Biz mi cep telefonlarını kullanıyoruz yoksa cepler mi bizi tüketiyor? İşte yaptığımız 5 aptalca şey!

cep - Cep Telefonlarıyla Yaptığımız En Aptalca 5 Şey

Şimdiye dek hiç olmadığı kadar dünyaya "bağlı" bulunuyoruz. Cep telefonunun kullanımındaki patlama, ortalama insanları çılgın ve bazen uygunsuz şeyler yapmaya itebiliyor. Bazılarımız cep telefonunu kullanıyor, bazılarımız ise cep telefonu tarafından kullanılmaya izin veriyor. Peki siz hangi taraftasınız? İşte ceplerle yaptığımız en aptalca şeyler:

Uygun olmayan zamanlarda onu çıkarmak
Cep telefonunu çıkarıp kullanacağımız zamanları düşünmemiz gerekiyor. Onunla elimizde her dakika oynuyor olmamız bazen iyi bir görüntü yaratmayabilir.

Kendi fotoğraflarımızı çekip durmak
Kendi fotoğrafımızı çekmek çok kötü bir şey değil, ancak garip yüz ifadeleriyle kendimizi çektiğimiz ve paylaştığımız fotoğraflar bizi aptal gibi gösterebilir.

Uygunsuz zil tonu kullanmak
Telefonları sessiz olarak, titreşimde veya basit bir zil sesiyle kullanabiliriz. Ancak Top-40 listelerindeki bir şarkı yanınızdaki kişinin kulağında patladığında, tepkisi pek hoş olmayabilir.

E-postalarda aptalca imzalar kullanmak
Cep telefonunuzu iş dışında bir amaç için kullanıyor olabilirsiniz. Ancak bu, bozuk bir Türkçeyle oluşturulmuş imzalar kullanabileceğiniz anlamına gelmiyor.

Türkçe'yi kötüye kullanmak
Garip kısaltmalar, "LOL" gibi İngilizce kısaltmalar, W ve X harflerini kullanmak... Bunlar özellikle yetişkin insanları karşı tarafa aptal gibi gösterebiliyor.