Aşkın Ortak Dilini Konuşabilmek!


Uzun bir beraberliğin sırrı, aynı dili konuşmaktan geçiyor. Herkesin sevildiğini hissetmesi için farklı şeylere ihtiyacı var. Ortak dili yakalarsanız, uzun ve mutlu bir ilişki sürdürebilirsiniz.
Aşkın Ortak Dilini Konuşabilmek!
36F982DFBEBAD03340163E90B01F - Aşkın Ortak Dilini Konuşabilmek!

Sevginin göstergesi hepimiz için değişik anlamlarla dolu. Bazısı pahalı hediyeler aldığında, kimi romantik bir gece geçirdiğinde, kimisi televizyon karşısında birlikte film izlediğinde aşkından emin oluyor. İki insan aynı lisanda, yani ortak davranış biçiminde bulunmayı öğrenemediğinde, ilişkide sorunlar başlıyor. Karşınızdaki kişiye duygularınızı ifade edemediğinizde; sözle sevdiğinizi söylemek çoğunlukla işe yaramıyor.
Genellikle hepimizi ilişkinin başlarında aynı hatalara düşüyoruz. Bizim hoşlandığımız her şeyden, onun da keyif alacağına olan inancımız, bizleri yanlışa sürüklüyor. Örneğin, size alındığında mutlu olacağınız bir hediye çeşidini, sevgilinize almak hiç başarılı bir sonuç vermeyebilir. Bu kritik noktalar, ilk başlarda ilişki acemiliğine verilecek geçiştirilse bile, zaman ilerlediğinde hala karşınızdakini çözememiş olduğunuz ortaya çıkarsa, ilişkinizde soğuk rüzgarların esmesine sebep olabilirsiniz.Kendinizi bu konuda zorda kalmış hissediyorsanız, yolu uzatmadan direkt sormak işin en kolayıdır. Siz ona ne yaptığınızda veya nasıl davrandığınızda kendini özel hissettiğini sormaktan çekinmeyin. Bu ilişkinizde önemli bir yakınlaşma adımı olacaktır. Herkes sevdiği insanın kendisine ayrıcalıklı ve özel davranmasını ister.
İlişkiniz başlamadan önce, her iki tarafında farklı yaşam alışkanlıkları olduğunu unutmayın. Ortak noktalarda buluşmayı sağlamak, ilişkinizi uzun zaman sürdürmek için en doğru anahtardır. Diyelim ki siz, sevgilinizle baş başa yemek yemek, hafta sonu ufak bir tatil kaçamağı yaşamak gibi, içinde sadece ikinizin olduğu programlardan keyif alıyorsunuz. Ancak sevdiğiniz kişi, kalabalık ve arkadaş ortamlarıyla paylaşmayı seviyor. Bu durumda dengeyi kurun. Bir hafta sonunu baş başa geçirdiyseniz, öteki hafta ya onun arkadaşlarıyla dışarı çıkmasını sağlayın ya da sizin de içine dahil olacağınız bir grubu birlikte olmak için organize edin.
Bütün ilişkilerde önemli olan unsur dengedir. Sürekli yalnız kalarak ilişkinizi yıpratmayın. Özlemek ve özletmek de ilişkinizi uzun zaman ayakta tutmaya yarayan metotlardan biridir. İlişkinizin yaşamın merkezi değil, lezzeti haline getirir ve bireysel özgürlük alanlarını daha en başında koymayı becerebilirseniz, ilk heyecanlar geçtiğinde ilişkinizi sağlıklı yürütmenin formülünü yakalamış olduğunuzu anlayacaksınız. Ortak ,lisanıi keşfedin. İlişkilerin sözcüklerden daha çok davranış ve beden dili üzerine kurulduğunu unutmayın!