Sevgilisiyle gezen arkadaslara...
Lütfen asagidaki hususlara dikkat ediniz.

1-Unutmayin ki sevgiliniz, sizin sevgilinizdir, bizim degil. Dolayisiyla, sizin ona gösterdiginiz saygiyi, sevgiyi, önceligi, yalakaligi bizden de beklemeyiniz.
Ne sizi, ne de sevgilinizi pek sallamamaktayiz, yolumuzda gitmekteyiz biz...

2- Kalabalik ve SIKISIK caddelerde elele yürümek isteyebilirsiniz. Bu sizin en tabi hakkinizdir. Fakat yürürken elleriniz SIKI SIKI kenetlenmis ve ayni zamanda birbirinizden uzaklasmis bir sekilde yürümeyiniz. Bu sekilde yürüyecekseniz bile aranizdaki bir metrelik bosluktan geçmek niyetinde olanlara yol veriniz. Kalabalik caddede kimse, sizin birbuçuk metre çevrenizden dolanmak zorunda degildir. ille de elele tutusmak istiyorsaniz birbirinize yakin durunuz, fazla yer isgal etmeyiniz.

3- Yürüyen merdivenlerde birbirinize sarilmis inerken, baskalarinin sizden daha hizli hareket etmek isteyebilecegini unutmayin, kenara çekilip onlara yol verin. Unutmayin, sevgilinizle sarmas dolas geçirilen zaman, sadece sizin için güzel bir zamandir ve sadece siz o zamani uzatmak istersiniz. Bizim için ise sadece yolumuzu tikayan bir engel olmaktan öteye gitmemektesiniz.
Sizin aceleniz olmayabilir ama bizim her zaman acelemiz vardir

4- Sevgilinize yolda, kapilarda öncelik vermek isteyebilirsiniz. Bizim böyle bir istegimiz ve mecburiyetimiz yoktur. Bizler daha ziyade siramizi beklemeyi severiz, sizin de siranizi beklemenizi isteriz.

5-Otobüsün arka bölmelerindeki direkler, sevgilinizin sirtini tamamen oraya yaslayip siz de üstüne çullanasiniz diye yapilmamistir. Herkes elini uzatsin, oradan tutunsun diye yapilmistir, lütfen gereksiz yere sirtinizla ve kiçinizla isgal etmeyiniz. Sinirimizi ziplatmayiniz.

6-Sevgilinizle otobüste dudak dudaga öpüsmeyiniz. Ne kadar törpülenmeye çalisilsa da hala bu milletin bazi degerleri mevcuttur. Öpüsmek, sevismek için mümkünse tenha yerleri tercih ediniz, cinsel performansiniz bizi ilgilendirmemektedir. Biz daha ziyade bize gösterilen saygiyla ilgiliyizdir.

7-Cep telefonlarinin kapatilmasi yasagi, herkes için geçerlidir. Sevgilinizle birlikte olmaniz, sizi o yasagin kapsami disina çikarmaz.

8-Otobüste yaslilara yer verme insani görevi, sadece tek insanlara ait bir görev degildir. Yasi ve durumu müsait olan sevgililer de yasli amcalara, teyzelere yer verebilirler. iki durak ayri gitmek dünyanin sonu degildir, buna mukabil yasliliginizda yer bulamamak bayagi can SIKICI olabilir.

9-Dünyada ask yasayan, sevgilisi olan birtek siz degilsiniz. Yanimizdan geçerken gözümüzün içine manali manali bakmayiniz. Sevgililerimizi her dakika yanimizda gezdirip size göstermek zorunda degiliz.

Bu basit ama önemli uyarilari dikkate alip , sehir hayatimizi bize daha çekilir hale getirmenizi rica ederim...