Arama motoru "Google" ABD'nin Merriam-Webster Sözlüğü'ne girdi. Bir fiil olan google, "internet yoluyla bilgi aramak" anlamına geliyor

ABD internet şirketinin arama motoru "Google" artık ABD'nin Merriam-Webster Sözlüğü'nde fiil olarak yer alacak. "İnternet yoluyla biri ya da bir konu hakkında bilgi aramak" anlamına gelen "google" geçişli fiili, yeni kelimelerle birlikte, sonbaharda 2006 baskısı piyasa çıkacak olan sözlükte bulunacak. Webster editörlerinden Peter Kokolowski, google fiilinin sözlüğe girişini "Bir karar değil, bu markanın bir terim olarak kullanılmasının kabul edilmesi" olarak açıkladı.
MERRIAM-Webster, 2006 baskısına "google" fiilinin yanı sıra "spyware" (casus bilgisayar programı), "avian influenza" (kuş gribi) ya da bilgisayar önünde çok zaman geçirenler için kullanılan "mouse potato" gibi terimleri de koyacak. Webster sözlükleri, bu yıl 200. yılını kutluyor. Benjamin Franklin'in arkadaşı da olan sözlüklerin kurucusu Noah Webster, 19. yüzyılda İngilizcenin Amerikanlaşmasının öncülerinden biri olmuştu.