İlişkiniz biraz sıkıcı ve sıradan bir hal almaya başladıysa, yapılacak iki hareket vardır. Birincisi, oturur ve zaman içinde parçalanmasını izlersiniz. İkincisi, aşkınızı harekete geçirecek fikirler üretirsiniz. Ben, ikinci yolu tavsiye ediyorum.

İlişkimiz Çok Sıkıcı Olmaya Başladı!
A26E8C84A14237D25BB6EE56E57A1F - İlişkimiz Çok Sıkıcı Olmaya Başladı!

Uzun süre birlikte olan çiftler, özellikle de evli ve çocuk sahibi olanlar, hayatın sıkıntılarını da ekleyerek, birlikteliklerinde monotonlaşma yaşarlar. Bu son derece doğal bir süreçtir. Panik olmanıza gerek yok. Önemli olan, bunu tespit etmiş olmanız. Çözümü zor değil.

İlk günlerinizi hatırlayın. Geçmek bilmeyen saatler, beklemek, heyecan, şehvet, ne kadar çok duygu vardı içinizde. Zamanla hepsi söndü mü? Yerini rutine bırakan duygular, aslında kaybolmadılar, sadece saklandılar. Onları ortaya çıkarmanın zamanı geldi diyorsanız, bundan sonra top sizde. Hayal gücünüzü çalıştırın. Sevdiğiniz insanı en iyi siz tanırsınız ve onu neyin ateşleyeceğini herkesten fazla siz bilirsiniz. Gerçi, insan düşününce aklına yapacak bir şey de gelmez, o yüzden ben size bir iki fikir yazayım, devamını siz getirin.

Erkek arkadaşınızı veya eşinizi heyecanlandırma çalışmalarına, sabah başlayın. Mümkünse bunu çok stresli olmadığı bir günde uygulamayı deneyin. Sabah işe giderken cebine bir not koyun. Bu nota, öğlen yemeği için iş yerine uğrayacağınızı ve içinize çamaşır giymeyeceğinizi yazın. Ortamı müsaitse gerçekten öğlen iş yerine gidin ve birlikte yemeğe çıkmayı teklif edin. Notu o saate kadar bulmadıysa, yemek sırasında, karşı karşıya otururken, cep telefonuna aynı mesajı yazıp yollayın. Ancak asansör gibi yalnız kalacağınız yerlerde, sizi sıkıştırırsa, nazlanıp, akşamı beklemesi gerektiğini söyleyin ve oradan ayrılın.

Akşam eve geldiğinde, kapıyı açın ama siz kapıda değil, evin başka bir odasında bekliyor olun. Üstünüzde bir şey olmaması ya da iç gıcıklayan bir iç çamaşırı olması tercih sebebidir. Ancak o kadar kolay teslim olmayın. Her tarafta mumlar yanıyor olsun. Mum ışığının insanları hep daha güzel gösterdiğini aklınızın bir köşesinde bulundurun. Yemek için spagetti hazırlayın. Böyle bir akşamda zaten gözü yemek görmeyecektir ama bu heyecana en uygun yemek odur. Yemek yemeden kendinizi kollarına bırakmamak için tatlı kaçışlar yapın diyeceğim, fakat bunun gerçekleşemeyeceğini biliyorum. En iyisi tadını çıkarın.

Bu senaryo size uymuyorsa, farklı şeyler deneyebilirsiniz. Örneğin, soyunmasına tavla veya iskambil oynamayı teklif edin. Küçük kağıtlara aşk oyunları yazın, bir kasenin içine koyun. Sırayla çekin ve yazılanı yapın. Erotik bir film kiralayabilir veya ona değişik aşk oyunları sunabilirsiniz.

İlişkilerin grafikleri düşer, çıkar, sürekli aynı çizgi üzerinde kalmaz. Burada dikkat etmeniz gereken çizgi hep aşağı doğru gidiyorsa, olaya müdahale etme zamanın geldiğidir. Sevdiğiniz insanı tekrar heyecan duyar hale getirmenin yolu, sizin de aynı şekilde hissetmenizi sağlayacak fikirler bulmaktan geçer. Aşkı taze tutmanın yüzlerce yolu vardır, işin özü buna niyetlenmek. Siz bir düşünmeye başlayın, kim bilir ne orijinal fikirler bulacaksınız, ben eminim…