Beraber zaman geçirmek söz konusu olduğunda, kadınlar daha çok sohbet etmek, erkekler ise aktivitede bulunmak isterler.

Birçok çift için bu, beraber akşam yemeğine, tiyatroya ya da sinemaya gitmektir. Bunların hepsi güzeldir ancak fazlasıyla oturarak yapılan ve çok da gelişme fırsatı sunmayan aktivitelerdir. Dolayısıyla 3000 kalorilik pahalı bir yemek yerine artık çiftler beraber daha verimli zaman geçirebilirler; örneğin yürüyüş, tenis, bisiklete binme ve … tabii ki yoga!

İlk başta kulağınıza hoş gelen bu fikir, daha sonra eşinizi nasıl ikna edebileceğiniz düşüncesi ile sizi caydırmasın. Sayısız faydası olacak bu çalışmayı bir kere deneylemeniz yeterli olacaktır. Eşiniz yogaya gelir mi emin olamıyor musunuz? Aşağıdaki listeyi o özel kişiyi bir denemeye ikna edebilmeniz için yarattık. Bunların çoğu sadece romantik çiftlere için değil ebeveyn/çocuk, kardeşler ve yakın arkadaşlar gibi ilişkiler için de geçerlidir.Eşinizle, Partnerinizle veya Sevdiğinizle Yoga Yapmak

1. Değişikliğe yer verin – Koşu, tenis gibi birçok aktivite, çiftlerin hemen hemen aynı seviyede olmalarını gerektirir. Yogada ise çiftler aynı form ve beceri seviyesinde olmasalar bile, paylaşabilirler.

2. Paranızı koruyun - Dışarıda bir yemekten, hatta sinemaya gitmekten daha ucuza nefis bir doksan dakika geçirirsiniz.

3. Bağ kurun – Yoga dikkatli nefes, canlandırıcı hareketler ve merkezleyici meditasyonu kapsar. Bir çift olarak bu bağı kurmak, birbirinizle uyumlu olmak için şahane bir yoldur.

4. Neşelenin – Gündelik sorumluluklar zamanla bir ilişkiyi yıpratabilir. Biraz klişe gibi gelebilir ama çok doğrudur ki beraber yoga yapmak içinizdeki çocukla bağ kurmanıza sebep olur. İşte bir klişe daha :”beraber oynayan çiftler, beraber kalırlar”.

5. Anlaşın – Düzenli yoga pratiği, zihninizin ve vücudunuzun biriken stresten kurtulmasına yardım eder. Yogada, kendiliğinden gevşemeye yol açtığı bilinen bir nefes şekli olan, karın nefesini öğrenirsiniz. Yoga ayrıca, getirdiği düşünme disipliniyle ilişkinizde işler yolunda gitmediği anlarda paniklememenizi, daha sağlıklı düşünmenizi sağlar. Eşinizle yapacağınız bu yoga çalışmalarında ilerledikçe, öğrendiklerinizi gerek beraberliğinizde, gerekse sosyal ilişkilerinizde kolayca uygulayabilirsiniz.

6. Fiziksel ve duygusal bağınızı geliştirin – Artan formunuz, sıhhat ve esnekliğiniz cinsel yaşamınız için önemli etkenlerdir. Bunun ötesinde, düzenli yoga çalışmalarına katılmak beden imajınızı ve beden farkındalığınızı geliştirir ve bu da kendinizi daha özgür ifade edebilmenizi sağlar.

7. Sağlık kazanın – Düzenli bir yoga programı, duygusal sağlığa, tansiyona, diyabete, kaygıya, depresyona, strese, uykusuzluğa ve diğer birçok rahatsızlığa iyi gelir.

Eşinizle beraber sağlıklı bir yaşamın tadına varmanız dileğiyle.