Dekorasyon konusundan çok güzel bir örnek. Bu proje ile evinizdeki mandalları ilginç bir şekilde değerlendirebileceksiniz.
Projenin orijinaline buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki zerzevatlarla güzel bir avize yapalım hadi.

CPL Supplies - Mandallardan avize yapımı

Varolan avizenizin iskelet kısmı bu iş için uygunsa onu da kullanabilirsiniz yada 3 tane metal daire ve kareli tel malzeme ile de bu işi yapabilirsiniz. Malzemeler yapı marketlerde var yalnızca isimlerini bilmiyorum o kadar.

CPL Contemplating Wire Ring - Mandallardan avize yapımı

Sahip olduğunuz dairenin genişliğinden 1-2 cm kadar fazla tel ızgarayı kesin. Bu işlem için bahçe makası, pense gibi birşeyler kullanabilirsiniz.

CPL Wire Mesh In Circle - Mandallardan avize yapımı

Dairenizi oluşturun fazlalığı ise sabitlemede kullanın. Sabitleme işlemi için ayrıca ince telde kullanın. Aşağıdaki resimdeki gibi sıkı sıkı sabitleyin.

CPL Wire Mesh Wired Togethe - Mandallardan avize yapımı

Tel örgünüz üzerinde mandallar ile çeşitli modellemeler yapabilirsiniz. 1 dolu 1 boş mandal takabilirsiniz. Verevlemesine mandal takıp 1 sıra boş bırakıp işlemi tekrar edebilirsiniz. Aşağıda bir kaç farklı örnek bulunuyor.

CPL All Testers On - Mandallardan avize yapımı

CPL Tester 1 Straight - Mandallardan avize yapımı

CPL Tester 2 Staggered - Mandallardan avize yapımı

CPL Tester 3 Diagonals - Mandallardan avize yapımı

CPL Tester 4 Space Invader - Mandallardan avize yapımı

Dileğiniz şekilde modelleme yaptıktan sonra 3 mini kancayı avizenizi takacağınız lambanın etrafına uygun şekilde monte edin. Yine ince teli kullanarak mandallı avizenizi bu kancalara bağlayın.

CPL All Pins Finally On - Mandallardan avize yapımı

Burda kullanılmamış ama kağıt avizeleri bilenler için yazıyorum. Onun avizeyi lambaya takma aparatını mandallı tele monte ederseniz duvarınızı delmenize gerek kalmadan bu sorunu çözersiniz.

CPLAfter Hanging Hooks Wire - Mandallardan avize yapımı

Aşağıda avizenin bitmiş hali ışık açık ve kapalı ile gösterilmiş. Denemeye değer bir proje olduğunu düşündüğüm için burda paylaşıyorum. Yapan arkadaşlar ayrıntıları burada paylaşabilirler.

CPLAfter Straingt On High - Mandallardan avize yapımı

CPLAfter Lights On Straight - Mandallardan avize yapımı