Bir yıl daha bitti. Koca bir yaşamın hikayesi, birkaç satıra sığmıyor. Üstelik bu yaşam aşka adanmışsa..

2009’un Son Aşkı!
Yeni bir sene, yanında yeni umutları da getiriyor. Elbette yarın sabah uyandığımda başka bir yerde olmayacağım. Kendi evimde, kendi yatağımda, aynı sevinçlerle ve hüzünlerle günleri devirmeye devam edeceğim ama yeni bir yıla adım atmanın keyifli tarafları var.

Ocak ayında takvimler yarılandığında, her yeni ve heyecan veren şey gibi, 2010’da alışmış olacağım. Yeni yılın ilk günü, eğlenmekten yorgun düşmüş şekilde uyuyacağım için, ikinci günü kalkıp kendimi sorgulayacağım. Geçen yılbaşında verdiğim karaların ne kadarını uygulayabilmişim, kontrol edeceğim.

Her sene aynı şey olmuyor mu? Yeni bir sayfa açıldığında, bir hevesle alınmış onlarca kararım var. Sigarayı bırakacağım, kilo vereceğim, bir yabancı dil daha öğreneceğim, sağlıklı beslenip düzenli yaşayacağım. Para biriktireceğim, plan yapacağım, sonra o yaptığım planlarla Tanrı’yı güldüreceğim. Çok sevdiğim bir laftır bu, biraz düşününce ne kadar doğru olduğunu anlıyor insan.

Ekonomik kriz gibi pek çok sebep yüzünden, benim de 2009’da herkes gibi mutlu bir süreç yaşadığım söylenemez. Zaten mutluluk uzun süren bir durum değildir. Aslına bakarsanız, mutsuzlukta öyle! Yaşam dediğin, anlardan oluşuyor. Sadece bu an var ve yalnızca içinde bulunduğun zamanı kontrol edebiliyor insan, bazen onu da edemiyor ya..

Hayattan keyif aldığım vakitler, aşkın o büyük denizinde yüzdüğüm anlardır. Sağlığım yerinde ve aşk da bana uğramışsa, işte mutluluk budur. İnsanın bakışları bile değişiyor aşık olunca, üstüne bir garip, tılsımlı enerji geliyor. Moralin düzgün olunca, yaratıcı düşünmeye başlıyorsun. Daha çok çalışacak gücün, yeni fikirler yaratacak zihnin, olaylara değişik açılardan bakabilecek ve çözüm üretecek organizasyon yeteneğin ortaya çıkıyor. Böyle olunca, para kazanmak da daha kolaylaşıyor. Üstüne gelen binlerce dertle baş edebilecek enerjin oluyor.

Ben aşkın kadınıyım! Kimse olmazsa, denize, gökyüzüne aşık olurum. Aşkı nerde olsa bulurum. Bazen Yaradan’dan ötürü düşmüşümdür yollara, onun aşkına ulaşmışımdır; bazen onun yarattığı bir kula kayıvermiştir gönlüm. Ama aşk benim hücrelerime işlemiş, ne yapsam kopamam.

Bu yıl da, diğer zamanlar gibi aşkın peşinde koşuyor olacağım. Sevmenin ve sevilmenin o büyülü dünyasında, kendi imparatorluğumu kuracağım. Herkes bir gün, bir yerlerde sevilmiştir mutlaka ancak benim sınavım başka, ben sevmeyenleri de severim. Sevmeyi öğretmek işim! Bir kalbi ancak sevgi büyütür, aşk çoğaltır ve olgunlaştırır, bilirim. Ben sevdikçe tamamlanırım. Ne kusurum, eksiğim varsa, bir sevginin tecrübesiyle alırım dersimi ve yaşadıklarımın yaşam yolculuğumda öğrenmem gerekenler olduğunu aklımdan çıkarmam.

Eski yılın bu son aşk yazısına, yeni yılda yapacaklarımın listesini de ekleyecektim aslında. Öteki seneye geldiğimizde delil olsun, ben de sizlere anlattıklarım karşında mahcup olmamak için, hepsini uygulamak zorunda kalırım diye düşünüyordum. Vazgeçtim! Yeni yıl kararımı açıklıyorum: Bu yıl hiç karar almayacağım! Sadece aşkın ardında dolanacağım yine ve ne getiriyorsa evren bana hediye olarak, iyisi ve kötüsüyle, onu yaşayacağım. Ama bir dileğim var! Bu yeni yıl, hepimize mucizeler getirsin. Sevgiyle buluşsun tüm kalpler, kimin sevdadan yana bir isteği varsa, kabul olsun. 2010’da tekrar bu köşede sizlerle buluşmak dileğiyle..Yeni yılınız kutlu olsun, mutluluk olsun ve size aşk olsun!