53024797hu3 - 2. hayat eşyaların da hakkı!


Zaman içinde yıpranmış, eskimiş ve çürümeye yüz tutmuş mobilyaların hikayesini anlatıyoruz şimdi size!

Yapım süreci oldukça keyifli, bir o kadar da kolay. Sahne ihtiyar delikanlıların...

70'ler göz kırpıyor
Koltuğunuzun renginden ve kumaşından sıkıldıysanız, kumaşını değiştirebilir ve yepyeni bir hale getirebilirsiniz. Maliyeti oldukça düşük olan bu uygulamayı yaptırmak istemiyorsanız kolay yöntemlerle kendiniz de yapabilirsiniz.

Beyaz koltuk: kırmızı saat: yeşil paspas: 9'lu mumluk: IKEA. Siyah sehpa: Mudo Concept.

Daha yere ihtiyaç var mı?
Eski halleriyle bir dolap ve raftan oluşan iki parçalı kombini birleştirip büfe amaçlı kullanabilirsiniz. Arka kısmını duvar kağıdıyla kaplayın. Büfe, tarzıyla da mekanı hareketlendirecek.

Beyaz dolap: beyaz raf: hasır sepet: IKEA. Beyaz seramik vazo: üçlü mumluk: Cumba. Mavi vazo: beyaz tabak: Mudo Concept. Sarı örtü: Hint metal dua: mavi küllük: cam kalpli mumluk: Muson.


32378400qs1 - 2. hayat eşyaların da hakkı!

Emektar sandalye nerede?
Tarzı itibariyle asla modası geçmeyecek bir iskemleyi gözden çıkartmak yazık olur. Bu yüzden de en iyi çözüm onu boyamaktan geçiyor. Beyaz lake boyattığınız iskemle yepyeni ve harika bir görünüme kavuştu.


89282143zp5 - 2. hayat eşyaların da hakkı!

Bir gardrop için neler yapılır?
Bir gardırobu süslemenin en basit yolu renkli yapışkanlı çıkartmaları kullanmak. Çiçek desenli çıkartmaları gardrobun perdesine yapıştırın ve sabit kalması için kenarlarından zımbalayın. Gardrop yeni mi?

Dresuarın üzerine ne koymuştunuz?
Beyaz lake masayı biraz hareketlendirmek adına, siyah- beyaz damask desenli kadife duvar kağıdını, masanın yan ölçüsü ebadında kesin ve masaya yapıştırın. Sade ve klasik çizgideki masa bir anda bambaşka bir tarza büründü.

Kokoş bir lamba
Eski haliyle ampulleri görünen lambanıza uygun beş adet şapka bulun ve damask desenli duvar kağıdını ölçülere göre kesip şapkalara yapıştırın. şapkalar, ışığı geçirmez bir hale geldiği için loş ortamlarda oldukça iddialı bir aydınlatma elemanı oluşturabilirsiniz.

Aydınlatma: çiçek çıkartmalı duvar süsleri: IKEA.

Aslan ayaklı dedikleri bu olsa gerek!
Demode gibi görünen bazı eşyalar artık bir eve damgasını vuran mobilyalar arasına girdi. Bu yüzden onları boyayıp yenilemek, yapılacak en akıllıca iş gibi görünüyor. Kırmızıya boyattığınız sehpanın ayaklarını beyaza boyayıp oldukça dinamik bir görünüm kazandırabilirsiniz.