Fransa'nın en önemli yerler tabii ki Eyfel Kulesi olduğunu. Aslında dünyanın en tanınabilir yapılarından biridir. Ise Eyfel Kulesi ikonik bir görüntü ve sadece Fransızca olarak kabul çok oldukça bu işaretinin tüm tarihini bilmiyorum. Burada Eyfel Kulesi arkasında büyüleyici öyküsüdür.

Eyfel Kulesi ilk Exposition Universalle olan Dünya Fuarı olarak da bilinir için 1889-1887 yıllarında inşa edilmiştir. Dünyanın özellikle Paris olan Fransa demokrasi getirdiği Fransız Devrimi'nin yüzüncü yıldönümü anısına yapıldı yeralır. Eyfel Kulesi olan Gustav Eiffel Dünya Fuarı için kemer ağ geçidi olarak konumlandırılmış ve devam mimar tarafından Champ de Mars olan Seine Nehri yanında bulunan şekilde dizayn edilmiştir.

Eyfel Kulesi 31 Mart 1889 tarihinde açıldı; ancak halka Mayıs'ta bu yıl 6. açıldı. Sadece ilginç bir gerçeği bu rezil kule ile ilgili bir ilk olan, Gustav Eiffel Barselona, İspanya 1888 yılında Evrensel Fuarı'nda kentinde yaptığı kule inşa etmek istedim. Barcelona Ancak şehir zamanda, kule çok pahalı olduğunu ve düşünce şehrin tarzı uymuyordu. Barcelona Belediyesi önerisine karşı, sonunda Paris kent planlarını göndermek için Gustav Eiffel gönderme oy verdi.

eiffel tower construction - Eyfel Kulesi'nin Tarihi

Sonra Exposition Universalle, Eyfel Kulesi panned ve görüntülenebilir Bugün, Eyfel Kulesi Paris'in içinde çok estetik güzelliklerin, ancak planlama ve birkaç yıl inşaat orijinal baştan bir göz yara olan görülme olacak kadar günahkâr bugün.

Eyfel Kulesi, 3 yıllık bir dönemde inşa edilmiş-1887-1889. 300 kişiden yardımıyla, kule ayakları ve bugün 1.063 metre yüksek (324 metre) toplam yükseklikte inşa edilmiştir. Bu 79 ayak (24 m) anten eklendi yıl sonra içerir. Bu geleneksel bir gökdelen yaklaşık 81 öyküler olduğunu. Aslında, 1930, zaman Chrysler Binası inşa edilmiştir kadar onun ilk gelen inşaat, Eyfel Kulesi uzun adam dünya yapı yapıldı. Chrysler Binası 1.047 ft (319 metre), fakat Eyfel Kulesi radyo anten ek yoktu toplam oldu.

Malzeme Eyfel Kulesi Construct için kullanılır

Eyfel Kulesi saf demir metal dışında inşa demir tavlanmış atadı. Demir üzerinde 18.000 adet toplam yapımında kullanılmıştır. Demir Bu parçalar birlikte üzerinde 2.5 milyon perçin ile yapıldı. Demir yapımında kullanılan yaklaşık 7.300 ton ağırlığındadır. Ancak, bu Eyfel Kulesi, platformlar da dahil olmak üzere brüt ağırlığı tüm ağırlığı değildir orada 10.000 tondan fazla üç toplamları vardır. İnşaat sırasında bu yalnızca bir kişi öldü belirtilmelidir. Olarak kule sadece 3 platformları için bir açık hava yapısıdır kule yapımı çok daha normal bir bina daha farklıdır. Ancak Gustav Eiffel güvenlik özellikleri olan ölüm ve yaralanmalar minimumda tutmaya yardımcı çeşitli istihdam. Bazı güvenlik dahil etti istihdam: hareketli evreleme, ekranlar ve nöbet raylar özellikleri.

eiffel tower detail - Eyfel Kulesi'nin Tarihi

Bu Gustav Eyfel kulesinin tasarımı rüzgar en az direnci belirlemek için matematik kullanılarak oluşturulan belirtilmelidir. Süre kule kendisi ince ve açık bu nedenle kulenin altındaki dört puan iri ve güçlü olduğu. Eyfel Kulesi çoğunlukla gri ve kahverengi boya karışımı boyanmıştır. Her 7 yılda bir, boya hakkında yaklaşık 50-60 ton pastan yapısını korumak için kullanılır.

