Kadın erkek ilişkilerinde bir model var ki karşılaştıkça,izledikçe ya da gördükçe şaşırırız;bir küser bir barışır,bir dövüşür bir sevişir, "bir daha asla" der ama bir türlü ayrılmayı beceremezler.Peki nedir hayatları cehenneme dönmüş olmasına karşın onları bir arada tutan ve yılan hikayesine dönüp kangrenleşmiş ilişkiyi bitirimelerini engelleyen?İşte didişip didişip ayrılamayanların 10 sebebi ve 10 sebebin ardındaki duygu...

1- Uyumlu cinsellik: Seks,ilişkilerde en belirleyici sebepler arasında yer alıyor.iyi giden cinsel hayat varsa kötü meseleler gözardı ediliyor.
2- Alışkanlık: Uzun süren beraberlikler zaman içinde bağımlılığa dönüşüyor.var olan düzeni bozmamak için çiftler devam etmeyi tercih ediyor.
3- Güven ihtiyacı: Kişi yalnız kalma,tek kalma korkusu yaşıyorsa birine sığınarak kendini güvende hissetmek istiyor.
4- Aidiyet ve sevgi: özellikle koşulsuz sevgi ve karşı tarafa ya da ilişkiye aidiyet duygusu ilişkilerin herşeye rağmen uzamasına sebep oluyor.
5- Toplum Kuralları: Etraf ne der,ailelere bu durum nasıl açıklanır gibi endişeler kötü giden ilişkilerde 'mış gibi' yapılmasına sebep oluyor.
6- Çocuk: Birçok çift kendi mutluluklarından çok çocuklarının bir aile içinde yetişmesi düşüncesiyle ayrılamıyorlar.
7-- Maddi Gerekçeler: taraflardan birinin var olan ekonomik şartları ayrılık sonrası devam ettiremeyecek olması önemli bir etken.
8- Yeni birini tanımanın zorluğu: Birini tanımak zaman alacağından cazip bulunmuyor,eski emek verilmiş ilişki daha az yorucu geliyor.
9-Hırs: kişinin kendi benliğini var etme çabası kadın erkek ilişkilerinde de öne çıkıyor.
10- Ego: düzenli bir hayatın bir eşe sahip olmanın kendini aile olarak var etme şeklinin toplum içinde daha itibarlı olduğu düşüncesi tatmin ediliyor.