16 Ocak 2007 Salı 00: 40
Cyber Protest TIM, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'in kişisel web sitesini ele geçirdi. Hackerlar katıldığı törenlerde İstiklal Marşı'nın okunmasından rahatsız olan Baydemir'in web sitesine istiklal Marşı çalan bir açılış sayfası hazırladılar.Siteye giren ziyaretçiler gün boyunca İstiklal Marşı'nın dinledi.

Daha önce PKK'ya ait bölücü yayın yapan siteleri susturarak dikkat çeken Cyber Protest TIM şimdi de Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir'i hedefe aldı. Aynı üniversitede okuyan 10 Türk öğrenciden oluşan gurup Siteye, "Peygamber ocağının şehitleri ve her cuma şehitlikleri dolduran Cuma Anneleri adına el konulmuştur. Emanetiniz emin elerde, rahat uyuyun" mesajı bırakan Türk hackerlar, Baydemir'e bir mektup yazarak Orhun Yazıtları'ndan bu yana Türk ile Kürt'ün aynı soydan geldiğine işaret ettiler.

Baydemir'e hitaben

Cyber Protest TIM, Bay Demir'e diye başlayan mektuplarında, "Sen hiç Orkun Yazıtları'nı okumadın mı? Okusaydın orada Türk ve Kürt'ün beraber yaşadığını, yüzlerce yıl beraber demir dövdüklerini göreceksin. O bölücü gösterilerde çektiğiniz zılgıtın aslında senin olmadığını, çok eski atalarımızın dini ayinlerde kullandığı bir ses olduğunu bileceksin. Şimdi soruyoruz, binlerce yıldır birbirinin içine geçmiş insanları ayırmaya çalışmak hainlik değil de nedir?" diye sordu.

Adres vermek yasak olduğu için adresi veremiyorum