Kulesi Üç Düzeyleri

Orada Eyfel Kulesi'nin üç seviye vardır. Birinci ve ikinci düzeyleri kolayca merdiven ya da asansör ulaşılabilir. Kulenin ilk katta, bir çok yerler ve hatta yiyecek ve içecek seçenekleri mevcut alışveriş bulmak alabilir. Ikinci düzey tarafta, hediyelik eşya dükkanları, bir gözlem güverte ve iyi yemek için özel bir giriş bulacaksınız. Üçüncü seviyesi yalnızca Asansör erişilebilir. Üst düzeyde, iki farklı gözlem deste-bir iç ve bir dış bulacaksınız. Ayrıca, ve Gustav Eiffel orijinal ofis bir temsilcilik ofisi mühendisleri bulacaksınız.

Kule Başlangıçta 20 yıl Standı için inşa edildi

Başlangıçta, Paris şehri kira bu Eyfel Kulesi inşa edilebilir ve 20 yıldır stand imzaladı. Aslında, kule böylece yerine kolayca sökülüp olabilir inşa edilmiştir. Ancak, onlarca yıl sonraki çift üzerine Parisians aşık kule ile, hem de daha pratik kullanır kulenin-düştü radyo dalgaları ışık saçan. 1900 1950 için erken, kule gülen radyo istasyonları ve telgraf için kullanıldığında olarak düşük. Hatta bu kule radyo antenden kulenin orada bir sığınak olan ev telsiz vardı çapa koştu teller oldu. Bu telsiz hem askeri ve ticari kuruluşlar ve yüksek Dünya Savaşı sırasında kule radyo anteni ünlü casus Mata Hari yakalayan önemli bir rol oynadı yararlı olduğu kanıtlanmıştır tarafından kullanılan oldu. Daha sonraki yıllarda, bu ışın televizyon sinyalleri ve bugün bunu bir bütün Fransa'nın en çok ziyaret edilen yerlerinden biridir kullanılmıştır. Aslında bu yana inşaat, 200 milyondan fazla kulesi ziyaret etmiştir (son ziyaretçi sayıları) yaklaşık 6.5 milyon, her yıl vardır.

eiffel tower - Eyfel Kulesi'nin Tarihi

Yıllar Through

Yıl boyunca, Eyfel Kulesi kültür ve Fransa tarihinde büyük bir rol oynamıştır. 1934-1925 yılları sırasında, kule Citroen tanıtımı için bir ışık elektrik pano olarak kullanılmıştır. Dünya Savaşı sırasında, Almanlar propaganda aracı olarak kullanılan kule. 1940 yılında, önce Hitler'in Eyfel Kulesi ziyaret edebilirsiniz, Fransızca milliyetçileri, bu yüzden Hitler'in gözlem güverteye merdivenlerden yukarı yürümek gerekir asansör asansör kabloları kesti. Zamanda, parçaları kabloları düzeltmek için savaş nedeniyle kullanılamıyor edildi. Aslında Hitler, yerde kalan kule tırmandı asla. Birçok devlet Hitler'in Fransa fethetmek mümkün, ama asla Eyfel Kulesi. Buna ek olarak, Almanlar, kulenin en üst düzeyde dev gamalı haçlı bayrak kaldırma çalıştı, rüzgar birkaç saat kulesi kapalı bayrakları patladı.

Son olarak Eyfel Kulesi zaman savaşın son günlerinde, Hitler General Dietrich von Choltitz olan o zaman Paris şehrin geri kalanıyla birlikte kule yıkmaya askeri valisi oldu sipariş felaket kaçırdı. Ancak, Genel Dietrich von Choltitz sipariş takip etmedi ve Paris kurtuluş birkaç saat içinde Müttefik kuvvetler tarafından, asansör asansör kabloları tekrar kule çalışıyorlardı yakında yeniden açıldı.

Bugün, Eyfel Kulesi kültürel bir simge ve bir Fransa'nın en sevilen yerlerinden olmaya devam ediyor. Ise Eyfel Kulesi devam yeni restoranlar ve mağazaları ile, onun ilk günden bu özünü muhafaza güncelleştirilmesi gerekmektedir.

eiffel tower night - Eyfel Kulesi'nin Tarihi