İnkar etsek de seyrettik; en azından konudan haberdarız. Dizi karakterleri gerçekmiş gibi herkes onlarla sinirlenip, onlarla gülüyor, hatta ağlıyor... Diziler sezon finallerini verirken durup düşündük ve alınması gereken dersleri derledik.Ne kadar inkar etsek de, diziler hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Arkadaşlarımızla görüşmelerimizi ona göre ayarlıyor, hatta bazen birbirimizin evinde toplanıp en sevdiğimiz diziyi hep birlikte izlemenin keyfini çıkarıyoruz. Bir yandan zamanın ne kadar hızlı geçtiğinden şikayet ederken, bir yandan da önümüzdeki haftayı nasıl bekleyeceğiz diyoruz.

Çünkü dizi biter bitmez verilen sonraki bölümün özeti her zaman o kadar cazip oluyor ki, geri sayım yapmaktan kendimizi alamıyoruz!
Bazen arkadaşlarımızla yediğimiz yemeklerin konusu bile bir önceki gün yayınlanan dizi olabiliyor. "Gördün mü Necla dün ne yaptı" repliği size de çok tanıdık gelmiyor mu?

Sadece Türkiye'de değil, yurtdışında da dizi furyası almış başını gidiyor. Örneğin artık bir fenomene dönüşen Lost dizisi için forumlar açılıyor, insanlar her hafta yaşanan olayları yorumluyor veya gelecek bölümlerle ilgili varsayımlarda bulunuyor. Dizi karakterleri gerçekmiş gibi herkes onlarla sinirlenip, onlarla gülüyor, hatta ağlıyor...

Peki bu kadar diziyi izliyoruz da, beynimiz sulanmıyor mu? Ya da bu diziler bize hiçbir şey vermiyor mu? Biz dizilerden bir şeyler öğrendiğimize kanaat getirip kendimizi teselli etmeye başladık bile.

Sezon bitti, kanallar tekrar bölümleri yayınlamaya başladı. Biz de boşluğu fırsat bilerek bu sezonda dizilerden öğrendiklerimizi derledik.