Günlerden bir gün H.z peygamber efendimiz Sahabileriyle muhabbet ederken onlara neler yapmaları yapmamaları gerektiğini anlatırken kapıya birisi gelir ama içeri girmez..
Efendimiz Sahabilerine kapıda Kim var biliyor musnuz diye sorar ve cevaplar..
Kapıda şuan şeytan var..Bunu duyan sahabe ayağa kalkar ve korkar..Efendimiz korkmayın o buraya ALLAH tan izin alark geldi diye cevap verir..Ve sahabelirine açın kapıyı içeri girsin der..
Kapı açılır ve ŞEYTAN içeri girer..
Peygamberimiz Şeytana yine sorar niye geldin..Şeytanda allahın izniyle izin alarak geldim buğün senin sorduğun her soruya cevap verecem der..
Efendimiz insanları nasıl kandırıyorsun der..
Şeytan ben insanları kandırmam ben onlara sadece vesvele veririm..Onlar yaparlar..Benim insanları kandırmam elimde değil şayet o güç bende olsaydı bütün Müslümanları kandırırdırm der..
Ama der sende Müslümanların hepsini müslüman yapamıyorsun çünkü seninde güçün sınırlı sen ancak övüt verir yapmamaları gerektiğini anlatırsın sende güç olsaydı sende bütün herkesi müslüman yapardır der..
Ben vesevele veririm başka bir şey yapmam insan oğlu günah işler şeytana uydum der.. Ama bana sorulduğu zaman ben allaha inanırım der Şeytan çünkü.. benide yaratan o ben ateşten yaratıldım der..
İnsanoğlu istemezse içinde inançı varsa ben bir şey yapamam ben sadece vesvele veririm der..

BENDEN SİZE KISA BİR OLAY...