Siz sevgili olduğunuzu sanırken, iki sevgilinin yaptığı pek çok paylaşımı gerçekleştirirken, O, size "sevgilim" demiyorsa ya da demeyecekse bunu nasıl anlarsınız? İşte bu tip erkekleri tanıma yöntemleri.

nylon200 - Sevgiliniz naylon mu, gerçek mi?


Modern, şehirli, eli yüzü düzgün, kadınlardan biraz talep gören erkekler dünyasında uzun süredir moda olan kavramlardan biri "sevgili olmayan erkek". Dünyadaki erkeklerin sayısı gün geçtikçe azalıyormuş diye herkes kendini bulunmaz hint kumaşı sanıyor! Biz kadınları ciğer peşindeki kediler gibi birbirimize mi düşürmek istiyorsunuz yoksa? Yemezler beyler!

Peki, bu erkek tipi sevgili olmuyor da evinin bir köşesinde kukumav kuşu gibi oturuyor mu? Asla, aksine gününü gün ediyor. Birkaç kadınla birden gezip tozuyor. Bunların, sevişecek kadar yakınlaşmaya cüret edeni de var. Hatta daha ileri gidip, sık sık sevişerek, Sex and the City dizisinden devşirme bir kavram olan "yatak arkadaşı" ile sevgili arası bir formül tutturan sinsi modelleri de mevcut.

Kadın, "Beraber miyiz?" diye sorarsa "Siz de sevişince hemen yüzük istiyorsunuz" diyen daha özgür- ödlek- ukala versiyonları da var. Ya da kadının yoğun aşkının farkında olup, bundan cinsel, duygusal ve maddi anlamda faydalanan, kan emici ve çok daha tehlikeli türleri de vahşi şehir ormanında gözlemlenebiliyor.

Ancak burada sözünü ettiğimiz, bağlanma korkusu değil, karıştırmayın. Sevgililik müessesesinin gereklerini bir noktaya kadar yerine getiriyor, bir çeşit bağlılık yaşıyor ve yaşatıyor ama resmi olarak "sevgili" değilsiniz. Ne yanar ne döner, ne ileri ne geri, çelişik, karmaşık ve kişiliksiz bir durum. Bu, resmi durumunuzu, aranızda uzun uzun konuşmalar geçmese de kısa sürede anlamanızı ve kabul etmenizi de sağlıyor, böylece, açık açık konuşma özürlü nazik erkeğimiz baş ağrılarından ya da vicdan azaplarından da kurtuluyor.

Uzun bir süre, karşılıklı olarak birbirinizi test ettiğinizi, "ilişki olsa nasıl olurdu" nun küçük bir demosunu yaşadığınızı sanabilirsiniz. Bir çeşit emin olma yöntemi yani. Evlilikten önce nişanlılığı biliyoruz da, ilişki öncesi bu ön ilişki halini anlamak, buna adapte olmak kolay değil. Eh, siz de hoşlanıyorsanız adamdan, "Dur bakalım, değişir, netleşir" diyerek zaman geçiyor, geçiyor...

Erkek; alan memnun satan memnun sanırken, birden diğer kadınlar öğreniliyor. Sonra kopsun kıyamet, konuşulsun dursun. "Ben neydim peki" ler gelsin, "O kim peki" ler gitsin. "Biz ne yaşadık?" gibi yanıtı saatler süren profesyonel lig sorusu da cabası. İki tarafın da zamanına, nefesine yazık... Meğer, ilişki öncesi bir emin olma testi değilmiş bu, beraber geçen tüm o hoş zamanlara rağmen sizinle sadece takılıyormuş. Nasıl anlamamışsınız?

Ancak önemli bir parantez açalım: Eğer siz de ilişkinizi böyle yaşamak istiyorsanız süper bir formül bu, tadından yenmez, ilişkinin tüm gıcık bağımlılıklarından kurtarır, özgür kılar. İstediğiniz zaman gidebilirsiniz, başkasından etkilenebilirsiniz, hesap vermezsiniz. Sevdiğiniz bir restoranda yiyip içip sonra da kolunu sallayarak çıkıp gitmek gibi...

Ancak eğer siz, adama abayı yaktıysanız, hissettiklerinizin bir sahiplenme duygusundan öte, yalnız kalma korkusundan öte, gerçek bir duygu- sevgi- aşk, her neyse, önemli, hatta çok önemli olduğundan eminseniz ve ondan başkasıyla olamıyorsanız, onunla gerçekten beraber olmak istiyorsanız, kendinizi çıkmaz sokaklarla dolu ateş çemberine atmayın. Samimi olun ve aynı şekilde samimiyet bekleyin.