Kalp dediğin aşkla yaşar. Atıyor olması, bir kalbin yaşadığı anlamına gelmez. Ne zaman sevmeyi öğrenirse yürekler, ancak o zaman başlamıştır hayat!

Yürek Aşkla Yaşar!
Sevdanın yıkamadığı bir ruh, ne kadar büyüyebilir? Paylaşmayı, fedakarlığı, vefayı bilmek için, önce sevmeyi bilmek gerekir.

Yaşamak, tek başına yapılamaz. Her nefes alan da yaşıyor sayılamaz. Dostluktan nasibini almamışsa insan, bir ekmeği bölüşmemişse, hiç ayrılıktan yara almamışsa, dert nedir bilemez. Derdini söyleyeni de anlayamaz.

Kalp dediğin birkaç gramlık organdır ancak bütün hayat serüveninin yollarını o döşer. Hangi yöne gideceğini, seçimlerini, isteklerini belirler. Ne kadar fazla kullanmışsan yüreğini, o kadar sağlamsındır.

Ne zaman kalbine güvensen, aslında doğru yolda yürürsün.Aklınla işbirliği yapar yürek. O yüzden gönlün sesine kulak vermek gerekir. O her zaman iyiye ve güzele gider.

Kalbini koruyacaksın. Yediklerinden, içtiklerinden daha da önemlisi, kötülükten uzak tutacaksın. Kirletmeyeceksin gönlünü, kirlenmesine de izin vermeyeceksin. Hataların ders olduğunu bileceksin. Kin tutmayacaksın. Canın acımış olsa da geldiğin yolda, bu serüvenin hep mutlu olmadığını kabulleneceksin.

Başkalarında hata aramaktan vazgeçeceksin. Yaşadıklarının senin seçimlerin olduğunu anlayacaksın. Sevginin büyüklüğünü bileceksin. Aldığın tüm darbelerin, kalbini büyüttüğünü düşünüp, ne yaşamışsan teşekkür edeceksin.

Aşık olacaksın her şeye, ille de sevgilide aramayacaksın aşkı! Çiçeğe, böceğe, güneşe, denize, bir ressama, şiire, bir şarkıya tutkun olacaksın. Aşkı öyle bir yerde bulacaksın ki, başkalarına da örnek olacaksın.

Çocukluğundan kalma bir anıya, bir kokuya, bir tada rastlamış gibi gülümseyeceksin, ne zaman aşık görsen. Kalbine hep sevgiyi hatırlatacaksın. Unuttuklarını, kaybettiklerini, değerlerini anımsayacaksın.Ne yaşamış olursan ol, verdiğin tüm kayıpların ardında, büyük bir gücün olduğunu algılayacaksın.

Yüreğinin büyümesini, ruhunun olgunlaşmasını tecrübelerine bağlayacaksın. Nefreti özünden, sözünden çıkaracaksın. Kimsenin duymadığını zannettiğin anlarda bile, kötü düşüncelerden uzaklaşacaksın. Doya doya aşık olacaksın. Ne varsa etrafında sevmeye değer, hepsine dört elle sarılacaksın çünkü o zaman, gerçekten yaşadığını anlayacaksın.