Buzdolabınızı yenilemek istiyorsunuz ama şimdilik buna imkan yok. Kapağında oluşan çizikler ve eskimiş görüntüsü hoşunuza gitmiyor. İşte size farklı süsleme önerileri!

Buzdolabınızı Zevkinize Göre Süsleyin!
Magnetler Çok Moda!

Çoğumuzun buzdolabı kapağında birkaç magnet bulunur. Elinizde yeterli sayıda magnet varsa, istediğiniz kombinasyonda veya gelişigüzel bir şekil oluşturabilirsiniz. Son zamanlarda mutfaklara farklı bir renk getiren magnetleri, fazlaca kullanmak moda oldu. Çok fazla magnetiniz yoksa, istediğiniz objelerden magnetler oluşturabilirsiniz. Bunun için, sevdiğiniz objelerin arkasına kuvvetli, objenin ağırlığını taşıyacak kadar mıknatıs yapıştırabilirsiniz.

Aynalar Buzdolabına da Yakışır!

Aynaların büyülü şıklığını buzdolabınızda kullanmak ister misiniz? Yapı marketlerde rahatlıkla bulabileceğiniz, geometrik şekillerde kesilmiş aynaları, simetrik veya asimetrik olarak buzdolabınızın kapağına yapıştırabilirsiniz. Silikon tabancası, yapıştırmak için iş görecektir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, aynaların kalınlığının az olmasıdır. Ağırlığı az olan aynalar, silikonun yapışkanlığına uygun olacaktır. Ayrıca aynaları istediğiniz gibi renklendirerek de kullanabilirsiniz.

Hediye Paketi Gibi!

Son yılların gözdesi silinebilen duvar kağıtları, buzdolabınızı kaplamak için başarılı bir seçim olacaktır. Uzun süre dayanmasını istiyorsanız, kaplama esnasında biraz titiz davranmanız gerekir. Eğer seçtiğiniz duvar kağıdı kendinden yapışkanlıysa, işiniz daha da kolaylaşacaktır. Normal bir duvar kağıdını kaplıyorsanız, tutkal ve bali kullanabilirsiniz. Kağıdı, buzdolabının kapağı ölçüsünde düzgünce kesin. Her tarafına eşit yapıştırıcı sürün ve kapağa dikkatlice yapıştırın. İsterseniz mutfağınızın duvarında kullandığınız duvar kağıdının aynısını veya aynı renkleri taşıyan bir kağıdı seçebilirsiniz.

Elinizde Ne varsa!

Posterler, dergiden kestiğiniz resimler, kartpostallar gibi aklınıza gelecek her şeyden oluşturabileceğiniz bir kombinasyonu, buzdolabını süslemek için kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken istediğiniz düzende bunları yapıştırmak. Dilerseniz, sevdiklerinizle çekilmiş resimlerinizin renkli fotokopilerini de bu iş için kullanabilirsiniz. Buzdolabınızın kapağı ebadında hazırlattığınız bir camı, kapağa sabitleyin. Bunun için herhangi bir çerçeveciden yardım alabilirsiniz. Camın üstüne yapıştırmak istedikleriniz, sizin hayal gücünüzle renklenecektir.