Dünya Bir Öğretmen, Hayat İse Sahnesi... Lakin Oyuncular Başarısız!20110218133938586 - Dünya Bir Öğretmen, Hayat İse Sahnesi... Lakin Oyuncular Başarısız!Çok güzel oyuncular yetiştiriyor hayat bu dünya sahnesinde. Kime sorsan oyunculuk kötü şey oysa hepimiz bu sahnelerin oyuncusu değil miyiz?
smiley - Dünya Bir Öğretmen, Hayat İse Sahnesi... Lakin Oyuncular Başarısız!

Bakın ne kadar yeteneklilerimiz var, çok uzaklarda değil tamda aramızdalar, evet orada, burada, şurada,onlar her yerdeler:
Mutsuzken nasılda güzel gülüyordu ki onun mutluluğunu gerçek sanıp kıskanmışım, sağ çıkamayacağı bu hayatta o denli hırslıydıki ölmeyeceğini sanmışım, o kadar kolay söylüyorduki yalanlarını kendi doğrularımdan şüphe etmeye başlamışım...
Sevmek, sevmek, sevmek! Bir de bu var işte. Hayat nasıl yetiştirdiyse bizi o kadar profesyonel olmuşuz ki, bir yüzümüzün yanı sıra nice yüzlerle çıkıyoruz bu sahneye...
Aldatılmak, aldatılınca kızan insan, yalan söylemekte aldatmak değil midir? Sen hiç yalan söylemedin mi ki bu aydınlık dünyadan karanlığa uzanan yolda.
Aşk, aşık oldum diyen başkalarıyla birlikte olan 'insan' senin kaç kalbin vardı kaç parçaya böldün be arkadaşım? Yalan söylediğimizde burnumuz uzasaydı dünyada yüreyecek yer kalmazı o zaman hangi 'estetik' operasyona başvuracaktık acaba?

smiley - Dünya Bir Öğretmen, Hayat İse Sahnesi... Lakin Oyuncular Başarısız!

Başkalarına özenen insanlar, ne kadarda sahtesiniz hani altınların sahte olduğunu anlamak vardır ya ısırız olağanca gücümüzle. Sizden küçük bir parça almak yetiyor. O derece bariz bellisiniz işte. Gerçi düşünüyorum da sizin hakkınızda pekte fazla bir şey söylemeye gerek yok, siz başkası olmaya çalışarak kendinize olan en büyük hakareti yapmışsınız zaten.
Ama yinede o kadar çok bir yerlerimizi aldırmak istiyorsak;
'kalp'lerimizi aldıralım mesela? O da kalmışsa hala bazılarımızda-
Ya işte böyle...
Oyunculuğuda beceremedik. Kalkıp gidelim bu dünyanın öğretmenliğini yaptığı hayat sahnesinden.
Daha çok yüzü olanlara yol açmak gerek.