-Bolu'da 2004 yılında Çiğdem A, 3.5 yaşındaki kızı S.A'yı dövmüş, ısırmış ve üzerinde sigara söndürerek hastanelik etmişti. Çiğdem A, geçen yıl 3 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

-İzmir'in Menderes ilçesinde, 1,5 yaşındaki çocuğa yönelik dayak ve tecavüz iddiasının ardından Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün N.N.B'nin velayetinin, ailesinden alınması için çocuk mahkemesine açtığı dava üç günde karara bağlanmıştı. Mahkeme, anne ve babanın velayetini iptal etmişti. Açılan ceza davası sürüyor.

-Malatya'da 2005 yılında 6 yaşındaki bedensel engelli B.D, babası A.D tarafından evde baygın olarak bulunarak kaldırıldığı İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi'nde yaşamını yitirmişti. Otopside, B.D'nin vücudunda sigara söndürüldüğü ve darp edildiği belirlenmişti.

-Balıkesir'de, 2005 yılında 3 yaşındaki bir çocuk, Müşerref Yırcalı Çocuk Yuvası'nın önüne terk edilmişti. Yüzünde ve kasığında dayak izlerine rastlanan çocuk, yuvaya teslim edilmişti.

-Konya'da 2005 yılında 2 yaşındaki kız çocuğunu döverek komaya girmesine neden olduğu iddia edilen Hatice K'nin (22), yıllarca yakınlarının ve kadın tacirlerinin şiddetine maruz kaldığı belirlenmişti.

-İzmir'in Altındağ semtinde, 2005 yılında 1,5 aylık bebeğin üvey babası tarafından dövüldüğü iddia edilmişti. Ayşe Ü. (33), 1,5 aylık bebeği Aleyna'nın sürekli ağladığı için Alsancak Devlet Hastanesi'ne götürmüş, doktorlar bebeğin vücudunda morluk ve bazı darp izleri bulmuşlardı. Bebeğin çekilen filminde sol bacağında kırık tespit edilmişti.

-Bahçelievler'de üzeri kartonla kapatılan rögara düşerek hayatını kaybeden 5 yaşındaki Dilara'nın annesi Songül Dumru, dün ilk kez kızının mezarını ziyaret etti. Kızının mezarına kapanarak, "Elinden tutamadım kızım" diye feryat eden anne, kısa süre sonra bayıldı. Kızının cenazesine katılamadığı için yakınları tarafından dün mezarlığa götürülen anne hemen belediye görevlileri ve basın mensuplarının yardımıyla hastaneye kaldırıldı. Bu arada kardeşinin ölümüne tanık olan ve fenalaşarak kısmi yüz felci geçiren 7 yaşındaki Servan'ın tedavisi sürüyor

-Yargıtay 5.Ceza Dairesinin, "çocuk yardım istemediğine göre rıza göstermiş" diyerek 13 yaşındaki bir çocuğa tecavüzle suçlanan sanığın ceza süresinin indirilmesi gerektiği yolundaki kararı onayladı

-MANİSA’NIN Alaşehir İlçesi’nde 15 gün boyunca babasının cesedi ile birlikte tek başına kalan 3 yaşındaki Kemal G.,Sosyal Hizmetler il müdürlüğüne teslim edilid.3 Yaşındaki Kemal G. nin sigara tiryakisi olduğu ve polislerden sürekli sigara istediği bildirildi.

-Annesinin birlikte yaşadığı İ.C. (22) tarafından dövülerek öldürülen 2.5 yaşındaki Metehan’ın, dövülme olayından sonra, doktora götürülmek yerine ölmesi için beklendiği ortaya çıktı. Küçük Metehan’ın annesi M.K. (21) ile İ.C.’nin aynı gece bir arkadaşlarına yemeğe gittikleri, küçük çocuğun ise bırakıldığı alt kattaki soğuk odada öldüğü belirlendi.Bebeklerimize yapmadığımız kaldımı?
Tecavüz ettik
erkeklere sattık
üstlerinde sigara söndürdük
duvara çarptık
uyuşturucu verdik
zincirle ahırlara bağladık
ağladığı için bileklerini bağladık ve o bilekler kangren oldu artık o bebeğin elleri yok
bunları yazarken çok üzülüyorum içim gidiyor aynı sizin gibi


peki geriye ne kaldı?Dünyanın en masum varlıklarına yapabilecekleri ne kaldı??