Tabu, bir çok kişiyle oynanan zevkli oyunlardan biridir. Piknikte, arkadaş toplantılarında, aile içinde oynanan ve bir çok gülünç olaylara sebep olan tabu oyunun püf noktalarını anlatıcam. Oyuna başlamadan önce iki gruba ayrılın.Takımlardaki oyuncu sayıları eşit olmalıdır.Tabu oyunu için gerekli olanlar 1 dakikalık kum saati ve düdük.


Sıra takımınıza gelince soru kelimesini anlatması için bir oyuncu seçin. Bu oyuncu karşı takımın yanına oturmalıdır. Kural: Sırayla tüm takım üyeleri anlatıcı olmalıdır.

Karşı takımdan bir oyuncu kum saatini alır

İlk oyunda kartların köşesinde A yazan bölümlerindeki kelimelerle oynayın ve oyun boyunca bu bölümden devam edin. Sonraki oyunlarda farklı bölümlerdeki (B, C, D) kelimelerle oynayın ve oyun sonuna kadar aynı bölümden ilerleyin.

Kart destelerini ayrı ayrı karıştırarak oyun alanındaki yerlerine oynayacağınız yüzleri kapalı olarak koyun (ilk oyunda A-B yüzü aşağıya bakacak).


Takımınız için bir piyon seçin ve her iki piyonu da başlangıç hanesine koyun.
Hangi takımın başlayacağına ve ilk kimin anlatıcı olacağına karar verin. Bir takımdaki tüm üyeler sırayla anlatıcı olmalıdır.

Bir kart seçin. O kategori için geçerli kurallara uyun. 2 dakikalık oyunlar için kum saatini ilk boşaldığında ters çevirin.

Soru kelimesini takım arkadaşlarınıza anlatın, ama Tabu kelimeleri kullanmayın. Yoksa karşı takım düdüğü öttürür. (süre 1 dakika)

Takım üyeleri, tahminlere başlayın!

Süre bitince durun.

Bildiğiniz her kelime için bir puan alın. Sıranız sona erdiğinde takım piyonunuzu aldığınız puan kadar hane ilerletin (Klasik Tabu oynarken karşı takım da piyonunu kullandığınız her Tabu kelimesi kadar ilerletir).

Oynanan kartların arasında takımınızın bildiği kelimelerin kartlarını kapalı olarak orta alana koyun.

Bitiş hanesine gelen ilk takım oyunu kazanır.