82241 - Ölen kedisi için mezar yaptırdı

İstanbul'da bir iş adamı, Kırklareli'nin Demircihalil köyünde 5 dönüm tarla alarak ölen kedisi için mermerden mezar yaptırdı.

İş adamı Aziz Hortoğlu, 16 yıl önce İstanbul Yeşilköy'deki evinin önünde bulduğu yavru kediye bakmaya başladı. ''Panter'' adını verdiği kedisini yıllarca yanından ayırmadığını ifade eden Hortoğlu, kedinin yaklaşık 1 yıl önce ölmesi üzerine büyük üzüntü yaşadığını belirtti.

"16 YIL BERABER GÜLDÜK, BERABER AĞLADIK"


Ölen kedisini çok sevdiğini anlatan Hortoğlu, ''Arkadaş gibi birbirimize destekçi olduk. O beni gördüğünde sevinirdi ben onu gördüğümde mutlu olurdum. Moralim bozuk olduğunda onunla konuşurdum. Evimden çıkıp arkadaş gibi caddelerde gezerdik. 16 yıl onunla beraber, güldük, onunla beraber üzüldük. Panter ölünce çok büyük bir şok yaşadım'' diye konuştu.

37202 - Ölen kedisi için mezar yaptırdı

MEZAR YAPMAK İÇİN TARLA SATIN ALDI

Hortoğlu, kedisinin ölmesinin ardından İstanbul'da 2 gün boyunca kedisini defnedecek bir yer aradığını fakat bulamadığını anlattı.
Yanında çalışan bir arkadaşının yardımıyla kedisi Panter'e mezar yapmak için bir tarla satın almaya karar verdiğini ifade eden Hortoğlu, ''Yanımda çalışan bir arkadaşımın köyü Demircihali'de bir tarlanın satıldığını duyduk. 5 dönüm büyüklüğündeki tarlayı satın aldım. Kedim 'Panter'i oraya defnettik. Ardından mermerden bir mezar yaptırdım. Ara sıra kedimin mezarını ziyaret ediyorum. Onu çok özlüyorum'' şeklinde konuştu.

MEZAR TAŞI DA YAPTIRDI

13233 - Ölen kedisi için mezar yaptırdı

Bu arada, kedinin renkli fotoğrafının bulunduğu mezar taşında, ''PANTER'dir benim adım. 16 yıl İstanbul'da kaldım. 31.01.2012'den sonrasını hatırlamıyorum. Şimdi burada kalıyorum'' ifadeleri yer alıyor.
Tarlada ayrıca yaklaşık 1,5 metre boyunda ve üzerinde kendinin renkli fotoğrafı olan bir tabela bulunuyor. Tabelanın üzerinde ise ''Panterin yeri'' ibaresi yazdı.