Gaylerle arkadaşlık eğlencelidir çünkü onlardan iyi arkadaş olur. Ne bir heteroseksüel erkek arkadaşınız gibi yaklaşır size, ne de kıskançlıkla bakan kız arkadaşınız gibi!

trans - Neden gaylerden sıkı dost olur?
Bir gayle arkadaşlık hayatınızın renklenmesidir. Çünkü gaylerin gay olmayan insanlara göre daha neşeli olduğu gözle görülür bir gerçektir. Gayler dobradırlar. Kimsenin birbiriyle ve kendileriyle olamayacağı kadar kendileriyle barışıktırlar.
Ve siz hayat karmaşasında, yozlaşmış yalan - dolan arkadaşlık ilişkileri karşısında gay bir arkadaşla özelinizi paylaştığınızda, "iyi ki gay bir arkadaşım var" diyebilirsiniz.

Ne bir heteroseksüel erkek arkadaşınız gibi yaklaşır size, ne de kıskançlıkla bakan kız arkadaşınız gibi!!!

Eşcinseller kadın değildir, kadın gibi olmak isteyen kişiler de değildir. Böyle olanları vardır ancak onlar kadar olmayanı da. Genelleme yapılamaz bir durum yani. Emin olun, hiç tahmin etmediğiniz arkadaşlarınızın arasında eşcinsel olanlar çıkabilir ve bir gün sizin dostluğunuza güvenip bunu itiraf ederlerse, şaşırmayın.
İşte bu noktada size bir uyarı: Arkadaşlığınızı bitirmeyin sakın. Çok ağır gelir bu veda onlara!

Ne dersiniz, bir de gay denince tüyleri diken diken olan ‘sert’ erkeklere ayna tutalım biraz. İşte her şeyi seks olarak gören bu kişiler, tüm insanlara sevişilebilecek biri olarak bakarlar, bundan dolayı da eşcinsellerden acayip korkarlar, onların cinsel hedefi olma durumundan nefret ederler. Biraz abartı olacak ama yapabilseler bir kaşık suda boğarlar hepsini.

Halbuki gayler heteroseksüellerle ilişkiye girmek için can atmaz, gay olan biriyle beraber olmak isterler hem duygusal olarak hem de cinsel olarak. İnsanları kimliklerinden bağımsız insan olarak ele alabildiğiniz zaman, inanın karşınızdaki gay mi, heteroseksüel mi, musevi mi, zenci mi, müslüman mı, kadın mı, erkek mi aklınıza bile gelmiyor. Temel mesele karşınızdaki insanın cinsel tercihinden ziyade, insan olduğunun farkındalığına varmak, o zaman arada herhangi bir sorun olmuyor zaten.

Biraz da toplum olarak kendimizi eleştirelim.
Öyle bir toplum haline geldik ki gay denince, önüne gelen erkeğin önüne domalan erkek geliyor hemen aklımıza. Aslında yok öyle bir şey; onlar da insan senin, benim gibi. Kısacası gayden dostun kralı olur ama sen onunla dost olabilirsen.

Gayler arasından sıkı dostlar çıkar, bu doğru. Gaylerin farklı oldukları ve/veya farklı addedildikleri için, kendilerini çözmeye daha hevesli, okuyup yazan insanlar oldukları görülmüştür şimdiye dek.

Muhabbet pek hoş!

Genel kültürleri bir hayli zengindir, sosyal çevrelerindeki insanların eğitim profilleri bir hayli yüksektir... Ne hikmetse onların muhabbeti çok güzel oluyor.

Zaten tercihini yaptığı için, belirli bir duruşu, belirli bir yeri oluyor hayatta, nihayetinde siz onu insan yerine koyduğunuz zaman da eşcinsellerin hayatınıza çok şey kattığını söyleyebiliriz.

Bir de yavşamazsa problem değil. Yavşarsa sekerek uzaklaşmak lazım o ayrı. Eğlence denince, gaylerle tadından yenmeyen bir durum paylaşılır. Fakat günlük hayatta bağlaç olarak kullanılan küfürler edilirken, 40 kez düşünülüp 3 kez yutkunulması gerekir.

Son olarak yüzünüzde hafif tebessüm bırakacak bir cümleyle gay arkadaşa sahip olmanın bir özelliğini daha belirtelim: Gayle arkadaşlık, yanında erkek olmasına rağmen gerektiğinde soyunamamaktır!