arsivimageaspx?picid7299590 - Haydarpaşa Tren Garı 14 Şubat Sevgililer Günü Partisi

Buyrun sizi şehrin en gözde parti mekanıyla tanıştıralım: Haydarpaşa Tren Garı.Hani Türk filmlerinde, köyden şehre inilince İstanbul’un tabak gibi ilk göründüğü o merdivenlerin olduğu yer.

Mükemmel manzarası vardır. Bir yanda Kadıköy, öbür yanda Boğaz, karşıda Suriçi. Martılar, vapurlar, deniz... Yazın önünde çay bahçesi açılır, vaktiniz olursa orada bir çay içmeden bu şehirden geçip gitmeyin.
İşte o koskoca tarihi bina şehrin en “in” eğlence merkezi oldu. Merdivenlerden girince bilet gişelerinin olduğu, yüksek tavanlı, süslemeli salonu çıkarabildiniz mi? İşte o muhteşem salon özel geceler için kapatılıyor, partiler veriliyor.

Yeni yılda Ozan Doğulu’nun orada verdiği yılbaşı partisine gittik. Gar yıkılıyordu, şaşırıp kaldık.
Pek güzel oluyor canım Bağdat şimendiferinin başlangıç noktasında partilemesi. Alman kayzeri mezarında ters dönmüştür. İçine girip tep tep tepineceğimizi bilse, çil çil altınlarına kıyar mıydı burayı yaptırmak için? Oh olsun! Attıkça göbecikleri bizi soktuğu dünya savaşının kötü hatıralarını siliyoruz.

Şimdi de 14 Şubat Sevgililer Günü Partisi var Haydarpaşa’da.
Gecenin adı: Şahane Yıllar Diskoda. Günün mana ve ehemmiyetine binaen Issız Adam tribi yapmışlar, eski 45’likleri çalacaklarmış. Sonra da DJ U.F.U.K.’den 90’ların dans parçaları.

Biletleri Biletix’te satılıyor. Erkeklere 50 lira. Kızlar beleş. Gerçi bu da bir tür ayrımcılık. AİHM’ye götürsen kazanırsın da neyse. İlk içki de zaten bedava.