Bir ilişkinizin olmaması sıkıntıdır ancak bir ilişkiniz varsa, bu daha büyük sıkıntıdır. İlişkiler para gibidir; varlıkları da, yoklukları da derttir!
Ya Sevgiliniz Olsaydı?
Cumartesi akşamı tüm kız arkadaşlarınız sevgilileri veya eşleriyle dışarıda oldukları için, canınız sıkılabilir. Kendinizi yalnız ve mutsuz hissedebilirsiniz. Haklısınız! Yalnız olmak insanın doğasına aykırı ancak bu yazıda madalyonun diğer tarafından bakmaya çalışacağım. Ya sevgiliniz olsaydı?

Muhtemelen hafta sonu olduğu için siz dışarı çıkmak isteyecektiniz. O ise, evde kalıp televizyon izlemeyi tercih edecekti. Onun gelmesini sağlamak için, onun arkadaşlarını gündüzden arayıp bir program yapacaktınız. Üstelik çok hoşlandığınız tipler de değillerdir.

Akşam olup yemeğe çıktığınızda, aslında orada bulunmak istemeyen erkek arkadaşınız muhabbette pek katılmayacak ve karşı masada oturan güzel sarışın kıza gözü kayacaktı. Bütün gece tüm şirinlikleri yapıp, geceyi hoş geçirmeye çalışan sizin ise, bir anda kan beyninize fırlayacaktı.

Başka bir senaryo ise şöyle olabilir: Erkek arkadaşınız kaldıracağından fazla içecek ve inatla araba kullanabileceğini söyleyecek, can güvenliğinizi hiçe sayarak direksiyona oturacaktı. Bu durumdan sıkıntı duyacak ama alkollü olduğu için kendisine bir şey söylemeyerek susacaktınız. Sonra yolda çevirmeye yakalanacaktınız. Sevgilinizin ehliyetine, alkollü olduğu için polis tarafından el koyulacak ve arabayı siz kullanmak zorunda kalacaktınız.

Yanında araba kullandığınızda tipik erkek hareketi yaparak, sürekli sizi ikaz edecek ve daha fazla sinirinizi bozacaktı. Sonunda eve ulaşacaktınız. Rakı şişesi gibi dolaşan erkek arkadaşınız, sizinle yarım yamalak bir sevişme yaşayacak ve sonunda sızacaktı. Sabah uyandığında başı ağrıyacak, olanları hatırlayacak, tüm suçu size atacak, dışarı çıkmasaydınız ehliyetini kaybetmeyeceğini söyleyecekti.

Bir gece önce alkollü olduğu için sesinizi çıkarmamış ve sabırlı davranmış olsanız da, sizin de kim bilir nerenize gelecek ve siz de bağırmaya başlayacaktınız. Üstelik konu önceki geceden çıkacak, ilişkiye verdiği değere, sizinle ilgilenmemesine, zaten çok da mutlu olmadığınıza kadar gidecekti. Sonunda dayanamayıp ayrılmak istediğinizi söyleyerek, kapıyı çarpıp çıkacaktınız. Bir sonraki hafta cumartesi akşamı evde yalnız oturacak ve diğer arkadaşlarınızı arayıp, ayrılan var mı diye bakacaktınız?

Hikaye gözünüzde canlandı mı? Tamam, biraz abarttım belki, durum bu derece vahim olmayabilir ancak bir ilişkiniz olmasının da kötü yanları olduğunu vurgulamak istedim. Aslında, yalnızsanız ve hala aradığınız kişiyi bulamadıysanız, üzülmeyin diye söylüyorum. Varlığı da, yokluğu da dert çünkü! Ayrıca şu yazdıklarımın gerçek olmadığını düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz…..

Candan Ünal