Verdiğim hediye sadece göze değil damağa da hitabetsin diyenler için geliştirilen fikirler arasında işte en ilginçlerinden biri daha...

Hastane ziyaretlerinde elinizde çiçeklerle kapıda kalmaktan bıktıysanız,dalında güzel olan çiçeklerin çöpe atılmasından rahatsızsanız, eşiniz papaz eriğine aşerdiğinde gece yarısı yollara düşüyorsanız, meyve butik tam size göre. Meyve Butik, eşinizin hamileyken isteklerini karşılamama korkusuna son veriyor...

İşlerinin harcının içlerinde duydukları heyecan olduğunu söyleyen Fatma İşsever ve ekibi önümüzdeki günlerde kendilerinden çokça bahsettireceğe benziyor...

Ürünlerinizin fikir mimarı yada mimarları kimler kısaca bilgi verebilirmisiniz?
Meyve çiçekler, özellikle Amerika’da ve Avrupa da çok yaygın bir sektör; Türkiye’de yeni yeni bilinen hala bilmeyenlerin görüp çok şaşırdıkları ve çok beğenilen, ‘çiçek gönderme’ye yepyeni bir boyut kazandıran bir sektör.


Yola çıkış hikayenizden bahsedermisiniz?
Meyve Butik, 2008 yılında yola çıktı. Titizlik ve temizlik isteyen bu işe can-ı gönülden girdik. İşimiz : meyve ve çiçekler. Yolumuz : insanların "sevgi" ve "hediye vermek" kavramlarındaki bağlarına katkı.
Piyasaya girişinizin şu günlerde yaşanan ekonomik krize denk gelmesi sizi ve işlerinizi ne oranda etkiledi?
Piyasayı biliyorduk girişte ve "meyve butik" yeni bir girişimci. Biraz içimizdeki "heyecan"ın yardımıyla krizi düşünmedik diyebiliriz. İşlerimizi telefonumuz çalmadığında "üzülerek" geçiriyoruz. Bahsettiğiniz anlamda kriz, ikinci planımızda.
Ürünleriniz en çok kimler tarafından rağbet görüyor?
Açıkcası, işe başladığımızda müşterilerimizin erkek ağırlıklı olacağını düşünüyorduk. Sonuçta "çiçek göndermek" erkeklere verilmiş bir misyon gibidir. Bunu erkekler üzerinden, "meyve çiçekler" sayesinde kaldırdığımızı düşünüyorum. Çünkü müşterilerimizin yüzde 80'i bayanlar. kim demiş erkeklere de çiçek gönderilmez diye?

Ürünlerinizin kız isteme törenlerinde hasta ziyaretlerinde çiçeğin yerini aldığı oldu mu?
Elbette, hasta ziyaretlerine gönderiyoruz. Özellikle çiçekleri hastanelere sokmuyorlar ama meyveden çiçekler rahatlıkla gönderilebiliyor. Kız istemeye göndermedik henüz.


Mevsimine denk gelmeyen meyveden çiçekler isteyen müşterileriniz oluyor mu? örneğin eşi aşeren bir beyle karşılaştınız mı?
Artık istediğimiz meyveyi bulamama gibi bir şey yok. Bazen zor bulunabilme durumlarıyla karşılaşıyoruz ama yinede buluyoruz. Eşi aşeren, bir beyle değil çok beyle karşılaştık. Papaz eriği dediklerinde zaten anlıyoruz. bir keresinde gece 11 de arandığımız bile olmuştu.

Son olarak okurlarımıza ne söylemek istersiniz?
Öncelikle sevgi ve saygılarımızı.

Sonra da , "deneyin" demek isteriz.

Sevdiklerinize..
"kendisini özel hissettirmek" istediklerinize
güzel ve lezzetli bir sürpriz

Katkısız, doğal çiçek. "Koklamaya değil, yemeye doyamayacaksınız" sloganımızla meyveli çiçeklerimizin tüm büyüsü sizi Meyve Butik'te bekliyor.