Çocuğunun geleceği için endişeli olan anne, onun daha iyi bir eğitim alabilmesini sağlamak için, çocuğunu koleje kaydettirmek istedi. Endişeli anne, Çocuğunu da yanına alarak okul müdürünü ziyaret etti. Müdür, endişeli anneye okulun eğitimi hakkında gerekli bilgileri verdi. Kadın, müdürün açıklamalarını can kulağıyla dinledikten sonra “Tamam” dedi. “Oğlumun kaydını yaptırmak istiyorum. Yalnız sizden bir şey rica edebilir miyim?” Müdür nazik bir biçimde “Elbette, buyurun” dedi. Kadın ricasını dile getirmekte biraz endişeliydi; ama ne isteğini de bildirmek istiyordu:

“Müdür bey, acaba dersleri biraz basitleştiremez misiniz?” dedi. “Benim oğlum bu eğitim programını kaldıramaz, derslerin hepsini izleyemez; ama koleji de bir an önce bitirmesini istiyorum.”

Müdür kadına dönerek, “Elbette hanımefendi” dedi. “Siz çocuğunuz ne olmasını istiyorsunuz, onu söyleyin. Bildiğiniz gibi bir meşe ağacı yüz yılda yetişirken bir kabak için iki ay yeterli.”•

Bazen çocuklarımızı bişilerden koruduumuzu,hayatı kolaylaştırıp onları mutlu ettiğimizi sansakta onları geleceklerinden ederis..Aileler Lütfen DİKKAT!!!