Cem YIlmaz


23 Nisan 1973'te İstanbul'da dogdu. Bogaziçi Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümünde okurken Leman Dergisinde karikatür çalışmalarına başladı.
lk stand-up gösterisini Leman Kültür'de, 1995'in Ağustos ayında gerçekleştirdi. 1995 Aralık'tan itibaren de Beşiktaş Kültür Merkezi bünyesi altında gösterilerine devam etmektedir. 2001 yıl? sonuna kadar toplam gösteri sayısı 1200'ün üzerinde olup, bunların hemen hepsi kapalı gişe oynayarak, kırılması güç bir rekorun da sahibi olmuştur. Türkiye'nin birçok ilinde sahnelediği gösterisini aynı zamanda Avrupa'nın önde gelen şehirlerinde ve de Amerika Birleşik Devletlerinde yine aynı başarı ile sahneye koymuştur.
Leman Dergisi'nde yayınlanan çalışmalarını"Karikatürler" isimli kitabında yayınladı. 1998 yılında Ömer Vargı'nın yönettiıi "Herşey Çok Güzel Olacak" isimli sinema filminde Mazhar Alanson ile başrolü paylaştı .Bu filmi Türkiye ve Avrupa'da yaklaşık 1,800,000 kişi izledi. Reklam dünyasında da adından söz ettiren sanatçı , "Panasonic" reklamlarının radyo spotlarıyla iki yıl üst üste Kristal Elma ödülüne layık görüldü. Bu firmanın TV filmlerinin yanı sıra "Mavi Jeans" reklamlarında da oynamıştır. 2000 yılının Ocak ayından sonra gösterileri Star TV tarafından yayınlanmakta olup bunları "Gösteri" adlı kasette de Bay Müzik ile piyasaya sürmüştür. Askerlik görevini Temmuz 2001'de tamamlayan Cem Yılmaz, gösterilerine devam etmektedir. Özel bir şirket için hazırladığı reklamlar serisi ilgi görmü?tür. Reklam ve gösteri çalışmalarına devam etmektedir

---------------------------------------------------------------------------BEYAZ


12 Mart 1969, Bolu doğumludur.
Eskişehir Anadolu Üniversitesi,Güzel Sanatlar Fakültesi
Seramik - Heykel Bölümü mezunu. Lisanslı Basketbolcu.
Istanbul'a gelmeden önce Eskişehir de geçirdiği 6 yıllık dönem içinde iki heykel, iki seramik, bir karükatür sergisi açtı ve bir karma seramik sergisine katıldı.
Beyaz'ın radyoculuğu yine Eskişehir'de bulunduğu o aktif dönem içinde önceleri bir sosyal faaliyet olarak başlamıştı.
Birkaç arkadaş Genç Radyoyu açtılar... Beyaz'a sonrasından Istanbul'dan bir radyodan teklif geldi. Sonrasında Beyaz Istanbul'a gelmiş ve radyoculuğa devam etmiştir.
Klas FM'de bir patlama yaşamasının ardından, Number One TV'ye geçmiş ve başarısı ordada devam etmiştir.


Izleyici ve dinleyiciyle mutlak bir etkileşimin söz konusu olduğu için, onlardan aldıklarını da biçimleyip sunuyor. Gördüğü, yaşadıðı, okuduðu bazı şeyleri bir kenara not aldığını söyleyen Beyaz bunları programında yeri geldikçe kullanıyor. Ayrıca bu notları ilerde bir kitap haline getirmeyi düşünüyor. Kitabın ismi şimdiden belli: "Memleketimden Timsah Manzaraları"
Türkiye'de izleyicinin birbirine çok fazla benzeyen programlara alıştırıldıðını, bu nedenle değişik bir şey yapmaya fazla izin verilmediğini belirten Beyaz, ancak şovcuların tarzlarındaki farkların programa yansıması ile bazı ayrıcalıklar görülebileceğinine inanıyor.

Sinema...
Nihavent Mucize
Dansöz
Biz Size Aşık Olduk - Dizi

BEYAZDAN İNCİLER


EZAN VE TOP

İlkokul çağlarımda sokakta arkadaşlarımla top oynarken, annem hep balkondan cağırır:
"Oğlum Beyazıt ezan okunuyor, eve gel."
O zamanlar namaz da kılmıyorum. Neden ezan okununca eve gideceğim? O dönemde ezan okunurken benim gibi eve gitmeyip top oynayan arkadaşlarımı tanıyor musunuz:
Hakan Şükür, Sergen, Hasan Şaş, İlhan Mansız..
Peki, benle beraber ezan okunurken eve giden arkadaşlarımı tanıyor musunuz:
Ben, Yaşar Nuri Öztürk ...MEMLEKET NERESİ ABİ?

