Fransa'da Kasım 2005'te yüzü köpeği tarafından parçalanan bir kadına yapılan başarılı ilk yüz naklinin ardından ikincisi pazar günü yapıldı.

51212 - Fransa'da ikinci yüz nakli yapıldı

Le Parisien gazetesinin haberine göre, bu kez 27 yaşındaki bir kadına uygulanan yüz nakli ameliyatında, Isabelle Dinoire'inki gibi burun-dudak-çene üçgeninin yanı sıra yanaklarının bir kısmı operasyona dahil edildi. Paris'teki Henri-Mondor de Creteil hastanesinde çene ve yüz cerrahı Laurent Lantieri başkanlığında bir ekip tarafından yapılan ameliyat 15 saat sürdü. Gazete, Fransa'da ikinci yüz naklinin yapıldığı hastanın, "Fil Adam" filmindeki kahraman gibi, suratı tedavi edilemez biçimde deforme eden "Von Recklinghausen" hastası olduğunu yazdı.

Dünyanın ilk yüz nakli Kasım 2005'te, Fransa'nın kuzeyindeki Amiens kentinde, yüzü köpeği tarafından parçalanan Isabelle Dinoire adlı 38 yaşındaki bir kadına yapılmıştı. Nisan 2006'da da Çin'in kuzeydoğusundaki Şian'da, yüzü bir ayı tarafından parçalanan 30 yaşındaki bir Çinli, dünyada ikinci yüz nakli yapılan kişi olmuştu.