Altınbaş RakıSadece üzüm sumasından üretilir. Hacmen %50 alkole sahiptir. Türkiye de üretilen rakılar arasında içimi ve kokusu en güzel olan rakıdır. Bizi dünyada temsil eden bu rakı aynı zamanda rakı tarifi verilirken baz alınır. Kulüp Rakı'ya göre anason oranı fazladır. Altınbaş Rakı'nın 1967-68 yıllarında üretimine başlanmış olup en kaliteli üzüm, anason ve kaynak suyu kullanılmaktadır. Piyasada sadece 70'lik ve 35'lik olarak satılmakta ve ideal içme sıcaklığı 8-10 °C'dir. İstanbul içki fabrikasında üretilmektedir.

Kulüp RakıAltınbaş gibi üzüm sumasından üretilir ve % 50 alkol içerir. Kulüp ve Altınbaş rakının arasındaki farkı sadece tiryakiler bilir. Her ikiside Türkiye' nin en iyi rakıları olma yarışında birbirilerine rakiplerdir. Kulüp Rakı 1932 yılından beri üretilmektedir. Özellikle medyada birçok yazıya ve sohbetlere konu olan etiketi bu ününü devam ettirmektedir. Türk afiş sanatı ve reklamcılığının ilk temsilcilerinden biri olan İhap Hulusi'nin tasarladığı etikette yakın dostu Fazıl Ahmet Aykaç'la rakı sofrasında sohbet etmektedir. Piyasada 5'lik, 35'lik ve 70'lik olarak satılmaktadır. İstanbul içki fabrikasında üretilmektedir. Yurt dışında katıldığı birçok yarışmada ödül kazanmıştır.

Yeni Rakıİşte Yeni Rakı. Hacmen %45 alkol içermekte olup alkolun en az % 65'i üzüm sumasından elde edilir. Yeni Rakının hayatımızda çok önemli bir yeri vardır. Belkide ilk içtiğimiz rakı belki de hayatımızda en az bir kez içtiğimiz rakı. Rakı denince akla ilk gelen markadır ve ismiyle rakı bütünleşmiştir. Yaş ve kuru 20 farklı üzüm çeşitinden elde edildiğinden çok zengin bir aromaya sahiptir. Yeni Rakı'da sadece Batı Anadolu’da üretilen ve yüksek yağ eteri içeren anason tohumları kullanılmaktadır. 1944 yılından beri üretilmektedir. Piyasada 5'lik, 20'lik, 35'lik ve 70'lik olarak satılmaktadır. İstanbul, İzmir, Tekirdağ, Nevşehir ve Diyarbakır İçki Fabrikaları’nda üretilmektedir. Yurt dışından katıldığı birçok yarışmadan ödül kazanmıştır.

Tekirdağ RakıTiryakiler üzülmesin ama Tekirdağ rakısının Yeni Rakı'ya göre ekstra bir özelliği yok. Ünüde sadece hurafeden ibaret. Tekirdağ içki fabrikasında yetkilerin dediğine göre standart rakı üretiliyor. Belki de Tekirdağ'ın suyudur bu rakıya tadını veren. Yumuşak içimi nedeniyle bayanların bile tercihi olmuştur. Piyasaya sunulan rakı orta ürün olarak nitelendirilen en yumuşak tadı verdiği üretim aşamasında alınmaktadır. Tekirdağ rakısı % 45 alkol içermektedir. 2000 yılından beri üretilmektedir. Piyasada 5'lik, 35'lik, 50'lik, 70'lik ve 100'lük olarak satılmaktadır.

Çilingir RakıElda A.Ş.’nin Efe Rakı’dan sonra piyasaya 2005 yılında sürdüğü Çilingir Rakı, Efe Rakıya oranla biraz daha serttir. Damak yakan sert rakıseverler için bir alternatif olmuştur ama piyasada sadece 70’lik olarak bulunabilmektedir. İzmir’de üretilen Çilingir Rakı bakalım Efe Rakı’nın başarısını yakalayabilecek mi?

Tekirdağ Rakı Altın Seri%100 üzüm sumasından üretilen Tekirdağ Altın Serisi Rakıları % 45 hacmen alkol içerir. Yumuşak bir içime sahip olup Anason eteri yağ oranı 1700 mg/lt’dir. Tekirdağ içki fabrikasında üretilen kabartmalı şişesi ve metal kutusuyla piyasayadaki yerini sağlamlaştıracağa benziyor. Özel altın baskılı şişesiyle piyasada yalnızca 70’lik olarak bulunabilmektedir. Standart diğer rakılar gibi içilmektedir.

İzmir Rakısı2005 yılında piyasaya giren İzmir Rakısı Ege Bölgesinin yaş ve kuru üzümlerinden üretilmektedir. Anason tohumları da yine Ege Bölgesinden. Yine Tekirdağ Rakısı gibi imbiklerin orta kısımlarında kalan yumuşak kısımları piyasaya çıkartılır. Piyasada 35'lik ve 70'lik şişelerde satılır. %45 Hacmen etil alkol içerir. İzmir içki fabrikasında üretilir.