Plajda tum yabancı erkekler sırtüstü yatarken, Türk erkeği yüzüstü yatar. Bir de beline havlu dolayıp, altından don değiştirmeyi başarır. Sanki orası Şengül Hamamı. Herkes terlik giyerken Türk erkeği plajda tokyo giyer. Plajda genelde yabancılar kitap okur, Türk erkeği cep telefonu ile konuşur.

Türk erkeğini öteki dunyada da çok kolay ayırt edebiliriz. Mesela Zebani kuyuya ateş atıyor. Bizim Türk erkeği etrafında dolaşır:
"-Abi günde ne kadar yakıyor.
-Doğal gaz mı?
-Memleket neresi abi?"

BEYAZIT'IN PİPİSİNİ GÖRÜCEZ...

Çocukluğumda, annem eve cağırdığı komşularıyla sohbet ederdi. Bazan sohbet baygınlık verince,
"Oğlum hadi teyzelere amcanlara pipini göster" derdi.
Ben de o sırada ders çalışırdım.
"Yaa anne dersim var, gösteremem" derdim.
"Aaaa, ne kadar ayıp!" diye kızarlar...
Şu işe bakın; göstermek değil de göstermemek ayıp... Çok istiyorsaniz siz birbirinize gösterin. Artık öyle alışmıştım ki, komşu teyzeler gelmeden
önce ben göstermeye hazırlanıyordum... Bir gün Perihan teyzeler geldi. Annem kapıyı açıp buyur etti... Perihan teyzeden cevap:
"Yok yok, biz girmeyeceğiz. Beyazıt'ın pipisini görüp gidicez...

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Ata Demirer Kimdir?

Efenimmmmm, 06-07-1972 yılında Bursa’nın çok şirin bi hastanesinde mitoloji kahramanı herkül misali 6 kilo doğmuşum!
Ohaaa! Dediğinizi duyar gibiyim hatta telaşlı haliyle savaş hemşiresini andıran bursamızın hemşiresi baş hekimin odasına dalıp ‘ayyyy doktor beyy 123 nodaki hasta bir şey doğurdu!’ demiş.


6 yaşıma geldiğimde ‘ateşi suzanı firkat,yaktı cismü canımı’ şarkısını ezberden söyleyerek hem annemi hemde tüm ailemi hayrete düşürmüş hatta bununla da kalmayıp sezercik havalarında olayı sürekli tekrarlayarak hepsini ağlatmışım!

Bir aile büyüğümüz adam olacak çocuk bokundan belli olur diyince bizimkiler bokumu tahlile götürmüşler aslında fil yavrusu olduğum bu şekilde anlaşılmış!

İlk okulda hatıralarımı sürekli süsleyen yegane olay müsamerelerin vazgeçilmez adamı olduğumdu, hocalar beni kendi etkinliklerine alabilmek için kapışırlardı o zamanın parası 2,5 Milyon dolara imza attım ya!

Ahhhh az kaldı unutuyordum bir de Banu vardı tabi, Sınıfın en güzeli,ilk aşk; babannesi beni müdüre şikayet etti. Bende kızdım aramadım sonra,cep telefonumu falan değiştirdim

Samimiyetle söylemeliyim ki hayvanlara olan düşkünlüğüm o yıllara dayanır, evde vardı gerçi kardeşim,kuzenlerim falan belki bu yüzden
Orta okul yıllarında dersler kötü ama tenefüs gösterileri 10 numaraydı. Deniz ve balık avlarına tutkumda bu yıllarda belirdi,eski Marmara’yı düşünüyorum da insanlar hızla her şeyi yok ediyorlar matrix yakındır!

Lisede dersler yine berbattı ama son sınıfa gelebildim,bir abimin yardımıyla müzisyenlik yıları başladı,pavyonda bile çalıştım aklınıza gelebilecek her türlü taverna ortamının aranan piyanisti 1991 yılında İstanbul teknik üniversitesi devlet konservatuarı türk müziği bölümünü kazandım ve de İstanbulllll!

