edilmişti

Sinan Bahadır, 25 Kasım 2004 tarihinde Beşiktaş’ta kendisini yakalamak için bir markette pusu kuran polisle girdiği silahlı çatışmada yaralı olarak gözaltına alınmış, yapılan inceleme sonucunda Kadıköy’de Ali Güleryıldız ve Kartal’da Summani Pelit isimli kişileri tabancayla öldüren kişi olduğu belirlenmişti.

Bu iki cinayetin dışında 36 ayrı suçtan arandığı ortaya çıkmıştı. Evli ve iki çocuk babası olduğu belirlenen Sinan Bahadır’ın tecavüz ettiği genç kız, zanlıyı karın bölgesindeki beninden teşhis etmişti. Bahadır ile birlikte ele geçirilen çantada bir cephaneliğe yetecek kadar silah ele geçirilmişti. Çantadan 6 adet tabanca, 1 Kaleşnikof tüfek, 2 adet bıçak, 13 adet SIM kartı, 3 adet cep telefonu, 1 adet el telsizi çıkmıştı.
not:Bir haber ajansından alınmıştır...