Günümüzün modern kadının hayalinde mükemmel erkek var. Erkeklerden bu kadar çok şey beklemek ne kadar gerçekçi?

Ülkemizde artan boşanma oranlarını da göz önüne alırsak, ilişkilerde çok fazla beklenti içine girdiğimiz sonucuna varabiliriz. Birçok bekar kadın rüyalarının erkeği hakkında gerçekçi davranmıyor. Aslına bakarsanız bu sorun erkekler içinde geçerli.kadın ve erkek bir ilişkiden ne beklemesi gerektiğini atlıyor.
Yapısal olarak birbirinden farklı olan kadın ve erkek, aslında beyinsel yapı açısından da farklıdır. Bu durum, ilişkileri içinden çıkılmaz bir hale sokuyor.kadınve erkeğin arasında gözlenen en büyük ayrımlardan birisi duygulardır. Kadınlar duyguları çok daha kolay anlayabilirler. Oysa erkekler, duygu açısından daha kısıtlıdırlar.
Kadınlar, erkeklerin kendilerini anlamadığından şikayetçidirler. Kadınlarda daha yüksek olan önsezi ve sağduyu, erkekleri rahat anlamalarına sebep olur. Kadın, kendisinin anladığı gibi, erkekten de aynı tavrı bekler. Oysa bu durum erkek için zordur. Erkekler, siz ne istediğinizi ve hissettiğinizi anlatmadıkça, ortada bir sorun olduğunu tahmin edemezler. Karşılarına geçip içinizdekileri dile getirmeniz gerekir. Diğer taraftan, söylediğinizde de anlamam ihtimalleri yüksektir.
Vurdumduymazlıkla suçladığımız erkekler, bizim hassas olduğumuz konulara karşı aynı derecede duyarlı davranmazlar. Çünkü onların ilgi alanı ile bizimki farklıdır. Biraz özeleştiri yapmak gerekirse, erkekler eşleriyle pek çok sorunu tartışırlar. İş yerinde yaşadıkları sıkıntıları, kendileriyle ilgili problemleri anlatırlar. Biz kadınlar bu konuda daha ketumuzdur. Biz dertlerimizi, en yakın arkadaşımızla daha çok paylaşırız.
Bunun sebebi ise, erkeklere anlatılan sorunlar karşısında, aldığımız tavırdır. Onlar bize bir sıkıntılarını açtıklarında, biz olaya son derece duyarlı ve hassas yaklaşırız. Yani, onların ihtiyacı olan geri beslemeyi karşılarız. Oysa erkeklere anlatılan sorunlar karşısında aldığımız tepkiler yetersizdir. Onlar konuyu önemsiz görürler. Fazla detaycı ve kırılgan davrandığımızı düşünürler. Bu yüzden biz de dertleşmek için kız arkadaşlarımıza başvururuz. Çünkü onlardan aldığımız cevaplar bizi tatmin eder.kadın ve erkeğin birlikte mutlu yaşayabilmesinin altın kuralı, anlamaktır. Aslına bakarsanız, sevmek de anlamaktır.kadın ve erkek aynı pencereden baktıklarında, aynı manzarayı görmezler. Bunun hayatın içindeki tüm tepkilerde böyle olduğunu kabullenmek gerekir. İki taraf için de bu kural geçerlidir. Birbirine bu kadar zıt ama aynı derecede tamamlayan iki cinsiyet, sevgi dolu bir ilişkiye ancak böyle ulaşabilir.