ölüm, haksızlık, adaletsizlik, dengesizlik, iftira, hayal kırıklığı, .... anlarıdır

yalakaların herzaman kendini öne çıkararak işinizi engellediği andır.

aylar önce aileleriyle birlikte katledilen çocukları, evlerini terketmek zorunda kalan binlerce insanı görüp, dehşete kapıldıktan sonra, üzerinden henüz 6 ay bile geçmemişken herkesin, hatta neredeyse tüm dünyanın, özellikle os.ruktan rahatsız olanların haklarını bile savunmaya çalışacak seviyede insan haklarına önem veren avrupanın, bu yaşananları görmezden gelmiş olması hatta belkide çoktan unutmuş olması, hatta duyarlıyım düşünceliyim aslanım kaplanım breaaahh diyenlerin bile unutması, bu insanlık ayıbını unutup, yazın barlarda diskolarda huzur içinde eğlenebilmesi.

gaza gelip birisine "senden hoşlanıyorum" yada "seni seviyorum" dediğinde kişinin sessiz kaldığını gördüğün andır işte.

emek harcadığınız bir şeyin üzerine başkasının yatıp, onun üzerinen prim kazandığı,aferin aldığı anlardır.


haftalarca aradığın filmi internette bulup indirmeye kastığın ve 7 parçayı indirdikten sonra son part ın hatalı olduğunu gördüğün andır.

en yakın arkadaşının hoşlandığın kızla çıkması durumu.


doğdunuz zaman, gözünüzü ilk açtığınızda anlarsınız hayatın i.ne olduğunu. bunu bu kadar erken fark etmek size çok koyar ve hemen ağlamaya başlarsınız..


kocaman bir dünyadan küçücük bir istridye kabuğuna döndüğünüzde gecenin bu vakti ki sizin dışınızda herkes/herşey değişirken sizin aynı kalmanız ve winampın bunu bile bile size keane everybody s changing çalması.


çok sağlam insandır diyerek sizin için çok önemli şeyleri (eviniz , arabanız, kardeşiniz, kankanız, güveniniz vs vs) emanet ettiğiniz insanların bu durumu suistimal ettiklerini anladığınızda yaşadığınız ruh halini en iyi anlatan andır..


gerçekten yalnız olduğunuzu anladığınız andır...


en yakınların tarafından anlaşılmadığını anladığın an


ailesine farklı arkadaşlarına farklı davranan bir kişinin(çift kişilikli bir insanın), iki grupla da aynı yerde bulunduğu andır

güvendiğiniz dağlara " çığ düştüğünü" öğrendiğiniz anlardır.


tam da en çok ihtiyaç duyulan zamanda, nasıl olduğunu bile anlamadan, aniden onu kaybetmek..


en değerli iken en basit hissettiğiniz veya hissettirildiğiniz anlar.

sevgiliyi en yakın arkadaşla basmak


kardeşim dediğiniz insanın, sizi yok yere hayatından sildiğini anladığınız an

dost bildiklerin tarafından yarı yolda bırakılıp, amca, dayı dediğin şahıslar tarafından hayatının en büyük kazığını yediğin, sevdiğine pişman edildiğin ve inancın yüzünden hala yaşamaya zorlandığın saniyeler, dakikalar silsilesi.


zamanında her gününü birlikte geçirdiğin kardeşim dediğin dostunla 5-10 günde bir onda da msnde şans eseri görüştüğün gerçeğini farkettiğin andır araya kilometreler girmiştir dersti sevgiliydi sınavdı derken unutursun onun suçlu yoktur aslında. işte burda olan hayata olur.


(ç)alıntı