Evrimcilerin söyledikleri bu yalan neye benzer biliyor musunuz? "Mutfaktaki keki kimse yapmadı. Kek tesadüfen kendi kendine pişti" demeye benzer. Sizce kekin tesadüfen piştiği gibi bir masala kimse inanır mı? Elbette ki hiç kimse buna inanmaz.
Gelin Darwinistlerin düşünmediklerine veya düşünmek istemediklerine bir göz atalım

1. Darwinistler, Big Bang'in ardından gerçekleşen genişleme hızının, eğer milyar kere milyarda bir oranda (1/1018) bile farklı olsaydı, evrenin ortaya çıkamayacağını düşünmezler.


2. Galaksimizdeki yıldızların birbirlerine ortalama uzaklıkları 30 milyon mildir (48.280.000 km). Darwinistler, eğer bu mesafe biraz daha az olsaydı gezengenlerin yörüngelerinin istikrarsız hale geleceğini, eğer biraz daha fazla olsaydı gezegenlerin etrafa dağılacaklarını, dolayısıyla evrende kusursuz bir yaratılış olduğu gerçeğini düşünmezler.


3. Darwinistler, eğer yerçekimi sabiti şimdikinden biraz daha fazla olsaydı, evrendeki büyük yıldızların hepsinin birer kara deliğe dönüşmüş olacağını düşünmezler


4. Darwinistler, hipofiz bezi adı verilen nohut büyüklüğündeki, küçük, pembe renkli bir et parçasının vücudumuzdaki tüm hormonları ve hormonal sistemi kontrol ettiğini düşünmezler.


5. Darwinistler, hipofiz bezinden salgılanan büyüme hormonunun, trilyonlarca hücrenin bir düzen içinde bölünmesini ve büyümesini kontrol ettiğini, bedenin ve tüm organların hangi aşamaya geldiğinde durmaları gerektiğine yine bu küçük et parçasının karar verdiğini düşünmezler.


6. Darwinistler, anne sütünün yeni doğmuş bebeğin tüm ihtiyaçlarını karşıladığını, bebek maması üreten şirketlerin anne sütünün bir benzerini hala üretemediklerini düşünmezler.


7. Darwinistler, hipotalamusta bulunan algılayıcı hücrelerin yirmi dört saat boyunca vücuttaki su miktarını kontrol ettiklerini, düşüş tespit ettiklerinde hemen buna önlem aldıklarını düşünmezler.

8. Darwinistler, evrenin sonsuz olmadığını, sıfır hacime sahip tek bir noktanın patlamasıyla yoktan var olduğunu düşünmezler.


9. Darwinistler, evrenin oluşumuna sebep olan Büyük Patlama'nın tüm evreni kapsayan ve müthiş bir hassasiyete sahip bir düzen meydana getirdiğini düşünmezler.


10. Kendisi de et olan midenin, etleri sindiren asitler salgılarken kendi kendisini sindirmemesinin nasıl mümkün olduğunu ve tesadüf iddiası ile nasıl bağdaşmadığını düşünmezler.

Çevremizde gördüğümüz her şeyi, evreni, Dünyamızı, hayvanları, bitkileri ve insanları yaratan Allah'tır. Bütün bunları yaratmak Rabbimiz için çok kolaydır çünkü O sonsuz güç sahibidir ve istediği her şeyi hemen yapabilir. Ancak bazı insanlar, bu kadar açık olan bir gerçeği kabul etmek istemezler. "Evrimci" denen bu insanlar "herşey kendi kendine, tesadüfen oluştu" derler. Bu tamamen mantık dışı bir iddiadır. Çünkü hiçbir şey kendi kendine oluşamaz. Siz eve geldiğinizde yeni fırından çıkmış bir kek gördüğünüzde ne düşünürsünüz? "Annem kek yapmış" dersiniz değil mi? Demek ki ortada bir şey varsa, onu yapan biri de vardır.

Evrimcilerin söyledikleri bu yalan neye benzer biliyor musunuz? "Mutfaktaki keki kimse yapmadı. Kek tesadüfen kendi kendine pişti" demeye benzer. Sizce kekin tesadüfen piştiği gibi bir masala kimse inanır mı? Elbette ki hiç kimse buna inanmaz.

Öyleyse bir düşünün; Güneş'i, yıldızları, denizleri, gölleri, dağları, balıkları, kedileri, tavşanları ve insanı oluşturmak, bir kek yapmakla asla kıyaslanamayacak kadar zor ve karmaşık bir iştir. Bir kek bile kendi kendine tesadüfen oluşamayacağına göre; Güneş'in veya insanın kendi kendine tesadüfen oluştuğunu söylemek çok büyük bir akılsızlıktır.

Keki yapan biri varsa Güneş'i ve insanı da yaratan üstün akıl sahibi bir güç vardır. İşte bu gücün sahibi bizim Rabbimiz olan Allah'tır.

Kaynak: İlmi Mercek