Sevgilinizin etrafında dolaşan bir kadının canınızı sıkması çok normal. Onu baskı altına almamak için sesinizi çıkarmıyor olabilirsiniz. Peki, ama çözümün bu olduğuna gerçekten emin misiniz?


trans - Aranızı bozan bir kadın mı? aranizda bir kadin 200 - Aranızı bozan bir kadın mı?trans - Aranızı bozan bir kadın mı?
Vanessa Paradis, uzatmalı sevgilisi Johnny Depp'in Angelia Jolie ile ateşli bir sevişme sahnesi çekeceğini öğrendiğinde ona söyleyecek bir çift sözü vardı: "Pek sanmıyorum." Bunun için onu suçlayamayız öyle değil mi?

Her ne kadar Angelina'nın cesur tarzını takdir etsek de, Bay ve Bayan Smith filminin çekimleri sırasında bir şeyi aklına koymuşken, önüne çıkan herhangi bir engelin onu durduramayacağını net bir biçimde gördük.

Ancak içinizde erkek arkadaşınızı olası bir erkek avcısından uzak tutamayacağınıza dair bir endişe varsa pek de haksız sayılmazsınız. Psikolog Susan Axtell, partnerinize kiminle görüşüp görüşemeyeceğini söylemenizin ilişkinizi tehlikeye atabileceğini belirtiyor.

Büyük ihtimalle sevgiliniz kendini baskı altında hissedebilir ve bunun için sizi suçlayabilir. En kötüsü istemediğiniz kadınla (cinsel olarak yakınlaşmasa da) gizlice görüşebilir.

Bu durumda içinizi rahatlatacak en iyi şey, ilişkinizin kaya kadar sağlam olduğundan emin olmaktır. 'Aşk Sırları Açığa Çıkıyor' (Love Secrets Revealed) isimli kitabın yazarı Ailen Berger, aranızdaki bağın kuvvetli olması durumunda, karşısındaki kadının niyeti ne olursa olsun erkek arkadaşınızın sizi aldatmayacağını belirtiyor.

Peki, sevdiğiniz erkek onu baştan çıkarmaya meyilli bir kadınla vakit geçirirken öylece arkanıza yaslanıp hiçbir şey yapmadan duracak mısınız? Tabii ki hayır! Ona bu konuda yasak koymamanız, aralarındaki ilişkiyi sekteye uğratamayacaksınız anlamına gelmez.
Yalnızca doğru adımları takip etmelisiniz...

SAKİN OLUN!

Kendinizi erkek arkadaşınıza daha yakın hissettiğiniz anlarda ondan bahsetmeye çalışın. Örneğin Pazar günü kahvaltıdan sonraki saatler iyi bir zaman olabilir. 'Ben Haklıyım, Sen Haksızsın, Şimdi Ne Olacak?' (I am right, You're Wrong, Now What?) isimli kitabın yazarı Xavier Amador, konuşurken doğru zamanlamanın çok önemli olduğunu, böylelikle erkek arkadaşınızın söylediğiniz şeyleri bir suçlama olarak görmesini engelleyebileceğinizi belirtiyor.

Tehditkar olmayan bir ses tonuyla "Elbette istediğin kişiyle arkadaş olabilirsin ancak onda öyle bir şey var ki tüylerimi diken diken ediyor. Görüşmenize karışamam ancak bu durum beni o kadar rahatsız ediyor ki bu konuda bir şeyler söylemek zorunda hissettim" diyebilirsiniz.

Amador, o kadına karşı hissettiğiniz rahatsızlığı sevgilinizi suçlamadan dile getirerek ondan şüphelenmediğinizin ve saygı duyduğunuzun sinyalini vermenizin çok önemli olduğunu söylüyor.

Erkek arkadaşınıza hep beraber vakit geçirmeyi de önerebilirsiniz. Ona hoşunuza gitmeyen bu kadınla aynı ortamda bulunarak kendinizi daha güvende hissedebileceğinizi söyleyebilirsiniz.

İKİNCİ ADIM

Rakibeniz, grup halinde vakit geçirmeye başladığınızda büyük ihtimalle erkek arkadaşınızın peşini bırakacaktır. Eğer bırakmazsa sıra iki numaralı konuşmaya gelir.
Aradan birkaç gün geçtikten sonra, içinizdeki sıkıntının daha da kötü bir hal aldığını anlatın. Ona, "Eğer onunla olabildiğince az zaman geçirir, hatta hiç görüşmezsen çok mutlu olurum. Biliyorum çok fazla şey istiyorum ama bunu benim için yapar mısın?" diyebilirsiniz.

Bu ifade tarzı, "Onunla görüşemezsin" demekten çok daha farklıdır. Bu şekilde onu kontrol etmeye çalıştığınızı değil, sizi nasıl mutlu edebileceğini belirtmiş olursunuz. Topu ona attıktan sonra beklemeye koyulun. Size gerçekten değer veren bir erkek o kadınla tüm ilişkisini kesmeye çalışacaktır.Kaynak: Cosmopolitan