Birisinin sizi beklediğiniz gibi sevmediği ortaya çıktığında, ayrıldığınızda kendinize fazladan sevgi ve ilgi göstermelisiniz! İçinizden gelmiyor ama aslında hiç de zor değil...trans - Ayrılık sonrası hayata dönüş planı
Zor zamanlarda kendiniz için ne yaptınız?

Niyetimiz sizi fâzla zorlamak değil, ama kendinize karşı kötü mü davranıyorsunuz yoksa hoş mu öğrenmenin zamanı geldi. Birisinin sizi beklediğiniz gibi sevmediği ortaya çıktığında, kendinize fazladan sevgi ve ilgi göstermelisiniz!


Eviniz az önce oradan bir kasırga geçmiş gibi mi görünüyor?

Cevap HAYIR ise: Tebrik ediyoruz. Belki bu sizi neşelendirmiyor, ancak kapıya ulaşmak için boş pizza kutularının üstünden atlamak zorunda kalsaydınız, sizi temin ederiz, kendinizi çok daha kötü hissederdiniz.

Cevap EVET ise: İşte yapmanız gerekenler: Ya HEMEN temizliğe başlamalı ya da temizlik için EN KISA ZAMANDA yardım bulmalısınız. Ya hemen işi ele alın ya da ahizeyi ve bir arkadaşınızı arayıp size yardım etmesini ya da yardımcı olabilecek birisini önermesini isteyin. Eviniz makul derecede derli toplu olmadığı sürece neşelenmeye başlayamazsınız bile. Kendini ezilmiş hissetmek kederli duyguları tetikler ve hayatta insanın çevresine bakıp da kendi evinde oturacak doğru dürüst bir yer bulamaması kadar kendini ezik hissetmesine neden olan az şey vardır.


Eski sevgilinizin eşyaları hâlâ evin dört bir yanında dolanıyor mu?

Cevap HAYIR ise: Gidişat pekiyi. Onun eşyalarının ortalıkta olması hiç de iyi olmazdı.

Cevap EVET ise: "Tatlım, daha ne bekliyorsun? Yapman gerekeni biliyorsun!" Geçmişe takılı kalmak size hiç iyi gelmeyecektir. İllaki saklamanız gereken bir şeyler olduğunu düşünüyorsanız bir kutuya koyup dolabın en ücra köşesine kaldırabilirsiniz. Kendinize ve bir sonraki sevgilinize yer açmak için önce kalbinizde bir temizlik yapmanız gerekiyor ve en iyi başlangıç eski sevgilinizin gereksiz eşyasını ortalıktan kaldırmak.


Aynada kendinize bakmaktan korkuyor musunuz?

Cevap HAYIR ise: Hijyen ve giyim kuşam konularını yeniden ele aldığınızı tahmin ediyoruz. Bu hem kokunuzu alabilecek kadar size yakın olanlar hem de kendi öz saygınız için olumlu bir gelişme.

Cevap EVET ise: Hemen duşa girin. Saçlarınızı yıkayın ve fazla tüylerinizden kurtulun. Nemlendirici kullanın. Temiz giysiler giyin. Birazcık parfüm sürün. Kendinizi toparlamaya başlamanız için en uygun zaman bu. Temel gereksinimleri ihmal ederek ve berbat göründüğünüzü hissederek yola devam edemezsiniz.


Buzdolabında yalnızca içki, diyet gazoz ve hazır yemek mi var?

Cevap HAYIR ise: Dolaptaki parfüm, göz kremi gibi şeyler sayılmıyor ona göre; onları da hesaba kattıysanız yanıtı bir daha düşünün. Besleyici değeri olan yemekler de varsa doğru yoldasınız demektir. Bu arada, yediğinizden de emin olmak lazım.

Cevap EVET ise: Cüzdanınızı ve ceketinizi kapın ve hemen manavın yolunu tutun. Aklınızdan neler geçiyor, bedenin gereksinim duyduğu vitamin, protein gibi şeyleri ona vermediğiniz sürece (özellikle de bu koşullar altında) kendinizi daha iyi hissetmeye başlayamazsınız. Bedenle zihnin birbirine bağlı olduğunu unutmuş olabilirsiniz, ancak onlar hâlâ birlikte çalışıyor.


Koleksiyonunuzda son bir yıl içinde aldığınız tek bir CD var mı?

Cevap HAYIR ise: İflas etmiş ya da kendinize karşı biraz cimri davranıyor olabilirsiniz. Durum bunu gösteriyor. Müzik çok önemli. Ruhun gıdası ve birkaç tane yeni (ya da ikinci el) CD ekonomik buhranda bile sizi fazla zorlamaz. En azından bir arkadaşınızdan beğendiğiniz bir albümü kopyalamasını isteyebilirsiniz.

Cevap EVET ise: Dansa devam et
Şu ana kadar kendinize doğru dürüst davranmaya başiamadıysanız ya hemen başlamalısınız ya da bu konuda yardım almalısınız. Eski sevgiliniz gitmiş olabilir, ancak öz saygınızın da onunla birlikte gitmiş olması gerekmiyor. Kendinize iyi davranmaya başladıysanız, aynen devam...