İstanbul (İHA) - Amerikalı bilim adamlarının buluşu olan 'Feromen' adlı kimyasal Maddeyi süren erkeklerin, kadınlar tarafından inanılmaz derecede çekici bulunduğu belirtildi.


İHA muhabirinin derlediği bilgilere göre; insan vücudunda üretilen ve karşı cinsle olan bilinç altı koku iletişimini sağlayan "Feromen" adlı verilen kimyasal maddeler, suni olarak laboratuvarlarda sentezlendi. Bu maddeyi koklayan kadınların, erkekleri inanılmaz derecede çekici olarak hissettiği belirlendi.

Ünlü "The Scientist" dergisinde yayımlanan ve hayvanlar üzerinde yapılan bir araştırmaya göre, bu kimyasalı kullanan erkekler, kullanmayanlara oranla yüzde
74 oranında daha fazla dişiyi elde etti. İnsanlar üzerinde bilimsel anlamda yapılan araştırmalar da, feromenlerin, kadınların hormonal sistemlerini ve adet görme periyotlarını değiştirdiğini ve bu kimyasalı kullananların, aynı diğer türlerdeki gibi kullanmayanlara göre çok daha yüksek oranda başarılı olduklarını ortaya koydu.

Uzmanlar, feromenin, aynı parfüm sürer gibi boyna, kulak arkalarına sürüldüğünü belirterek, bu formülün parfüm gibi herhangi bir kokusunun bulunmadığını bildirdi. Uzmanlara göre, insan burnundaki alıcılar tarafından algılanan kokusuz moleküller, hormon sistemini uyarıyor ve kokuya sahip olana karşı duyulan cinsel çekiciliği arttırıyor. Hormonal uyarılmaya bağlı olarak dişi etkileniyor, nefes alıp vermesi, kalp atışları hızlanıyor ve sizi "değişik" bir gözle görmeye başlıyor.

Feromenin, kadınları etkilemesi dışında 'herhangi bir yan etkisi olmadığını' söyleyen uzmanlar, bu doğal maddenin, insan vücudu tarafından belli şartlar altında küçük miktarlarda koltuk altı bezlerinde üretildiğini kaydetti.