Etkin iletişimde bulunabilmek için hepinizin dünyayı farklı şekilde algıladığımızın, ve bu algılamalarımızı diğerleriyle iletişimimizde rehber olarak kullandığımızın farkına varmalıyız.
Anthony Robbins

İletişim güçtür, iletişimi etkili kullanabilenler, kendilerinin dünya deneyimlerini ve dünyanın onlar üzerindeki deneyimlerini değiştirebilirler.
Anthony Robbins

Etkili iletişim iki yönlü bir süreçtir, bir verici ile bir alıcı arasındaki düşünce alışverişidir. Her bir tarafın bu sürece katılımı geçmiş deneyler, değerler, ihtiyaçlar ve duygulardan çıkan kişisel algılamalara dayanır.
C. E. Bingaman

Kişi, bağlamada iyi ise, halatın düğümlerine ihtiyaç yoktur, yalnızca kalbin arkadaşlığı yeter.
Lao Tzu

Selamlaşmayı huy edin.
Lokman Hekim

Ürün ve hizmet kalitesinden bahsediyoruz, peki ya ilişkilerimizin kalitesinden, iletişim kalitesinden, birbirimize karşı verdiğimiz sözlerin kalitesinden ne haber.
Max de Pree

Ben, yeni biriyle tanışmadığım her günü, kaybedilmiş sayarım.
Samuel Johnson

Düşündüğünüz, söylemek istediğiniz,
söylediğinizi sandığınız, söylediğiniz,
karşınızdakinin duymak istediği, duyduğu,
anlamak istediği, anladığını sandığı,
dolayısıyla insanlarının birbirini anlaması için bir çok ihtimal var.
Sylviane Herpin

Nice kabiliyet ve deha, ilişkiler yüzünden gelişmemiş ve geri kalmıştır; buna karşılık nice boş kafa, ilişkiler, eğitim ve suni yolla yükselir, kürsüye çıkar.
Wolfgang Van Goethe

İnsanlar karşılıklı olarak birbirlerinden ne beklediklerini düpedüz söyleseler, herhalde hayatta karlı ve daha memnun olurlardı.
Wolfgang Van Goethe