Unutmak İçin Başkasını Sevmeli mi?

İlişkiniz biteli çok olmadı ve siz hala onu düşünüyor, belki de bir gün tekrardan bir araya geleceğiniz günlerin hayalini kuruyorsunuz. Belli ki bu ilişkide üzülen taraf siz olmuşsunuz. Yakınlarınız onun için daha fazla üzülmemeniz ve onu düşünmeyi artık bırakmanız gerektiğini söylüyorlar.


Peki onu unutmak için ne yapmalı? Kızların yeni ayrıldıkları sevgililerini unutmak, acılarını biraz olsun hafifletmek için yaptıkları onca şeyin başında yeni birisiyle çıkmak geliyor. Yeni sevgili eski sevgiliyi unutturur mu? Size bu yeni ilişki daha mı iyi gelir yoksa herşeyi daha kötü mü yapar?


bu soruların cevapları kişiden kişiye değişiyor ama karşılaşacağınız iki çeşit muhtemel senaryo var. İyice yazıyı okuyun ve sonra ne yapmak istediğinize siz karar verin.


Senaryo 1: Tekrardan Aşık Oldum!


Ayrılığın acısını hafifletmek ve eski sevgilinizi unutmak için yeni birisyle çıkmaya karar verdiniz. Evet potansiyel sevgili adayına aşık değilsiniz, belki ona karşı herhangi bir şey bile hissetmiyorsunuz ama olanları unutturabilecek kişi size göre o.
Yeni bir ilişkiye başladığınızda eğer karşınızdaki insan eski sevgilinizden kişilik olarak oldukça farklıysa şanslısınız. Neden mi? Çünkü yaptığı her harekette, söylediği her sözde aklınıza eski sevgiliniz gelmeyecek. Onunla birlikteyken farklı şeyler yapacağınız, farklı şeyler konuşacağınız için sizin için farklı ve daha heyecanlı bir ilişki olacak.
Burda aklınızdan çıkarmamanız gereken en önemli şey ona eski sevgilinizden ve nasıl ayrıldığınızdan söz etmemektir. Kendinizi eskiye hapsetmeyin ve onunla birlikte olduğunuz her anın tadını çıkarmaya çalışın. Eğer yeni sevgilinizle bir çok ortak özelliğe sahipseniz ve onunlayken artık eski sevgilinizi düşünmüyorsanız hatta eve gittiğinizde, kendinizle baş başa kaldığınızda bile aklınıza eski sevgiliniz değil yeni sevgiliniz geliyorsa, sizlere müjde! Ayrılık acısını atlatmış ve tekrardan aşık olmuşsunuz demektir.
Bu yeni ilişkide, eski ilişkinizde yaptığınız hataları tekrarlamamaya özen gösterin. Eski sevgilinizle ile ilgi olan materyalleri yok edin ve yaptığınız her hareketi yeni sevgiliniz için yaptığınza, bunun eski sevgilinizi kıskandırmak adına yapılmadığına dikkat edin.


Senaryo 2: Hala Eski İlişkiyi Düşünmek


Eğer yeni birlikte olduğunuz kişi bir çok yönüyle eski sevgilinize benziyorsa onu unutmanız zor olacaktır. Her davranışınında eski sevgilinizi hatırlayacak, yeni ilişkinizie konsantre olamayacaksınız. Ayrıca ilişkinize kendinizi verememeniz karşı tarafı da kırıcak zamanla ilişkiniz devam edelemeyecek konuma gelecektir. Bu da bir ayrılıkla sonuçlanacak ve eski sevgilinizi unutmak için yaşadığınız ilişki ne eski ilişkinizi unutturmuş olacak ne de sizi daha mutlu yapacaktır.
Bu iki senaryodan hangisini yaşayacağınız aslında size ve seçimlerinize kalıyor. Eğer gerçekten eski sevgilinizi unutmak, sizden özür dilese bile kendi yolunuza devam etmek istiyorsanız, yeni ilişkinize kendinizi tamamen vermeil ve her anın tadını çıkarmaya, karşınızdaki kişiyi daha yakından tanımaya çalışmalısınız. Eğer hala içinizde eski sevgilinizle barışma umudu var ve gerçekten onunla birlikte olmak istiyorsanız, yeni bir ilişkiye başlamamalısınız. Bu hem sizin için, hem de karşı taraf için tam anlamıyla bir zaman kaybı olacaktır....ALINTIDIR...