Şimdi bu ilişki türleri çok moda? Siz hangisisiniz?

Bir kere çıkıyorsunuz, aşık oluyorsunuz ve her şey yolunda giderse evleniyorsunuz. Bir bebeğiniz oluyor. Sonra bir anda her şey kötü gitmeye başlıyor ve ilişkiniz
dayanılmaz bir hal alıyor. Aileler her şeye karışıyor, eski kız arkadaşlardan mesajlar geliyor vs.

Boşanma avukatları işin içine giriyor ve bebeğin velayeti konusunda tartışmalar çıkıyor. Nedense eskisi kadar kolay olmuyor anlaşmak ve ilişkiler çabucak berbat oluyor. Birçok çift kendi kurallarını koyuyor, sevginin onlar için nasıl devam ettirilebileceğine karar veriyor, eski iyi ve kötü yönleri deşmeyi bırakıp, bu an için geçerli olanlara konsantre oluyorlar. Eskisi gibi iç içe yaşanan ilişkiler yeniden gündeme gelmeye başlarken, öte yandan eskiden yaşanan romantik ilişkilerinin limitlerini genişletmeye çalışanlar da var.


Haftasonu ilişkileri
Hepimiz gerçekten çok yoğunuz. Kadın da erkek kadar eve ekmek getirmek için uğraşıyor ve yorgunluktan oluşan mor göz allı halkaları bunu kanıtlıyor. Bir kadın, bîr çalışan ve bir aşık olarak, biz de kendimizden daha fazlasını bekliyoruz. Oysa ki belki de bu gece bulaşıkları kimin yıkayacağı konusunda tartışmaktansa, eve bir yardımcı tutmanın daha kolay olduğunun farkına varmamız gerekiyor. Her şeye sahip olmak istesek de, her zaman bunu yapamayabilîyoruz. Hayatla mücadele ederken, kendimize de vakit ayırmak için paralanıp duruyoruz. Birlikte yaşamak, birçok kişi tarafından önemli bir katalizör olarak görülürken, eve yorgun bir biçimde döndüğümüzde, karşınızda aynı sizin ruh halinizde biriyle karşılaşmak, hiç de sanıldığı gibi olmuyor. İşte o zaman çiftler, ilişkilerini sürdürebilmek ve karşı tarafla iyi geçinebilmek için yollar aramaya başlıyor.


Hafta sonu ilişkileri, çiftlerin birbirlerini sadece hafta sonlarında gördüğü bir ilişki türü. Haftanın diğer günlerinde, yorgunluktan ölene kadar çalışıyor, arkadaşlarla vakit geçiriyor ve kursa gitmek, spor salonuna saatler harcamak veya vitrinlere bakmak gibi ilgilerini çeken diğer konularla haşır neşir oluyorlar. Partnerleriyle sağlıksız bir bütün oluşturmak yerine, kişisel zevklerini de yaşayarak psikolojik olarak daha sağlıklı iki insanın ilişkisini sergiyeleyebiliyorlar. Hatta hafta sonları ise beş gün ayrı kaldıktan sonra biraraya geldiklerinde, birbirlerini görmekten mutluluk duyuyorlar. Birbirlerine dokunmaya can atıyorlar. Günlük sıkıntılar ile bitmek bilmeyen işler ilişkilerini zedeleyemiyor.

Bu tarz bir ilişki yaşamayı seçen çiftler her gün telefonlaşarak sıkıntı, üzüntü ve mutluluklarını paylaşabiliyorlar.

İtiraf edin, bazen o kadar çok dip dibe vakit geçirirsiniz ki, birbirinizin sinirine dokunmaya başlayıp eskiden sahip olduğunuz özgürlüğü aramaya koyulursunuz. Hafta sonu ilişkileri, ilişkinizi zedelemeden yaşamanın bir yoludur, işin içine çocuklar girince zor olabilir tabii ama en azından sizin gibi kariyerine düşkün kadın için en iyi seçimdir. Bir düşünün; haftasonu eve gelecek bir erkeğiniz var. Arkadaşlarınızla takılıp, pizza söyleyip, pembe pijamalarınızı giysenize hazır o yokken.

İnternetten sevgili bulmak

Aradığınız erkekteki en önemli özellikleri listelediğiniz zamanları hatırlıyor musunuz? Gözlerinin rengi, saçının yumuşaklığı, sigara içmemesi... 10 yaşındaydınız ve babanızın sigara içmemesi için dua ediyordunuz. Keşke bu listenizi saklamış olsaydınız. Çünkü şimdi bir iki tuşa basarak aynı istediğiniz gibi birini bulabilirsiniz. Dünyanın herhangi bir yerinden farklı insanlarla tanışmanız dijital ortamda artık çok daha kolay. İnsanlar, internet üzerinden gerçek aşkı bulma umuduyla arkadaşlık sitelerine akın ediyor. Detaylı profiller sayesinde, siz de istediğiniz erkeği bulabilirsiniz. Köpekleri seven, kedilerden nefret eden, hafta sonunda hayır kurumlarına yardım eden; hangisini istiyorsunuz? Böyle biriyle bir geleceğiniz olacağını düşünmüyorsanız bile farklı kültürlerden yeni insanlar tanımak keyifli olacaktır. Ama bu tarz bir ilişkinin nereye kadar gideceğinden emin olamasanız ya da ne kadar iyi planlasanız da sürprizlerle karşılaşabilirsiniz.

Karşınızdaki aradığınız bütün özelliklere sahip olabilir aına ondan hoşlanmayabilirsiniz ya da o sizden hoşlanmaz. O zaman yapmanız gereken başkalarıyla tanışabileceğiniz ortamlara girmeye devam etmek. Bazıları için internetten aramak doğru erkeği bulmak için iyi bir yöntemdir ama bazıları da sadece aynı önceliklere sahip bir erkekle tanışmak ister. İkincisi, bu sistemi denemek için daha iyi bir bakış açısıdır ve daha iyi sonuçlar verir.


Birlikte terapiye gitmek
Serbest bir ilişki yaşamanın anlamım yitirdiğini mi düşünmeye başladınız? Bir daha düşünün. Artık çiftler, ilişkiyi sağlıklı devam ettirebilmek için eskisinden daha çok çalışıyor ve büyüklerinin geçtiği yollardan geçiyor. Bu, erkeklerin bir psikologun kanepesine uzanmayı hayal ettikleri anlamına gelmiyor ama artık erkeklerin daha çoğu o koltuğa oturup psikologla dertleşebiliyor.

Terapinin faydalarına, ilişkimize ve ruhumuza iyi geleceğine inanıyoruz. Ama bunlar için, doğru ve ikinizi de anlayacak bir terapist bulmak çok önemli. Genç çiftlerin birlikte terapiye gitmeyi seçmelerinin ve olayları, arkadaş, veya ailelerinin bakış açısı dışında bir yerden görebilmeyi istemelerinin bir sebebi var. ilişkiyi daha sağlıklı bir hale getirmek. Önlerine çıkan fırsatları iyi değerlendiren yeni jenerasyonla gurur duyuyoruz!