İlişkiniz ciddileşirken nasıl bir tavır takınıyorsunuz? Erkek arkadaşınız çıkacağınız tatili planlarken panik mi oluyorsunuz yoksa anında hazırlığa mı başlıyorsunuz?İster ilişkinizin ciddi bir boyuta gelmesini isteyin, isterseniz de aşk hayatınızda biraz nefes almak ihtiyacında olun, her iki durumda da duygularınız konusunda açık olmanız gerekiyor. İlişkinizi geliştirmek için açık davranın, ancak bunu dikkatli yapın ve onu korkutup, ilgisiz olduğunuzu düşünmesine sebep olmayın.

İlk hafta sonu kaçamağı

Romantik ve heyecan verici olacağı için çok gitmek istiyorsunuz. Ama bu isteğiniz onu korkutabilir. Neden? Böyle bir dönüm noktasında, birbirinizle ilgili yeni şeyler öğrenecek ve onu daha iyi tanımak istediğiniz mesajını vereceksiniz. Onu korkutmadan istediğinizi elde etmek için, karşılıklı alınmış bir karar haline getirmeye çalışın. İkinizin de rahat ve sakin olduğu bir anda, şehir dışında yakın bir yerlere gitmek ve temiz havanın keyfini çıkarmak istediğinizi söyleyin. Konuyu sohbete çevirebilirseniz, bunu ortak verilen bir karar olarak algılayacaktır.

SİZİ ACELE ETTİRİYORSA: Kendinizi hazır hissedene kadar, ne kadar çok işiniz olduğuyla ilgili beyaz bir yalan söyleyin.


Onun evinde eşyalarınızı bırakmak

Eğer ilişkinizi bir adım öteye taşımak istiyorsanız, onu test etmek için, evinde bazı eşyalarınızı bırakmayı deneyebilirsiniz. Erkekler kişisel olarak değerlendirdikleri bölgeyi istila etmenize karşı hassas davranabilir ve ciddi bir sorumluluğun altına girmek üzere olduklarını hissedebilirler. Onun evinde nemlendiricinizi bırakın ve bundan rahatsız olup, olmadığını kontrol edin. Veya kendi evinizde ona bir çekmece verin. Bakalım tepkisi nasıl olacak?

SİZİ ACELE ETTİRİYORSA: Ev arkadaşınızın çok titiz olduğunu ve giyinme odanızın onun eşyalarıyla dolu olmasından rahatsız olduğunu söyleyin.


Aynı evde yaşamaya başlamak

En az altı ay ilişki yaşamadan, kesinlikle böyle bir şey yapmamanız konusunda uzmanlar uyarıyor. Bu çok büyük bir sorumluluk ve yürümeyeceği korkusuyla, birçok kişi bu riski almak istemeyebilir. Konuya bir sunum hazırlar gibi yaklaşabilirsiniz! En doğrusu bunu çok fazla ister şekilde görünmek yerine artılarını ve eksilerini beraberce tartışmak ve bir karara varmak olacaktır.

SİZİ ACELE ETTİRİYORSA: Onunla bir gelecek hayal ettiğinizi ama şu anda tek başınıza veya ailenizle yaşamaktan memnun olduğunuzu söyleyin.


Ortak hesap açtırmak

Birçok evli fiilin ayn hesapları vardır. Bu yüzden bunun kaçınılmaz bir şey olduğunu sanmayın. Bağımsız olmak önemlidir ve bazı kişiler mal varlıklarını paylaşmayı bağımsızlıkları açısından bir tehlike olarak görürler. Ama eğer beraber yaşıyor ve ortak ödemeler yapıyorsanız veya tatil için para biriktiriyorsanız, böyle bir hesap açtırmayı düşünmeniz iyi olabilir. Sınırlarınızı iyi belirleyin ve onun her yaptığı ödemeye karışmayacağınızın garantisini verin. Maaşlarınızın sadece bir kısmını ortak bir hesaba koymak ve diğer kısmını da kendinize saklamak konusunda anlaşın, ikinizden birinin borcu varsa veya para konuları bir sorun yaratıyorsa, bunu vapmayın.

SİZİ ACELE ETTİRİYORSA: Kendi paranızın, kendi kontrolünüzde olmasının sizin için önemli olduğunu söyleyin.


Evlenmek

Sizi sevdiğini biliyorsunuz ama o zaman neden evlilikle ilgili bir şey söylemiyor? Onu korkutmadan kafasından neler geçtiğini nasıl anlayabilirsiniz? Bu konunun çok hassas olduğu ve zorlamaya gelmeyeceği malum. Hayatınızın geri kalanını onunla geçirmek istediğinizi söyleyebilirsiniz açıkça. Eğer olumlu karşılarsa, bir gün evlenme şansınız olup olmadığını kibarca SORUN. Böylece, herhangi bir tarih belli olmasa da ilişkinizin sonu hakkında fikriniz olur.

SİZİ ACELE ETTİRİYORSA: Onu sevdiğinizi ama henüz evlilik için hazır olmadığınızı söyleyin. Nasıl olsa ileride bunun için çok vaktiniz olacak.