Başarılı Olmak;

Her insanın istediği bir istektir başarılı olmak.. Peki biz başarılımıyız değilmiyiz veya başarılı olmak için neler yapmalıyız gibi sorular soruyorsanız o zaman aşağıya bir göz atın..

Başarılı olmak kısacası insanın kendisi ile özdeş ve mutlu olmaktan geçer. Başarılı olmanın en etkili yeri beynimizdir beynimiz defalarca ama defalarca komut yağdırır. Çalış ve başar, düşün ve başar, inan ve başar gibi. Halk arasında başarılı denilince para, nam ve şöhret akla getirilir hemen, oysaki başarılı olmanın iradesi burada saklı değil insanın kendisi ile bir bütün(özdeş) ve mutlu olmasından kaynaklanan bir içsel değerdir. Başarılı olmadan önce bir hedef belirlemesiniz ve sadece o hedefe yönelmek gereklidir. Nelerden hoşlandığınızı, nelere yatkın olduğunuzu iyice tartıp düşündükten sonra başarılı olabilir her insan. Çok sevip saydığınız sevdiğiniz bir işi temelden başlamalı, gözlemlere, tecrübelere ve pratik ortak çözümlerin ne olduğunu, bu alanda daha da yaratıcı bir beyne sahip olmanız gerektiğini gözlenlemek başarılı olmak adına çok sağlam bir adım atmış olacaksınız. Eğer ki işin içinde korkularınız varsa sakin o işe başlamayın. Neden diye soracaksınız işin içinde korku varsa onu çok sevdiğiniz alanızda başarılı olmak istediğinizi kaybetmiş olursunuz belki olmayabilirsiniz ama önünüze devamlı bir engel olarak karşınıza çıkar. Bu nedenle korkularınızdan tamamen kurtulmayı deneyin ve atılım yapın. Yapmamız gerekenlerin bir tanesi de “fizyolojik hazırlık”’tan geçer. Nedi r bu şimdi fizyolojik hazırlık; sağlığınıza dikkat edin. Sağlık her şeyin önünde gelir ve onu koruyun. Olumlu düşünün ve gerginlikten kurtulun daha sonra “psikolojik hazırlık”’tan geçer. Nedir bu şimdi psikolojik hazırlık; bahsetmiş olduğunuz konuyu amacını yani netleştirin. İlgili, alakalı, hevesli ve istekli olun, yönteminizi seçtikten sonra, amacınızı belirleyin.

Bunları yaptıktan sonra başarılı olmanın püf noktalarını kavrayabilmişsiniz demektir.

Eğer ki “Nasıl Başarılı Olunur” konusunda sizlerinde görüşleriniz varsa bu çatı altında bizler ile paylaşmanızı önemle rica eder, göstermiş olduğunuz ilgi ve alak için teşekkür ederim..

Ayrıca Bakınız;
Başarılı olmak isteyen bir öğrenci nelere dikkat etmelidir:
http://www.genckolik.net/egitim-ogre...etmelidir.html

Başarılı olmak ve değer yaratmak arasındaki fark:
http://www.genckolik.net/kariyer/354...daki-fark.html