92,93 yıllarında İstanbul’da müzisyenlik yapmaya devam ettim.
Yine o yıllarda arkadaşımdan aldığım gazla bar komedyenliği denemelerine başladım,mecburdum nerdeyse tüm dersleri final sınavında yaptığım stand-uplarla geçmeye başladım.
Vitamin gurubunun beyni rahmetli Gökhan Semiz sayesinde ufak tefek komedi işleri yapmaya başladım.
Turkish kovboy sarkısındaki gazel benim sesim,İsmail şarkısının klibinde oynadım ve de onun sayesinde ataköyfm’de komedi şovu yaptım (kendi çapımda tabi ama New York Times bile röportaja geldi)

Tiyatro severlerin yakından tanıdığı e.s.e.k tiyatro gurubunun kurucusu Uğur Uludağ arkadaşım bana regeta barlar sokağında bir komedyenlik işi ayarladı ve ilk profesyonel (para) iş orada başladı.

95 yılında Assos’ta hem komedi hem müzik sitilinde bir barda çalıştım,müşterilerden biri (tiyatrocuymuş) benden etkilendiğini söyledi ve beni aynı yıl Dormen Tiyatrosu’nun ‘Komik Para’ adlı oyununa transfer ediverdi!

Aynı yıl “Ege Kumpanya” isminde bir gösteri orkestrası kurdum ve bir yandan tiyatro bir yandan müzik kafama göre takıldım.
Ve bomba ‘Uğur Yücel’in bir röportajını okuyordum usta ‘genç komedyen adayları arıyorum’ diyordu röportajında,bende kapısını çaldım aynı akşam beni kendi seyircisinin önüne atıverdi.
Ertesi sabah zehirlenmiş olarak uyandım ve okulu 3 ay sonra bıraktım,çünkü gerçek aşkımla komedi ile seviştik ve ben onu aldatamazdım ayyyyyy çok dramatik yani şöyle söyliyeyim sıkıldım okulda,komedyen olma hayali yanında çok sönük kalıyordu okul!

96′dan 98′e kadar oynayacak yer aradım,parasız oynamak için bile şans vermediler; bir çok kötü yerde gösteri yaptım baraka rock bar,Ortaköy guletbar (burada ışık zayıf olduğu için kolye satan adamlardan ödünç aldığımız masa üstü ışığı ile gösteri yaptım)

Aynı oyunu banta çekip (sünnetçiler gibi) Leman Kültür’e götürdüm.
98 şubatında bana tanınan şansı iyi kullandım ve leman gösterileri başladı.2001 yılına kadar mütevazi bir biçimde (sürünerek yani) oyunumu devam ettirdim,bu inat bana ‘Star Televizyonu’ nun kapılarını açtı.
Korsan Tv’nin başarısı sayesinde az çok tanınan bir komedyen oldum.
Bu arada Tek kişilik Dev Kadro oyunu 850 küsür kez sahnelendi oyunun tüm metni,Korsan Tv
karakterlerinin tümü bana aittir.

Vizontele Tuuba,Nerdesin Firuze gibi projelerde ve bazı Tv dizilerinde Konuk oyuncu,
Kısık Ateşte 15 Dakika adlı filmde ise Başrol oyuncusu olarak beyaz perdede sizlere yansıdım.
Bir kaç reklam filminde ve son olarakta 3 sezon boyunca Avrupa Yakası dizisinde Volkan karakteriyle karşınıza çıktım

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Yılmaz Erdoğan


Yılmaz Erdoğan (d. 4 Kasım 1967, Hakkari) Sinema ve tiyatro oyuncusu, yazar ve yönetmendir. Hakkari'de doğmuş, çocukluğu Malatya'da geçmiştir, şu an İstanbul'da yaşamaktadır.
Bir Demet Tiyatro adlı dizideki, Mükremin Çıtır isimli karakter ile tanınırlığı çok büyük ölçüde artmıştır aynı zamanda bu dizinin senaristliğinide yapmıştır. Daha sonra kendisininde aralarında bulunduğu BKM oyuncuları ile birlikte çok başarılı tiyatro oyunlarına imza atmıştır özellikle Demet Akbağ ile çok iyi bir ikili oluşturmuşlardır. Daha sonra hem yazıp hem oynayıp hem de yönettiği Vizontele isimli filmi çekmiştir. Bu film çok büyük bir gişe yaparak en çok seyredilen film ünvanını ele geçirmiştir. Filmin çok beğenilmesi üzerine Vizontele:Tuuba ismiyle ikicisi de çekilmiştir. Son olarak da Organize İşler adında bir sinema filmi çekmiştir.
Erdoğan'ın ayrıca, Kayıp Kentin Yakışıklısı ve Anladım adında iki şiir kitabı ile oyun ve deneme kitapları da bulunmaktadır.